تامین برق منازل با باتری‌های خورشیدی

تامین برق منازل با باتری‌های خورشیدی
استفاده از انرژی خورشیدی برای تامین برق منازل و ساختمان‌ها روز به روز در حال افزایش است. استفاده از انرژی خورشیدی در منازل با چالش‌هایی نیز مواجه است، زیرا از طریق صفحات خورشیدی تنها می‌توان در ساعات مشخصی از روز برق تولید کرد و در صورت ابری بودن هوا یا فرارسیدن شب این کار متوقف می‌شود.

از سوی دیگر ممکن است انرژی ذخیره شده از این طریق پاسخگوی نیاز بالای ساکنان منازل نباشد. اما در برخی ایالات آمریکا مانند کالیفرنیا و آریزونا تولید انرژی خورشیدی تا به آن حد رونق گرفته است که می‌تواند به‌طور جدی جایگزین دیگر روش‌های تامین برق شود. تعدادی از شرکت‌های نوپا در این دو ایالت و برخی ایالات دیگر آمریکا در تلاش برای تولید باتری‌هایی برای ذخیره‌سازی انرژی خورشیدی هستند تا خانه‌ها و موسسات تجاری بتوانند به‌طور دائم از این منبع تامین انرژی استفاده کنند. باتری‌های یادشده به راحتی در منازل نصب می‌شوند و برای چندین دهه می‌توان از آنها برای ذخیره‌سازی انرژی خورشیدی تبدیل شده به برق استفاده کرد. یکی از شرکت‌های نوپای فعال در این زمینه Mandalay Homes است که برای ساخت ۴ هزار منزل با مصرف بهینه انرژی برنامه‌ریزی کرده است. نصب باتری‌هایی با توان ۸ کیلووات ساعت در این منازل باعث خواهد شد آنها به‌طور کامل از استفاده از برق شهری بی‌نیاز شوند. البته هنوز تا تکمیل این نوع فناوری‌ها راه درازی در پیش است.

 

 

منبع: دنیای اقتصاد

درباره نویسنده

مجله علم و فناوری ایرانیان

مجله علم و فناوری ایرانیان وابسته به موسسه آموزش عالی ایرانیان، رسانه الکترونیکی برخط به زبان فارسی‌ در حوزه‌ی فناوری است که از سال ۱۳۹۵ شروع به کار کرده است.

پاسخی بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + هشت =

نظر سنجی

نظر شما در مورد طراحی این سایت چیست؟

مشاهده نظرسنجی

بارگذاری ... بارگذاری ...

آرشیو نظرسنجی ها

اینفوگرافی