بیشتر مردم مایل به کارکردن برای همیشه نیستند. بنابراین، آماده شدن برای بازنشستگی بخشی مهم از برنامه ریزی مالی را شامل می شود.
امروزه، بازنشستگان با مزایای تأمین اجتماعی، حقوق بازنشستگی، و سرمایه گذاری ها و پس اندازهای شخصی، دوره بازنشستگی خود را تضمین می کنند. تصمیم دارید چگونه بر اساس نیازها، دیدگاه، سن، اهداف، و سایر فاکتورهای خود، سرمایه گذاری کنید؟ زمانی را صرف بررسی اهداف بازنشستگی خود کنید.
چه زمانی می خواهید بازنشسته شوید؟ بعد از بازنشستگی قصد انجام چه کارهایی را دارید؟ کجا زندگی خواهید کرد؟ قصد دارید چه مقدار پول در دست داشته باشید؟
زمانی را صرف اندیشیدن به بازنشستگی خود کرده و تصمیم بگیرید که چگونه می خواهید برای آن آماده شوید. در مورد سرمایه گذاری های مختلف مطالعه کنید تا با واژه های مرتبط با آنها آشنا شوید.
اگر پول زیادی برای سرمایه گذاری های قابل توجه ندارید، شروع با یک حساب پس انداز و یا طرح پس انداز شرکتی را در نظر بگیرید. نهایتاً، ممکن است بر اساس اهداف بازنشستگی خود و دیدگاهتان به ریسک دارایی خود را در بخش های گوناگونی سرمایه گذاری کنید.
هر نوع سرمایه گذاری، سطح مشخصی از ریسک را به همراه دارد. هر چه ریسک بیشتر باشد، درآمد بیشتری کسب خواهید کرد؛ و هر چه ریسک کمتر باشد، درآمد کمتری نیز خواهید داشت. با این وجود، ریسک بالا برگشت بیشتر پول شما را تضمین نمی کند- و در صورتیکه اقتصاد در حال رکود باشد زیان های بارزی نیز ممکن است اتفاق بیفتند.
اگر جوان و مجرد هستید، احتمالاً می توانید ریسک بالاتری را در مقایسه با کسی که متأهل بوده و بچه دارد تقبل کنید. همچنین، اگر در ۶۰ سالگی خود به سر می برید، ممکن است به دنبال سرمایه گذاری های مطمئن-تری باشید.
با برنامه ریزی دقیق و سرمایه گذاری هوشمندانه، قادر خواهید بود به امنیت مالی، استقلال، و لذت در سنین بالا دست یابید.  ۷ توصیه در زمینه برنامه ریزی بازنشستگی را مطالعه کرده، سپس از ورک شیت برنامه ریزی بازنشستگی خود به منظور کمک در اندیشیدن به هزینه ها و درآمد در مقابل مبلغی که در آینده نیاز دارید، استفاده کنید.

۷ توصیه در مورد بازنشستگی

تضمین اندوخته کافی برای سال­ های بازنشستگی نیازمند برنامه ریزی و انضباط است. همچنان که بر برنامه ریزی بازنشستگی خود کار می­ کنید، گام­ های زیر را بردارید:

۱-  مخارج آینده خود را تخمین بزنید: در مورد هر گونه هزینه ­ای که ممکن است اضافه و یا کم شود فکر کنید. برای مثال، ممکن است وام مسکن خود را به طور کامل پرداخت کنید، اما اضافه شدن هزینه ­های درمانی و یا مسافرتی را نیز در نظر داشته باشید.

۲- در مورد منبع درآمد بازنشستگی خود تصمیم بگیرید: پس اندازها، سرمایه گذاری ­ها، تأمین اجتماعی، طرح حقوقی یک شرکت، و یا درآمد اجاره ­ای.

۳- در آمد سالانه بازنشستگی خود را تخمین بزنید: سبک زندگی شما تعیین کننده مبلغ مورد نیازتان است. به عنوان یک قانون، به منظور حفظ سبک زندگی خود بعد از بازنشستگی، به ۶۰ تا ۸۰ درصد درآمد حال خود نیاز خواهید داشت.

۴- تورم را فراموش نکنید: تورم، یک افزایش پایدار در قیمت کالا و خدمات است، که می ­تواند  قدرت خرید، پس انداز، و درآمدهای حاصل از پس اندازتان را تحت الشعاع قرار دهد. برای مثال، اگر بهره سرمایه گذاری شما ۴ درصد و نیز نرخ تورم ۲ درصد باشد، شما ضرورتاً ۲ درصد از سرمایه گذاری خود کسب می ­کنید.

۵- یک سرمایه گذار دانا شوید: در هر موردی که برایتان قابل درک نیست، سرمایه گذاری نکنید. منابع زیادی وجود دارند که می ­توانند کمک کنند، شامل: کتاب­ ها، اینترنت، و یک مشاور مالی.

۶- یک طرح سرمایه گذاری ایجاد کنید: اگر جوان هستید و ترسی از ریسک ندارید، ممکن است استراتژی­ های سرمایه گذاری پرخطرتری را در نظر بگیرید. همچنان که به سن بازنشستگی نزدیکتر می­ شوید، ممکن است گزینه­ های سرمایه گذاری کم خطرتری را بپسندید.

۷- مرتباً سهام سرمایه گذاری خود را مرور کنید تا از رسیدن به اهداف خود مطمئن شوید.

تأمین اجتماعی چیست؟

مزایای تأمین اجتماعی بر اساس درآمدهایی که تحت شماره ۹ رقمی تأمین اجتماعی شما ثبت می­ شوند، تنظیم می­ شوند. زمانی که مشغول به کار هستید، کارفرمای شما مالیات درمانی و تأمین اجتماعی را از حقوق شما جدا کرده و آن مبلغ­ ها را تطبیق داده، به Internal Revenue Service (IRS) ارسال کرده و درآمدتان را به تأمین اجتماعی گزارش می ­دهد. اگر دارای شغل آزاد هستید، در هنگام ارجاع مالیات خود، مالیاتتان را خودتان بپردازید، و IRS درآمدتان را به مدیریت تأمین اجتماعی گزارش می ­دهد.

همچنان که کار می­ کنید و مالیات خود را می ­پردازید، اعتباری را بدست می ­آورید که در کسب صلاحیت برای مزایای تأمین اجتماعی در آینده به شما کمک شایانی خواهند کرد. تعداد اعتبارهایی که سالانه کسب می­ کنید، به مبلغ درآمدتان بستگی دارد؛ در ۲۰۱۴ شما به ازای هر ۱۲۰۰ دلار درآمد یک اعتبار کسب می­ کنید، که امکان ارتقا به ۴ اعتبار در سال را نیز دارد. این مورد به پولی که در نتیجه کارگری کشاورزی و یا خدمتکاری حاصل می­شوند تعلق نمی­گیرد، که در حقیقت قوانینی مجزا دارند. به منظور صلاحیت در مزایای ذکر شده، بیشتر مردم نیاز به حدود ۴۰ واحد اعتبار دارند.

مزایای تأمین اجتماعی می ­توانند برای شما و یا خانواده شما در مواقع بازنشستگی و یا از کار افتادگی پشتیبانی مالی فراهم کنند. همچنین در صورت فوت شخص، این مزایا شامل خانواده وی نیز می­ شوند.

زمانی که بحث از برنامه ریزی برای بازنشستگی می ­شود، به خاطر داشته باشید که تأمین اجتماعی بهتر است تنها بخشی از برنامه بازنشستگی شما باقی بماند. مبلغ پولی که بازنشستگان از تأمین اجتماعی دریافت می­ کنند همیشه با تورم افزایش نمی­ یابد. بنابراین، تکیه بر این پول در زندگی می ­تواند کمی سخت باشد. بنابراین، پس اندازهای دیگری برای بازنشستگی نیز می­توانند حائز اهمیت فراوان باشند.

جهت کمک به شما در برنامه ریزی برای بازنشستگی، مدیریت تأمین اجتماعی هر ساله یک صورت حساب تأمین اجتماعی شخصی برایتان می­فرستد. همچنین شما نیز می­ توانید با ایجاد یک حساب در وب سایت تأمین اجتماعی در هر زمانی صورت حساب خود را ببینید. صورت حساب تأمین اجتماعی شما شامل تخمینی از مبلغ مزایایی می­ شود که شما و خانواده شما ممکن است هم اکنون و یا در آینده از آن به صورت ماهانه بهره مند شوید.

امتحان کنید

اگر اکنون شاغل هستید، از ماشین حساب فوری مدیریت تأمین اجتماعی به منظور برآورد مزایای خود استفاده کنید.

لطفاً توجه داشته باشید که محاسبات صرفاً یک پیش بینی هستند. با SSA به منظور دریافت صورت حساب تأمین اجتماعی شخصی خود تماس بگیرید. شما می ­توانید به صورت آنلاین درخواست یک صورت حساب داده و یا یک فرم سفارش دانلود کرده و پرینت بگیرید تا به وسیله پست یک صورت حساب دریافت کنید.

چگونه یک کارت تأمین اجتماعی دریافت کنیم

به خاطر داشته باشید که شماره کارت تأمین اجتماعی شما به منظور تعیین مزایای شما مورد استفاده واقع می­ شود. مدیریت تأمین اجتماعی این شماره را بر یک کارت تأمین اجتماعی صادر می­ کند.

SSA سه نوع کارت صادر می­ کند:

 • کارت مورد استفاده اکثر مردم حاوی اسم و شماره تأمین اجتماعی آنها بوده و به آنها اجازه کار بدون محدودیت را می­ دهد. این کارت برای شهروندان آمریکایی و افرادی که به صورت قانونی با اقامت دائمی در آمریکا پذیرفته شده­اند، صادر شده است.
 • کارت نوع دوم “برای اشتغال معتبر نیست” و برای افراد واجد شرایط زیر صادر می ­شود:
 • از کشورهای دیگر که به صورت قانونی در ایالات متحده پذیرفته شده ­اند و دارای مجوز کار از INS نیستند.
 • به دلیل قانون فدرال به یک شماره تأمین اجتماعی نیاز دارند تا مواجب و یا خدمات مذکور شامل آنها نیز شود.
 • کارت نوع سوم “با مجوز INS تنها برای کار معتبر است”. این نوع کارت برای افرادی صادر می­ شود که:
 • به صورت موقت در ایالات متحده پذیرفته شده ­اند.
 • دارای مجوز کار INS هستند.

به منظور داشتن یک شماره اورجینال و کارت، فرم درخواست کارت (فرم SS-5) را کامل کرده، و اسنادی که سن، هویت، شهروندی ایالات متحده، یا شرایط خارجی بودن قانونی شما را تأیید کنند، را ارائه دهید.

به منظور دریافت یک فرم درخواست، می­ توانید:

 • به وب سایت ssa.gov مراجعه کنید.
 • از یک local security office  دیدن کنید.

پیش از مراجعه به یک دفتر محلی، مطمئن شوید که تمامی مدارک لازم را آماده کرده ­اید. در نظر داشته باشید که برای دریافت یک کارت تأمین اجتماعی نیاز به پرداخت هزینه ­ای ندارید.

چگونگی جایگزین کردن یک کارت تأمین اجتماعی

به منظور دریافت یک کارت المثنی اگر کارت شما گم شده، ربوده شده، و یا اگر نیاز به یک تصحیح در کارت خود دارید برای مثال در صورت تغییر نام، با دفتر تأمین اجتماعی محلی خود تماس بگیرید. کارت شما بدون هیچ گونه هزینه ­ای جایگزین خواهد شد. شما نیاز خواهید داشت:

 • فرم درخواستی برای یک کارت تأمین اجتماعی کامل کنید (فرم SS-5).
 • تأیید هویت خود را ارائه دهید. در صورت نیاز به یک کارت اصلاح شده، به یک یا چندین مدرک نیاز خواهید داشت، که با نام قدیمی ثبت شده شما و نام جدیدتان شناسایی خواهید شد. مدارک نشان دهنده هویت فعلی شما باید اخیراً صادر شده باشند.
 • مدارکی ارائه دهید که تأیید کنند شما یک شهروند آمریکایی هستید و یا با شرایط قانونی ساکن این کشورید، در صورتیکه در خارج از ایالات متحده متولد شده ­اید.

مرتباً پس انداز کنید تا با آسودگی خاطر بازنشسته شوید

پیش بینی می ­شود که هر فرد نیاز به پس انداز ۶۰ تا ۸۰ درصد از درآمد پیش از بازنشستگی خود را دارد تا در دوران بازنشستگی ­اش به آسودگی زندگی کند. با این وجود، برای یک کارگر معمولی، تأمین اجتماعی تنها ۴۰ درصد از درآمد پیش از بازنشستگی را جایگزین می ­کند. موجودی حساب باید از حقوق و پس اندازهای شخصی تأمین شوند.

اگر هنوز شروع به پس انداز نکرده ­اید، مهم است که از همین الان شروع کنید. پس انداز کل شما، با در نظر گرفتن بهره موجود در اندوخته شما و دوره زمانی که پس انداز می ­کنید حساب می ­شود. هر چه زودتر آغاز به پس انداز کنید، قادر به پس انداز پول بیشتری خواهید بود.

تعیین اهداف بازنشستگی

برنامه ریزی برای بازنشستگی

همچنان که برای بازنشستگی آماده می ­شوید، این نکات را به خاطر داشته باشید:

اهداف مالی تعیین کرده و برای دست یابی به آنها برنامه ریزی کنید.

محتاط عمل کرده و مراقب افرادی باشید که در پی گرفتن پول شما هستند. نسبت به پیشنهادات مالی ­ای که همه چیز را به طور رایگان و یا بدون زحمت پیشنهاد می ­دهند، خوشبین نباشید.

آگاه باشید که به عنوان یک سرمایه گذار، با خطر مواجه خواهید شد. همچنین به منظور حفاظت از خود در مقابل ریسک، دارایی خود را در بخش­های گوناگون سرمایه گذاری کنید.

پیش از پرداخت قبض ­ها و سایر بدهی ­ها، سعی کنید به صورت ماهانه مبلغی را برای اهداف مالی بلند مدت خود در حساب­هایتان پس انداز کنید. به عبارت دیگر، برای پس انداز بودجه بندی کنید.

سعی کنید بدهی کارت اعتباری خود به طور کامل پرداخت کنید. بهره ­ای که برای یک کارت اعتباری پرداخت می­ کنید، مبلغی که برای بازنشستگی پس انداز می­کنید را کاهش می­دهد.

سعی کنید شغلی با یک طرح بازنشستگی مطمئن پیدا کنید که یا مزایای بازنشستگی سنتی دارد و یا یک طرح ۴۰۱ (K). بعدها در این دوره، بیشتر در مورد طرح­های ۴۰۱ (K) خواهید آموخت.

آنلاین

آفلاین

 • Retirement Bible – Lynn O’Shaughnessy
 • The Retirement Sourcebook – Mary Helen Smith and Shuford Smith
 •  GCFLEARNFREE
ترجمه شده در گروه  TFE|TIMES به قلم مریم فقیه عبدالهی