فاکتور های بسیار زیادی در خریداری یک برگه ی بیمه نامه ی عمر موثر است که سبب می شود این بیمه برای نیازهای شما مناسب باشد یا خیر. مانند هر بخش دیگری از همه ی برنامه های مالی تان، برنامه ی بیمه نامه ی شما نیز باید سیاست درستی داشته باشیم. در بین همه ی سیاست های زندگی تصمیم و عملکرد کاملا صحیحی باید حتما در این باره گرفته شود، با شروع این مساله که تصمیم بگیرید که چه کسی مالک این بیمه نامه می باشد و تخمین بزنید که چگونه باید حق بیمه را پرداخت کنید، سپس سیاست های بیمه ای را کامل دنبال کنید تا این اطمینان پیدا کنید که همه چیز آن گونه که شما انتظار دارید پیش می رود و شما به اهداف مد نظر خود خواهید رسید.

گزینه های مالکیت

شما چندین گزینه ی متعدد پیش روی تان دارید تا تخمین بزنید و تصمیم بگیرید که چه کسی باید مالک بیمه نامه ی عمر تان باشد.

۱- مالک این بیمه نامه فرد بیمه شده می باشد.

این گزینه بیشترین انعطاف پذیری را برای تغییرات متعدد مد نظر شما دارد، مانند انتخاب و تغییر افراد ذینفع تعیین شده توسط شما و یا حتی پایان دادن به بیمه نامه تان. به طور کلی، درآمد ها و سود ویژه حاصل از این بیمه نامه برای اهداف مالیاتی بعد از مرگ شما در ناحیه ای که زندگی می کنید وجود دارد.

۲- صاحب بیمه نامه همسر شما یا دیگر اعضای خانواده تان می باشد.

این گزینه به شما قدرت کنترل کمتری را می دهد، اگر که شما بیمه شوید اما با مزایای باز پرداخت های مالیاتی بالقوه همراه هستید. حتی بعد از مرگ شما، به طور کلی، در آمدهای حاصل از این بیمه نامه از املاک و دارایی های شما حذف شده است، اما جز دارایی های صاحب بیمه نامه محسوب می شود، حتی اگر فرد صاحب بیمه نامه زود تر از شما بمیرد.

۳- صاحب این بیمه نامه یک بیمه ی عمر مطمئن و غیر قابل فسخ می باشد (ILIT).

با این گزینه، بیمه نامه به عنوان یک هدیه ی غیر قابل فسخ به فرد مطمئن می باشد، و فرد مورد اطمینان بیمه نامه را کنترل می کند. از آن جایی درآمد های حاصل از بیمه نامه به طور معمول از املاک و دارایی ها ی فرد بیمه شده و افراد ذینفع حذف می شود، بخش مورد اعتماد مزایای حفاظت مالی و مالیات بالقوه را فراهم می کند.

بودجه ی حق بیمه

بعد از اینکه تصمیم گرفتید که چه کسی مالک بیمه نامه ی شما باشد، وظیفه ی اداری بعدی در مرحله بعد انتخاب و تخمین این مساله است که تعیین کنیم که کدام روش پرداخت حق بیمه مناسب ترین روش بر اساس شرایط شما می باشد. در این مسیر ممکن است شما در یابید که ترکیب کردن چند استراتژی با هم بهترین متود می باشد که این روش در اکثر بیمه نامه های عمر روش غیر معمول و غریبه ای نیست و معمولا این کار انجام می شود. برای پرداخت حق بیمه تان شما چندین روش را پیش رو دارید که که می توانید از هر کدام از این ها که برای تان مناسب تر می باشد استفاده کنید.

۱- پرداخت مستقیم

۲- سرمایه ها را به فرد صاحب بیمه نامه و یا بخش مورد اعتماد وام دهید

۳- اگر که بیمه نامه را در بخش بیمه ای مورد اعتماد تان نگه می دارید می توانید از بخش های موجود در آن بخش حق بیمه تان را پرداخت کنید

۴- پرداخت با کمک بخش ارائه دهنده ی بخش اعتبار سالانه همراه با حفظ بیمه نامه

۵- تقسیم هزینه با یک بخش دیگر مانند یک وکیل و یا یک ILIT

چیزی که بسیار مهم است این است که شما این اطمینان را حاصل کنید که به موقع حق بیمه ی خود را پرداخت می کنید تا از دست دادن مزایا و سود مورد نظر تان جلوگیری کنید. علاوه بر این در نظر داشته باشید که در صورت اعطای مالکیت بیمه نامه تان به یک بخش مورد اطمینان، این امر نیازمند  توجه دائم شما می باشد چرا که الزامات اداری زیادی را شامل می شود پس شما باید به طور مداوم آن را دنبال کنید.

بررسی دوره ای

وقتی که خط و مشی شما در مکان درست قرار گرفت و سیستم بیمه ای خود را انتخاب کردید، این نکته بسیار مهم است که آن را به صورت دوره ای دنبال کنید تا از این امر اطمینان حاصل کنید که هنوز هم اهداف شما را به درستی و کامل دنبال می کند، خصوصا اگر که شما یک شرایط و موقعیت جدید را در زندگی تان تجربه می کنید مانند، ازدواج، طلاق، اضافه شدن افراد خانواده تان. همچنین این نیز ایده ی بسیار خوبی است که سابقه ی پیشین ارگان بیمه ای که قصد دارید از آن استفاده کنید را در نظر بگیرید و میزان قدرت مالی آن را در ارتباط با مسانلی که ممکن است بقای بلند مدت آن یا توانایی اش را در پرداخت مطالبات مورد نظر شما تحت تاثیر قرار دهد را بررسی کنید.

از آن جایی که پیچیدگی ارائه دهندگان بیمه و سیاست های بیمه ی عمر می تواند گسترده باشد، شاید شما بخواهید در هنگام انتخاب یک بیمه نامه و مشارکت در جزئیات اداری، با یک مشاور مالی یا حرفه ای بیمه مشورت کنید. آن ها همچنین می توانند به شما در نظارت بر خط مشی بیمه نامه تان کمک کنند و به طور مرتب ویژگی های آن را برای شما ارزیابی کنند تا شما بتوانید این اطمینان را حاصل کنید که همه چیز با شرایط شخصی و اهداف مالی شما مناسب است و درست پیش می رود.

 

 

 

 

منبع: forbes
ترجمه شده در گروه مجله بیستک به قلم رویا رجایی