استرس مالی کارکنان بحرانی خاموش است که بر تمامی نسل در محیط کار تأثیر می گذارد. میلیون ها آمریکایی در تلاش هستند تا اهداف خود را برآورده سازند ، این فشار بر بهره وری نیروی کار و سود خالص اثر می گذارد.

استرس مالی کارکنان

بیش از یک سوم کارمندان می گویند که امور مالی شخصی در محل کار دارای اشکالات فراوانی بوده است ، به طوری که  ۵۶٪ غیبت بیشتر توسط کارگرانی که با این نگرانی ها روبرو هستند گزارش شده است. برای مقابله با این مشکل ، سازمان بین المللی HUB  به شرکت ها توصیه می کند که چگونه از مزایای سلامتی ، معلولیت و بازنشستگی متناسب با نیاز کارمندان خود استفاده کنند ، از این طریق از تکنیک های ارتباطی سفارشی پشتیبانی می شوند.

هسته مرکزی فرآیند HUB شامل یک استراتژی چهار مرحله ای به شرح زیر  است

  1. ارزیابی
  2. شناسایی
  3. تحقیق
  4. طراحی

در اینجا راهنمایی برای چگونگی دستیابی به رویکرد سلامتی مالی از ارزیابی تا اجرا،  ارائه شده است.

۱- ارزیابی

استرس مالی کارکنان

چالش

در یک بازار کار رقابتی ، کارفرمایان به طور فعال در جستجوی هستند تا راه هایی برای برآوردن تقاضای کارمندان برای مزایای بهتر که هم از سلامتی و هم از ثروت پشتیبانی می کند بیایند. برای انجام این کار نیاز به یک رویکرد استراتژیک تر هست که شامل مزایای غیر سنتی ، ارتباطات جامع کارمندان و به حداکثر رساندن برنامه های مزایای موجود باشد.

بسیاری از کارگران غالباً از طیف کاملی از مزایایی که کارفرمایان ارائه می دهند بی اطلاع هستند. این بدان معناست که ، حتی اگر این شرکت در خدماتی مشغول سرمایه گذاری باشد که نگرانی های کارگران را برطرف کند ، نه شرکت و نه کارمندان آن متوجه مزایای کامل و صرفه جویی در هزینه بالقوه نیستند.

راه حل

قبل از در نظر گرفتن مزایای جدید ، یک شرکت باید تمام منابعی را که در حال حاضر در اختیار دارد به طور کامل به حداکثر برساند. میشل کلارک ، معاون ارشد رئیس بهداشت و عملکرد در HUB گفت: در بسیاری از موارد ، فروشندگان فعلی مورد استفاده قرار نمی گیرند. صرفاً تقویت ارتباطات برای کمک به کارکنان در فهم و درک کامل از مزایای فعلی ، مکان خوبی برای شروع است. به عنوان مثال ، بسیاری از ارائه دهندگان ۴۰۱ (k) (یک برنامۀ مزایای بازنشستگی است) ، برنامه ریزان مالی یا بانک های محلی ، آموزش سلامتی مالی را ارائه می دهند. و برنامه های کمک به کارمندان ممکن است در مذاکره در مورد لایحه پزشکی و مربیگری برای کاهش استرس کمک کنند. با ترویج این برنامه های موجود با کارمندان و حتی ایجاد انگیزه در مشارکت ، شرکت ها می توانند با کمترین هزینه شروع به پرداختن به مسائل مرتبط با استرس مالی کنند.

۲- شناسایی

استرس مالی کارکنان

چالش

حتی طیف گسترده ای از این مزایا ممکن است با آنچه کارمندان نیاز دارند مطابقت نداشته باشد. و هرچه کارمندان بیشتر وقت خود را از کار منحرف کنند ، تأثیر بیشتری روی شرکت می گذارد: میانگین هزینه بهره وری از دست رفته به دلیل حواس پرتی مالی می تواند افزایش یابد. برای مثال ، طبق گفته PWC ، هزینه تخمین زده شده برای یک کارفرما با ۱۰،۰۰۰ کارگر ۳٫۳ میلیون دلار در سال است.

کلارک می گوید ، برای این منظور ، کارفرمایان باید مراقب افزایش در نسخه و هزینه های مراقبت های بهداشتی مربوط به افسردگی ، اضطراب و استرس باشند. نیازها از نظر جمعیتی نیز متفاوت هستند. ممکن است کارگران مسن نگرانی های بیشتری درباره کمبود پس انداز بازنشستگی داشته باشند. به عنوان مثال ، تقریباً نیمی از نسل بیبی بومر ها می گویند که آنها ۱۰۰۰۰۰ دلار یا کمتر برای بازنشستگی صرفه جویی کرده اند. برخی دیگر ممکن است با بدهی غیرقابل کنترل و یا هزینه های برنامه های بهداشتی با کسری زیادی برخورد کنند. کارفرمایان باید مراقب افزایش افرادی باشند که درخواست پیش پرداخت چک ، درخواست اضافه کار اضافی یا وام از ۴۰۱ (k) دارند. برای بسیاری از آمریکایی ها ، امور مالی روزمره یک فشار است: ۳۶٪ قادر به پرداخت صورتحساب به موقع نیستند ، و ۴۳٪ از اعتبار خود برای تأمین اعتبار استفاده می کنند. این بدان معناست که در بین چک های پرداختی ، برخی از کارمندان ممکن است به استفاده از وام دهندگان با بهره بالا یا درخواست پیش پرداخت روزانه متوسل شوند ، و اضافه کردن یک بار اداری به بخش های حقوق و دستمزد را نیز داشته باشند.

راه حل

برنامه های مزایا باید با نگرانی های مالی واقعی کارگران و استراتژی جذب و نگهداری شرکت مرتبط باشد. وقتی اینگونه نباشند ، شکاف هایی ظاهر می شوند. برای به روز ماندن ، برنامه ها باید به طور مرتب ارزیابی شوند تا تأیید کنند آن ها اهداف شرکت و همچنین نیازهای کارمندان را برآورده می کنند. پس از ارزیابی مزایای موجود ، شرکت ها باید این شکاف ها را شناسایی کنند. هدر گاربرز ، معاون رئیس جمهور در مورد مزایا و فناوری داوطلبانه در HUB می گوید: “فقط ارائه بیمه درمانی ممکن است کافی نباشد تا کارمندان خود را از چرخه بدهی رها کنند.”

روند ردیابی در بین کارکنان ممکن است نشان دهد که آن ها از ابزارهایی مانند بازپرداخت بدهی وام دانشجویی ، بانکداری در محل کار یا مزایای معلولیت بهره مند می شوند – که خود می تواند به فشار اقتصادی فوری تر کمک کند. راه حل های یک شرکت همچنین باید به هر نسلی در نیروی کار رسیدگی کند. به عنوان مثال نیمی از بیبی بومرها به دلیل پس انداز کافی یا نگرانی در مورد هزینه های مراقبت های بهداشتی ، قصد دارند موعد بازنشستگی خود را به تعویق بیندازند. این می تواند حقوق و دستمزد و مراقبت های بهداشتی بالاتری را برای شرکت ها ایجاد کند. حتی در بین کارگرانی که قصد بازنشستگی در طی پنج سال آینده را دارند ، تنها ۴۳٪ می دانند که در بازنشستگی به چه میزان درآمد نیاز دارند. دیوید ریچ می گوید: “خبر خوب گام هایی است که می توانید برای کمک به کارمندان در مراحل مختلف زندگی برای آمادگی بازنشستگی بردارید.” “برای کارمندانی که در مدت ۱۰ سال آینده در انتظار بازنشستگی هستند ، مشاوره یک به یک را با یک مشاور مالی ارائه دهید. کارمندان جوان تر را با ثبت نام در اتومبیل و افزایش خودکار در برنامه بازنشستگی فعلی خود فعال کنید.”

۳- تحقیق

استرس مالی کارکنان

چالش

برای کمک بهتر به کارکنان خود ، شرکت ها باید نگرانی ها و رفتارهای مالی خود را درک کنند. اثربخشی نظرسنجی ها بستگی به نحوه ساختار سؤال ها دارد ، اما مشاوران HUB به بنگاه ها کمک می کنند تا از این موانع عبور کنند. کلارک می گوید ، یک نظرسنجی پیشرفته می تواند دو هدف را انجام دهد: آنچه را که کارمندان می خواهند شناسایی و سواد مالی آنها را ارزیابی کنید. یک شرکت ممکن است صریحاً از کارمندان بپرسد که آن ها بیشترین ارزش مورد نظر خود را دارند یا می توانند سواد مالی خود را ارزیابی کرده و درک آن ها از نحوه مدیریت امور روزمره را ارزیابی کنند. بینش دقیق تر در مورد نیروی کار به شرکت ها اجازه می دهد تا تعیین کنند که عوامل استرس زای مورد نیاز برای اولویت بندی کدامند.

راه حل

بررسی کارمندان برای درک نیازهای آن ها برای هر شرکتی که به دنبال پر کردن شکاف در برنامه های خود است ، بسیار مهم است. نظرسنجی ها باید ناشناس نگه داشته شوند – زیرا ممکن است کارکنان احساس راحتی کنند و مبارزات مالی خود را در مورد کارفرمای خود بپذیرند – و برخی از کارفرمایان ممکن است انگیزه هایی را برای اطمینان از مشارکت بالا ارائه دهند. نتایج به دست آمده نگاهی ارزشمند به بهزیستی مالی کلی کارگران از جمله عوامل استرس زای فعلی نشان می دهد.

به عنوان مثال ، یکی از مشتری های HUB ، کشف کرد که کارمندان با استفاده از برداشت های اولیه از پس انداز بازنشستگی خود ، هزینه های پزشکی را پرداخت می کنند. این امر باعث شد تا مشتری در مورد مزایای فعلی مراقبت های بهداشتی خود تجدید نظر کند. در همین حال ، بسیاری از کارمندان ممکن است نیاز به کمک به مدیریت وام های دانشجویی خود داشته باشند ، زیرا ۷ نفر از ۱۰ فارغ التحصیل اخیر بیش از ۳۷۰۰۰ دلار بدهی دارند.

۴- طراحی

استرس مالی کارکنان

چالش

هنگامی که یک شرکت به نتایج  دقیق و هدفمند نظرسنجی مسلح شده است ، می تواند از این بینش ها برای تهیه یک طرح سلامتی متناسب با کارمندان خود استفاده کند. اما ملاحظات مهمی برای اجرای آن طرح وجود دارد. به گفته کلارک ، یک ابتکار عمل در زمینه سلامتی موفق ، نیاز به یکپارچه سازی با یک استراتژی با مزایای چند ساله دارد ، که از طرف مناسب ترین فروشندگان با ابتکارات و ارتباطات برنامه ریزی شده پشتیبانی می شود. کارمندان ممکن است لیست جدیدی از مزایایی که ارائه می دهند را ندانند یا درک نکنند. و فقط با استفاده از برنامه های جدید ، کارفرمایان می توانند پس انداز هزینه را از طریق بهبود روش های قابل اندازه گیری در زمینه بهره وری و کاهش ادعاهای مراقبت های بهداشتی ، به دست آورند.

راه حل

از آنجا که شرکت ها به دنبال بهبود پیشنهادات مزایای خود هستند ، مهم است که با یک مشاور همکاری کنید که دامنه نیازهای کارمندان را درک کند و بتواند بهترین راه حل ها را برای رفع آن ها ارائه دهد. اگر کارگران در تلاش برای پرداخت چک به پرداخت حقوق هستند ، خدمات بانکی در محل کار را در نظر بگیرید تا به آن ها در تنظیم حساب پس انداز اضطراری کمک کنید و در مواقع بحرانی ، دسترسی به وام های کم بهره و پیش پرداخت های روزانه را با مبلغ اسمی فراهم کنید.

برای کمک به پس انداز بازنشستگی ، شرکت ها می توانند از جمله برنامه های ثبت نام خودکار و افزایش خودکار برای کمک به برنامه های ۴۰۱ (k) را ارائه دهند. کارفرمایان می توانند در حالی که به مربیان نسل های قدیمی تر در مورد برنامه ریزی درآمد و چگونگی شروع به کار پس انداز خود می پردازند،  برنامه ریزی بازنشستگی طولانی مدت را برای کارگران جوان ارائه دهند. و اگر یک شرکت بخواهد افراد بیشتری از نسل هزاره را جذب کند ، ممکن است لازم باشد ارزش افزوده یک برنامه بازپرداخت وام دانشجویی را ارزیابی کند.

ارزیابی میزان موفقیت

لوری لوکاس ، رئیس ارشد و مدیر عامل مؤسسه تحقیقاتی مزایای کارمندان می گوید ، بسیاری از برنامه های سلامتی مالی هرگز از مرحله آزمایشی عبور نمی کنند. برای ایجاد یک پرونده تجاری قوی برای یک برنامه ، با استفاده از معیارهای عینی و ایجاد گروه های کنترل ، هدف خود را به طور مستقیم به برنامه ها مرتبط کنید. چند راه مهم برای سنجش موفقیت عبارتند از: گردش مالی و نرخ حفظ مشتری ، غیبت ، مزایا و مطالبات و شرکت در برنامه های بازنشستگی.

چنانچه سلامتی مالی بر فرهنگ ، روحیه و بهره وری در محیط کار تأثیر گذارد اعتماد به نفس مالی کارمندان با ثبات تر خواهد بود. کارفرمایان برای کمک به کارکنان خود در کسب اعتماد به نفس موقعیت مستقلی دارند. HUB می گوید: “یک کارفرما مشاوری قابل اعتماد است.” “وقتی یک کارفرما مشاوره می دهد یا کمک می کند ، کارکنان تمایل پیدا می کنند توجه بیشتری نشان دهند ، و امیدوارم که از این مزیت استفاده کنند.”

منبع: FORBES
ترجمه شده در گروه مجله بیستک به قلم  آناهیتا قوامی