دیگر همه می‌دانند اینترنت بسیار بزرگ شده است اما چه ابزاری برای تخمین زدن این بزرگی داریم؟ میزان مصرف کاربران می‌تواند یک خط کش یا موضوعی برای اندازه‌گیری بزرگی اینترنت باشد.

لوری لویس مدیر شبکه‌های اجتماعی Modern Luxury در پستی که اخیرا منتشر کرده تخمینی از ۱ دقیقه مصرف اینترنت را ارایه داده است.

او سال گذشته هم یک گراف در مورد مصرف اینترنت در یک دقیقه منتشر کرده بود که حالا با انتشار نسخه ۲۰۱۹ می‌توان تفاوت‌هایی را نسبت به سال قبل مشاهده کرد.

به عنوان مثال به رغم مشکلات جنجالی که در این سال حول فیس بوک وجود داشت اما میزان ورود به اکانت فیسبوک در یک دقیقه از ۹۷۱ هزار به ۱ میلیون ورود به حساب رسیده است.

اسکرول کردن در فید یا دیدن پست‌های اینستاگرام هم با رشد بسیار قابل توجه مواجه شده هرچند از اطلاعات استوری اینستاگرام که قطعا آنجا هم رشد بسیاری را شاهد بودیم اطلاعاتی در دست نیست.

در مورد توییتر اطلاعات سال گذشته شامل ۴۸۱ هزار توییت در یک دقیقه بود اما امسال اطلاعات متفاوتی ارایه شده و آن توییت کردن ۸۷ هزارنفر در یک دقیقه است.

پلتفرم Twitch به رشد خود در گراف امسال هم ادامه داده و از ۹۳۶ هزار بازدید به ۱ میلیون بازدید رسیده است.

چرا یک دقیقه؟ وقتی بخواهیم فعالیت کاربران در طول یک روز یا یک ماه اینترنت را به صورت آمار نمایش دهیم؛ شاهد اعداد بسیار بزرگی برای شرکت‌ها خواهیم بود که اصلا با ذهن ما قابل هضم نیست. برای مثال به اعداد زیر برای یک بازه یک ماهه در سال ۲۰۱۸ نگاهی بیندازید:

تعداد لاگین به فیسبوک: ۴۲,۰۳۳,۶۰۰,۰۰۰

جست‌وجوهای گوگل: ۱۵۹,۸۴۰,۰۰۰,۰۰۰