جهش تجارت الکترونیک در دوران کرونا

جهش تجارت الکترونیک در دوران کرونا
گزارش شرکت ادوبی (Adobe) نشان می‌دهد ویروس کرونا منجر به رشد تجارت الکترونیک در ماه‌های اخیر شده است. طبق اطلاعات این گزارش، میزان خریدهای آنلاین در ماه مه میلادی برابر با ۵/ ۸۲ میلیارد دلار عنوان شده که رشدی ۷۷ درصدی را در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته نشان می‌دهد.

 ویوک پاندیا، از مدیران ارشد ادوبی در این رابطه گفت: با استناد به اطلاعاتی که در اختیار داریم، اگر روال (تجارت آنلاین) همانند آنچه در سال‌های گذشته دنبال می‌شد، پیش می‌رفت، رسیدن به میزان رشد ماه مه امسال، بین چهار تا شش سال طول می‌کشید. قطعا انتظار چنین رشد محسوسی را در هیچ بازه زمانی خارج از ایام تعطیلات نداشتیم. با این حال میزان خریدهای آنلاین کاربران در بازه زمانی یکم نوامبر تا ۳۱ دسامبر سال گذشته برابر با ۵/ ۱۴۲ میلیارد دلار بوده که نشان‌دهنده رشدی ۱۳ درصدی در مقایسه با مدت‌زمان مشابه سال گذشته است. در این گزارش آمده است که سهم موبایل در تجارت الکترونیک در ماه مه امسال، رشدی ۱۰ درصدی داشته است. از طرفی دیگر طی ماه مه و هفته‌های قبل از آن، شاهد تغییراتی در انتخاب محصولات و خریدهای کاربران بوده‌ایم به‌طوری‌که خرید محصولات الکترونیکی و پوشاک، با رشد ۱۱ و ۱۲ درصدی همراه بود. با این حال در برخی از مناطق، افزایش قیمت برخی از محصولات و همچنین بیکاری میلیون‌ها انسان، قدرت خرید را کاهش داده است به نحوی که میزان خرید اینترنتی خواربار در این مناطق با افت نسبی همراه بود. همه اینها نشان می‌دهد که کرونا تاثیر یکسانی بر تجارت الکترونیک در مناطق مختلف نداشته، اما توانسته وضعیت کلی این کسب‌وکار را نسبت به آنچه در ماه‌های قبل مشاهده می‌شد، بهبود ببخشد.

منبع: دنیای اقتصاد

درباره نویسنده

مجله علم و فناوری ایرانیان

مجله علم و فناوری ایرانیان وابسته به موسسه آموزش عالی ایرانیان، رسانه الکترونیکی برخط به زبان فارسی‌ در حوزه‌ی فناوری است که از سال ۱۳۹۵ شروع به کار کرده است.

پاسخی بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 3 =

نظر سنجی

نظر شما در مورد طراحی این سایت چیست؟

مشاهده نظرسنجی

بارگذاری ... بارگذاری ...

آرشیو نظرسنجی ها

اینفوگرافی