کگل (Kaggle) بزرگ‌ترین جامعه مهندسان داده و یادگیری ماشینی است. کگل با ارائه خدمات یادگیری ماشین در حال حاضر یک پلت فرم داده عمومی، یک میز کار بر پایه ابر برای علوم داده و شکل کوتاه آموزش هوش مصنوعی ارائه می‌دهد. در ۸ مارس ۲۰۱۷ گوگل اعلام کرد که آن‌ها دارند کگل را تصاحب می‌کنند.

در ژوئن ۲۰۱۷، کگل  اعلام کرد که یک میلیون کاربر ثبت‌نام‌شده (کگلر) دارد. این جامعه ۱۹۴ کشور را در بر می‌گیرد که بزرگ‌ترین و متنوع‌ترین جامعه اطلاعاتی در سراسر جهان است و کارفرمایان ویژه هوش مصنوعی اغلب آن‌هایی را که پروفایل‌های قوی تری دارند استخدام می‌کنند.

کگل چیست

رقابت‌های کگل  به‌طور منظم بیش از هزار تیم و فرد را جذب می‌کند. جامعه کگل  هزاران مجموعه داده عمومی و کد به نام ” هسته‌ ” در کگل دارد. بسیاری از پژوهشگران مقالاتشان را براساس عملکردشان در رقابت‌های کگل  منتشر می‌کنند.

تا مارس ۲۰۱۷، «صندوق سرمایه‌گذاری دو سیگما» بر روی کگل  رقابت‌هایی برای الگوریتم‌های تجاری برگزار می‌کرد. خدمات کگل شامل موارد زیر می شود:

  • رقابت‌های یادگیری ماشین: اولین محصول کگل که هنوز هم مشهور است.
  • کرنل کگل: محیط کار بر پایه ابر برای دانشمندان علوم داده‌ها و یادگیری ماشین برای به اشتراک گذاشتن کدهای پایتون و R.
  • مجموعه داده‌های عمومی: اعضای جامعه مجموعه داده را با یکدیگر به اشتراک می‌گذارند.
  • یادگیری کگل: آموزش کوتاه مدت هوش مصنوعی
  • موقعیت شغلی: کارفرمایان شغل های مرتبط با یادگیری ماشین را به اشتراک می گذارند.

مسابقات کگل چگونه کار می‌کنند؟

  1. میزبان، نوع رقابت داده‌ها و توصیف مسئله را آماده می‌کند.
  2. شرکت کنندگان با تکنیک‌های مختلف آزمایشات خود را انجام می‌دهند و برای تولید بهترین مدل‌ها رقابت می‌کنند. کار به‌طور عمومی از طریق کرنل کگل برای دستیابی به یک معیار بهتر و الهام بخشیدن به ایده‌های جدید به اشتراک گذاشته می‌شود.
  3. بعد از پایان مهلت رقابت، جایزه نقدی را در ازای «یک مجوز جهانی، ابدی، برگشت‌ناپذیر و حق آزادی» برای استفاده از «کار برنده»، یعنی الگوریتم، نرم‌افزار و دارایی‌های معنوی (به حقوقی گفته می‌شود که به صاحبان آن حق بهره‌وری از فعالیت‌های فکری و ابتکاری انسان را می‌دهد و ارزش اقتصادی و قابلیت دادوستد دارد ولی موضوع آن شیء معین مادی نیست.) مرتبط، که «غیر انحصاری» است، پرداخت می‌کند.

کگل چیست

از زمانی که این شرکت تأسیس شد، کگل صدها مسابقه در زمینه یادگیری ماشین‌ اجرا کرد. البته بخشی از این رقابت ها خصوصی بوده و مختص اعضای برتر کگل است. یکی از بزرگترین و شناخته شده ترین پروژه های کگل توسط Heritage Health ارائه شد که جایزه نقدی قابل توجهی سه میلیون دلار برای آن پیشنهاد شده بود. این مسابقه ها باعث موفقیت بسیاری از پروژه‌ها شد که از جمله آن می توان به تحقیقات مرتبط با ایدز، مسابقات شطرنج، پیش بینی ترافیک اشاره کرد. علاوه بر آن کگل بستری برای ارائه روش های نوین در حوزه شبکه های عصبی و یادگیری عمیق نیز فراهم کرد و بسیاری از مقالات علمی بر اساس نتایج حاصل از تحقیقات در مسابقات کگل به نگارش در آمدند.

کگل به شرکتها این فرصت را داده است که از بهترین دانشمند داده در دنیا برای یافتن راه حل مسائل خود استفاده کنند و اعضای خارچی وجود داشته باشند که برای حل مسائل آن ها تلاش کنند. اخیرا کتابی با عنوان کگل برای افراد مبتدی نیز نوشته شده و قابل خریداری است.

کگل چیست

تهیه شده توسط زینب صامعی (دکتری علوم کامپیوتر)