تا کنون در سال ۲۰۱۹ عناوین جدید کتاب های قابل توجهی برای کودکان کلاس های ابتدایی مدارس منتشر شده است — و ما فقط چند ماه تا پایان سال در پیش رو داریم. از داستان های ماجراجویانه گرفته تا درام های خانوادگی ، از قصه های طنز گرفته تا داستان های ترسناک ، در اینجا گزیده ای از بهترین نسخه های ادبی برای کودکان در سال جاری ارائه شده است و البته برخی از آن ها ممکن است به گنجینه های ادبی و آثار کلاسیک در آینده تبدیل شوند.

— Dog Man: For Whom The Ball Rolls نوشته  داو پیلکی

برای افرادی که با او آشنا نیستند ، داو پیلکی نویسنده و تصویرگر یکی از محبوب ترین مجموعه های مورد علاقه کودکان به نام Captain Underpants بود ، و این عنوان در مجموعه Dog Man  نیز در هفتمین بخش آمده است. شما به طور معمول در غالب آثار این نویسنده  شاهد تصاویر فوق العاده به سبک طنز بوده و با صدای بلند خواهید خندید  ، اما این کتاب علاوه بر این موارد به برخی از موضوعات جدی همچون مواجهه با روابط خانوادگی سخت ، نشان دادن همدلی و اهمیت آن می پردازد. پسر خودم این  مجموعه کتاب خنده دار را دنبال می کند.

— Small Spaces نوشته کاترین آردن

این کتاب یک رمان ماجراجویانه در سطح متوسط بوده​​، و پر از زامبی ترسناک و ماجراهای وحشتناک است اما در عین حال قادر به مقابله با احساس اندوه ، افسردگی ، دوستی و مقوله از دست دادن است. این کتاب داستان زندگی Ollie پسر  یازده ساله ای است که در تلاش است تا با اندوه ناشی از مرگ مادرش مقابله کند ، و در نهایت باید دوستان و شهر خود را از دست یک مرد وحشتناک نجات دهد.  این رمان سرگرم کننده است ، و در عین حال تا حدی کمی ترسناک و برای خواندن در هالووین عالی است.

— If I Built A School نوشته کریس ون دوسن

مطمئناً همه کودکان در مدرسه رویاپردازی می کنند و تصور می کنند که اگر مسئول مدرسه خود باشند ،  در آن صورت مدرسه چگونه خواهد بود. در آخرین اثر کریس وان دوسن ، با عنوان “اگر من یک مدرسه درست  می کردم” ، جک هم همین کار را می کند. او از تونل های بادی غواصی به آسمان و ماجرای یک سرآشپز روبو برای پذیرایی از ناهار در کافه تریا سر در می آورد. من عاشق کتاب هایی هستم که می توانند در خانه درباره مدرسه بحث و گفتگو کنند. سبک آهنگین این اثر برای خواندن آن با صدای بلند  را سرگرم کننده می کند. و فکر نمی کنم حتی یک بچه (بزرگ یا کوچک) وجود داشته باشد که دوست نداشته باشد به مدرسه جک برود!

—  Fing  نوشته دیوید والیامز

دیوید والیامز نامی آشنا در ایالات متحده است و بارها به عنوان روالد دال ( نام نویسنده محبوب آمریکایی) بعدی مورد ستایش قرار گرفته است. این رمان، داستان بلندی است از یک دختر بچه بسیار شرور  بنام Myrtle Meek که اعلام می کند یک FING می خواهد ، والدین او نیز  به دنبال تلاش ناامید کننده ای در پی یافتن راه حلی برای راضی کردن فرزندشان بوده و تمام مدت در جستجوی یک FING برای او هستند  . این رمان طنزآمیز و سرگرم کننده و  برای همه سنین ، مناسب است همچنین با چند پانوشت خنده دار و تصاویر عالی از تونی راس جذاب تر شده است.

— Other Words for Home نوشته جاسمن وارگا

این رمان داستان سفر کودک دوازده ساله ای به نام جود است که به همراه مادرش به آمریکا می گریزد و پدر و برادرش را در سوریه جنگ زده رها می کنند. Other Words for Home داستانی زیبا ، بر انگیزاننده و واقعاً زنده و پر تحرک است که فقط برای خوانندگان جوان نوشته نشده است – من  می توانم آن را در یک نشست بخوانم.  این کتاب، رمانی  با پیام قوی و برخی مطالب سخت اما پر از امید است.

—  Rumple Buttercup نوشته  متیو گری گابلر

اگر عنوان کتاب به تنهایی توجه شما را به خود جلب نکند ، طرح روی جلد و تصاویر عجیب و غریب آن این کار را با شما خواهد کرد. Rumple Buttercup در بین آثار پرفروش، اثر شماره یک در نیویورک تایمز بوده است و اولین کتاب کودکانه نوشته بازیگر و کارگردان  سینما گری گابلر است. من پیام  این  رمان را دوست داشتم که می گوید همه ما به روش خودمان متفاوت و منحصر بفرد هستیم. بچه ها شخصیت عجیب ، اسطوره ای و عجیبی زیبا از Rumple Buttercup را دوست خواهند داشت. این داستان برای همه سنین سرگرم کننده است.

— Breakout نوشته کیت مسنر

این داستان الهام گرفته از داستان واقعی فرار چند زندانی از زندان در سال ۲۰۱۵ در در نیویورک بوده و داستان زندگی سه دختر جوان را روایت می کند که تفریح و استراحت تابستان شان با فرار کردن دو زندانی از یک زندان محلی به کلی مختل می شود. کتاب کیت مسنر سبک بسیار جالبی دارد ، ترکیبی از نامه ها ، شعرها ، متن و  مقاله های روزنامه ها با روایت داستان به صورت هم زمان است. این داستان یک مطالعه عالی میان رده است که به برخی از موضوعات مهم پیرامون نژاد ، تبعیض و سیستم دادرسی کیفری نیز می پردازد.

— The Way Home For Wolf نوشته  راشل برایت

این همکاری دیگری بین نویسنده انگلیسی ، راشل برایت و تصویرگر جیم فیل است. نتیجه ، یک کتاب تصویری خیره کننده با یک داستان آهنگین جذاب از یک توله گرگ کوچک است که از گله عقب می ماند و در نهایت گم می شود. این  رمان نه تنها داستانی  دوست داشتنی و پر کشش است ، بلکه برخی از گونه های حیوانات کمتر رایج مانند وال و پروانه،  خرس های قطبی را معرفی می کند – من که به طور قطع هنگام خواندن آن ، چندین واقعیت جدید را فرا گرفته ام! این کتاب داستان بی شک هدیه ای زیبا برای دانش آموزان ابتدایی است.

— Not If I Can Help It  نوشته کارولین مکلر

این اولین کتابی است که از کارولین مکلر خوانده ایم و قطعاً آخرین آن نخواهد بود. Not If I Can Help It داستان ویلا ، یک دانش آموز  کلاس پنجم با اختلال پردازش حسی است. او وقتی می فهمد که پدرش با مادر بهترین دوستش ملاقات کرده است زندگی اش به آشفتگی کشیده می شود. این کتاب با حساسیت و شوخ طبعی به موضوعاتی از قبیل طلاق ، خانواده های آشفته ، دوستی و زندگی دوستانه می پردازد.

— The Curse of the Werepenguin نوشته آلن وودرو

آنچه در روی زمین ایستاده یک werepenguin است؟ من مطمئناً قبل از انتخاب The Curse of the Werepenguin ، داستان خنده دار و کمی عجیب از  آلن وودرو که ماجرای  پسری به نام بولت واتل است که یتیمی در جستجوی خانواده واقعی خود است ، سرنخی از ماجرای این داستان نداشتم. این کتاب بارها و بارها شما را با صدای بلند می خنداند ، اگرچه کمی تاریک و ترسناک بوده ولی باعث می شود یک دانش آموز  ​مجددا بازگردد و آن را بخواند.

منبع: FORBES
ترجمه شده در گروه مجله بیستک به قلم  آناهیتا قوامی