تبلیغات همیشه به دنبال پیدا کردن مشتری در هر جایی بوده است و  امروزه می توان از طریق پلتفرم هایی که در حال حاضر برای این موضوع  وقت و امکانات کافی صرف می کند به آن دست یافت. به طور فزاینده ای برای جوانان ، یکی از این پلتفرم ها TikTok است که یک برنامه برتر در بیش از ۴۰ کشور جهان است و به تنهایی در ایالات متحده بیش از ۲۶ میلیون کاربر فعال ماهانه دارد.

تبلیغات در  TikTok

TikTok یک برنامه موبایل با فرم کوتاه است که به کاربران امکان می دهد فیلم های خود را به صورت خام و بدون نظارت بارگذاری کنند. این امر به ارتباطات شخصی یا محافل دوستانه هدایت نمی شود ، بلکه به سادگی آنچه را که برای شما محبوب است نشان می دهد. در حالی که سایر شبکه های اجتماعی با انتقادهایی مواجه بوده اند که می گوید محتوای واقعی  را اصلاح کرده و زندگی واقعی را نشان نمی دهد ، TikTok شامل همه چیز های ضروری برای ایجاد دریچه ای به زندگی شخصی است ، البته بدون فیلتر!

و اما چرا این موضوع برای برندها اهمیت دارد؟ تبلیغات به شیوه صحیح در TikTok برای برند ها بسیار مهم است ، به خصوص اگر در تلاش برای دستیابی به مصرف کنندگان جوان تر هستید. در آژانس ما ، ما این کانال را با برخی از مشتری های خود که مخاطبانی فعال بوده آزموده ایم و دریافتیم که آن ها روی این پلتفرم بسیار فعال بوده اند، نتایج این آزمون شگفت انگیز بوده است.

در اینجا نکاتی که درباره تبلیغات در این پلتفرم را ارائه کرده ایم:

محتوای برند را کوتاه و جذاب نگه دارید.

شکی نیست که کاربران با این برنامه درگیر هستند: ۲۸٫۵۶٪ از کاربران هر روز TikTok را باز می کنند و معمولاً روزانه حدود ۴۶ دقیقه در برنامه می گذرانند.

تبلیغ کنندگان همیشه به دنبال نمایش بیشتر هستند ، به خصوص در جامعه ای که تقریباً به یک عادت تبدیل شده یا مرور تبلیغات به روتین تبدیل شده است.

از آنجا که کاربران به سرعت از طریق ویدیوهای TikTok به روز می شوند ، بسیار مهم است که عملکرد قلاب خود برای برند تجاری تان را در سه ثانیه اول این ویدئو در نظر بگیرید تا کاربران به خوبی با آن درگیر شوند. از نوشتن شرح تصاویر غیر ضروری خودداری کنید ، زیرا برخلاف سایر پلتفرم های اجتماعی ، فیلم های TikTok به طور خودکار با صدا پخش می شوند. علاوه بر این ، اگرچه حداکثر فیلمبرداری ۱۵ ثانیه است ، اما تبلیغ کنندگان باید تلاش کنند تا فیلم های خود را کمتر از ۱۰ ثانیه نگه دارند تا چگونگی اتمام فیلم را بهبود بخشند. اعمال نفوذ سازندگان محتوا و تأثیرگذار محبوب می تواند راهی مناسب برای افزایش کارایی باشد.

در اوایل سال جاری ، رستوران های زنجیره ای Chipotle برای ایجاد چالش #ChipotleLidFlip ، که بیش از ۱۰۰۰۰۰ ارسال و ۲۳۰ میلیون بازدید را از آن خود کرده است ، یک کمپین بازاریابی پولی را بر روی برنامه قرار داده است.

به نظر من ، بهترین راه موفقیت ، آمیختن خود تبلیغ با تجربه کاربر است. روندهای نوظهور و محبوب محتوا را که مطابق با نام تجاری شما هستند شناسایی کنید و آن ها را در مفهوم چالش خود ادغام کنید.

این برنامه برای برند های در تلاش برای رسیدن به مخاطبان جوان بسیار عالی است.

دو مورد قابل توجه در این زمینه به قرار زیر است:

جوانان به طور فزاینده ای وقت خود را بصورت آنلاین ، نه در وب سایت های سنتی بلکه در پلتفرم های رسانه های اجتماعی می گذرانند و یکی از برجسته ترین آن ها اکنون TikTok است.

 طبق تحقیقات انجام شده ، ۴۱٪ از کاربران فعال در ایالات متحده آمریکا بین ۱۶ تا ۲۴ سال سن دارند و ساخت این پلتفرم به همراه اسنپ چت شاید بهترین راه برای هدف قرار دادن امروز نسل Z و مشتریان نسل هزاره است.

اطمینان حاصل کنید که رویکرد شما معتبر است.

در مراحل ابتدایی خود ، این برنامه بیشتر روی رشد پایگاه کاربر خود از طریق تبلیغ برای کاربران متمرکز شده بود. اکنون که تعداد کاربران افزایش یافته است ، دیدیم که این پلتفرم در جستجوی فرصت های تبلیغاتی و راه های ادغام تبلیغات با تجربه کاربر فعال تر است. این بدان معنی است که مصرف کنندگان در TikTok با تبلیغات سطح پایین و بی کیفیت مواجه نشده اند و اکنون یک فرصت واقعی برای دستیابی به آن ها وجود دارد.

اما مانند محتوا در هر کانال اجتماعی ، اصالت نیز بسیار مهم است. کاربران فیلم های آموزش برش دادن کوکی را نمی خواهند! آن ها کلیپ هایی جذاب و واقعی می خواهند که به سبک زندگی آن ها ارزش می دهند. اصیل بمانید و ویدیوهای خود را به تبلیغات آشکار تبدیل نکنید. این روش به سطح درگیری بالاتری منجر می شود.

همانطور که مدیر بازاریابی ایالات متحده TikTok در مقاله ایی گفت ، یکی از گرایش ها در بین مصرف کنندگان جوان این است که آن ها تمایل بیشتری به مشاغل و تبلیغ کنندگان معتبر دارند و به آن ها اعتماد دارند. با وجود داشتن یک پایگاه برای درگیر کردن کاربر و برنامه ای که به اندازه سایر پلتفرم ها رقابت تبلیغاتی نداشته باشد ، TikTok می تواند راهی عالی برای دستیابی به مخاطبان جوان امروزی باشد. برنامه اخیراً گزینه های هدفمند پیشرفته مانند مخاطبان مبتنی بر علاقه و سفارشی و همچنین اطلاعات جمع آوری شده از طریق داده های پیکسلی را منتشر کرده است. علاوه بر این  ویژگی تجارت الکترونیکی جدید آن ، به کاربران امکان می دهد کالاهایی را که با یک چالش هشتگ حمایت شده پشتیبانی می کنند ، خریداری کنند بدون اینکه هیچ وقت مجبور باشند برنامه را ترک کنند. این فشار مداوم برای کسب درآمد از این بستر ، تعهد TikTok را برای اثبات ارزش گذاری برای برند های فراتر از طریق  تاکتیک های قیف فروش نشان می دهد.

من توصیه می کنم هر برند تجاری علاقه مند به داشتن اصالت و پیشرفت در جذب مخاطب ،  TikTok  را به عنوان یک بستر برای هدایت و  آگاهی دادن آزمایش نماید. اگرچه TikTok با اینستاگرام و دیگر کانال های رسانه های اجتماعی متفاوت است ، ولی هنگام هدف قرار دادن مصرف کنندگان جوان ، رویکرد شما در استفاده از این برنامه ها باید یکسان باشد.

 
 
منبع: FORBES
ترجمه شده در گروه مجله بیستک به قلم  آناهیتا قوامی