این هفت زنی که در این کنفرانس حضور دارند در مجمع مطالعاتی در آستین، تگزاس جمع شده اند و کار آن ها بررسی و ارائه ی هفت مسیر در منافع مشترک میان صنعت و تکنولوژی می باشند. برخی از آن ها در خصوص انتخاب های مرتبط با کار و حرفه شان عمدی و از روی قصد عمل کرده بودند؛ و دیگران صنعت مورد نظر خود را با اتفاق ها و حوادث اتفاقی و خوشحال کننده به دست آورده بودند. در بین حضار، صد ها نفر از زنان به صورت مشتاقانه و به دقت به پاسخ های شان گوش می کردند درست مانند Jess Smith، رهبر کسب مهارت و استعداد در آمازون، که از اعضای هیئت داوران در ارتباط با اصالت، ریسک پذیری، مددکاری، شبکه سازی و هر آن چه که یک کاندیدای یک شغل به دنبال آن می باشد و می خواهد، پرسیدند.

بیش از ۳۰۰ زن در رویداد فن اوری در رهبری زنان که توسط امازون سازمان دهی شده بود حضور یافته و شرکت کردند، این برنامه با همکاری و همراهی Home Away، Adobe، Visa و Face Book تشکیل شد. این برنامه البته به هیچ عنوان یک تلاش برای استخدام کردن نیروهای مدیریتی نبود، این برنامه توسط Andres Barrera مدیر آمازون سازمان دهی شد که اعتقاد او برگزاری رویداد های رایگان و آزاد برای همگان می باشد. با همکاری و همراهی Ashley Gerwick و Erica Trudeau، آن ها در تلاش بودند و مصمم بودند تا یک تجربه ی معنی دار و مثبت را برای حضار ایجاد کنند. این رویداد در ارتباط با ایجاد کردن یک جامعه می باشد.

Janet Roberts، مدیر اصلی در Well Sky، یک شرکت تکنولوژی که تمرکز آن بر سلامت و مراقبت اجتماعی می باشد، یک فرایند یادگیری پیوسته را برای موفقیت کاری اش ایجاد کرد. طبق گفته ی او ” من همیشه کنجکاو بوده ام و به دنبال یافتن چیزهای جدید می باشم که همیشه واقعا می خواستم در ارتباط با آن ها بدانم و آن ها را انجام بدهم “. در ادامه او گفت : “در طول زمان من بسیار فرد خوش شانسی بوده ام که توانسته ام یک شبکه ی عالی و خوب از افرادی را در اطراف خودم ایجاد کنم که به من برای بودن در فضاهای درست در زمان حقیقی کمک می کردند.” غالبا اکثر انتقالاتی که من انجام می دادم بر پایه ی عدم اطمینان صورت می گرفت. اعتبار حقیقی بخشی از شماست که به شما این اجازه را می دهد که بدون ترس و تردید و آزادانه از کار و یا چیزی به چیزی دیگر بپرید.

Roberts همه ی حضار را تشویق می کرد که از چیزی نترسند و بدون ترس و تردید جلو بروند. ” شما از طریق انجام دادن کار هایی که هیچ وقت تصوری از انجام دادن آن ها نداشتید و به انجام می رسانید یاد می گیرید که به واقع شما چه کسی هستید و در خصوص توانایی ها و قابلیت های تان بیش تر می آموزید و یاد می گیرید “. به گفته ی او، ” فرصت های جدید شغلی در شرایطی به وجود می ایند که شما در انجام کارها و در زندگی تان ریسک کنید “. و در نظر بگیرید گاهی اوقات همان افرادی که در کنار شما نشسته اند بهترین مربیان و تعلیم دهنده های شما خواهند بود “.

Chelsea Howe، یک تولید کننده ی خلاق محصولات بازی های ویدئویی در آزمایشگاه توسعه یافته ی Owlchemy، می گوید که با این امر موافق می باشد. به گفته ی او، ” الزاما همه ی مربیان نباید از پیش تعیین شده باشند و فرمول خاصی را برای مربی و تعلیم دهنده ی چیزی بودن داشته باشند.” اگر شما در هر زمانی برای پرسیدن یک سوال اشتیاق داشته باشید و به دنبال آن باشید، شما می توانید هر زمانی که احساس نیاز کنید از فرد مورد نظرتان درخواست کمک کنید و سوال تان را بپرسید، به همین سادگی.

بعد از جلسه های متعدد بحث و گفت و گوی نود دقیقه ای و جلسه های پرسش و پاسخ، جلسه ی هیئت داوران برای ملاقات با شرکت کننده گان برگزار گردید. Ashley Adams، مدیر توسعه دهنده ی نرم افزاری در آمازون می باشد، او در این جلسه ها تعداد بسیار متعددی سوالات مختلف را از زنانی دریافت کرده بود که آن ها احساس می کردند رشد و پیشرفت حرفه ای و شغلی آن ها متوقف شده بود. او در ادامه گفت : “من به تعداد زیادی از افراد گفتم که شغل شان را ترک کنند. من قویا اعتقاد دارم و بر این باورم که اگر شما به نقطه ای برسید که این احساس را می کنید که دیگر رشد نمی کنید، شما نیاز به پیدا کردن یک تیم جدید، یک نقش جدید و یا حتی یک شرکت جدید دارید. “

بر اساس گفته های Ameli Agbodan، مدیریت محصولات و تجارت الکترونیک در شرکت Home Away، تصمیم گیری در خصوص زمینه های شغلی و حرفه ای یک تصمیم بزرگ و سنگین می باشد، اما یک راه برای آسان تر کردن این تصمیم تغییر دادن زمینه ای است که روی آن تمرکز دارید.” به گفته ی او، ” تمرکز بر روی ایجاد کردن ارزش و لذت از یک سفر درست بر خلاف توقع یک مقصد مطمئن داشتن می باشد و می توان گفت که این دو مقوله با هم همراه و هم راستا نمی شوند. یک خبر خوب این است که زن بودن در دنیای فن آوری به این معنی است که ما به سمتی می رویم که برای مدت زمان های طولانی تری دارای شغل و حرفه می باشیم و ما زمینه های زیادی را برای همراهی کردن و کمک کردن در اختیار داریم.

فیدبک های حاصل از شرکت کنندگان در این رویداد عمدتا مثبت بود، با این نتیجه ی مثبت که بسیاری از زنان شرکت کننده اذعان داشتند که تا چه حد این رویداد و بحث و تبادلات صورت گرفته در آن برای شان الهام بخش بوده است.  یکی از شرکت کنندگان این طور نوشته بود که ” من واقعا از همراهی و برقراری این شبکه ی ارتباطی با این گروه فوق العاده از زنان در آستین و شانسی که نصیب من شد لذت بردم. “در ادامه نیز نوشت ” من برای مدت زمان یکسال پیش از Bay Area به این منطقه مهاجرت کردم، و این رویداد دقیقا همان رویدادی بود که من از زمانی که به این جا آمدم به دنبال آن بودم و به آن نیاز داشتم “.

Austin بدون شک و تردید یکی از نقاط عطف برای رشد تکنولوژی می باشد، با تعداد بسیار زیادی شرکت های پیشرفته و با تکنولوژی های سطح بالا، که این شرکت ها در حال افزایش رد پای خود و یا نقل مکان دفتر مرکزی شان به پایتخت تگزاس می باشند. و، در حالی که برای سال های سال Silicon Valley به عنوان بخش بی رقیب تکنولوژی رو به جلو بود، اما در حال حاضر نیز می توان گفت که Austin در حال رشد و رقابت برای این فضای استعداد یابی و گسترش تکنولوژی می باشد.

در ایالت متحده ی آمریکا زنان بیش از حدود ۲۵ درصد از مشاغل در زمینه ی تکنولوژی را بر عهده دارند، اما نسبت به مردان رنج بیش تری از آن ها مشاغل شان را ترک می کنند. برای زنانی که کار شان را ترک می کنند بیش از تقریبا یک چهارم آن ها هرگز به صنعت و کسب و کار شان بازنمی گردند. تعداد آن ها حتی وقتی که به زنان رنگین پوست می رسیم نیز میزان بیش تری افزایش می یابد. برای مثال، زنان لاتین، سیاه پوست و آسیایی فقط حدود یک، سه و پنج درصد از این گروه ها را به ترتیب شامل می شوند و در بازار صنعت و تکنولوژی حضور دارند.

همه ی این تلاش های صورت گرفته توسط آمازون به منظور الهام بخشیدن و تشویق کردن زنان برای شرکت کردن و همراهی با تکنولوژی بسیار تاثیر گذار است، اما شگفت انگیز خیر. مهندسی آینده ی آمازون یک برنامه ی امضا شده ی توسط شرکت ها می باشد، که تمرکز آن سالانه بر روی برنامه های آموزش علمی و دسترسی به کامپیوتر برای بیش از ده میلیون دانش آموز از قشر فقیر نشین و جوامع زیر زمینی و کم درامد می باشد. بر اساس وب سایت آمازون، مهندسی آینده یک بخش بسیار بزرگ از تعهد ۵۰ میلیون دلاری برای علوم کامپیوتر و تحصیلات و آموزش STEM می باشد.

دانش و علم به دست آمده ی اضافی از سوی هیئت داوران

بر اساس گفته ی یک مربی، Agbodan، او توصیه می کند که الزاما یک مربی کسی نیست که شما با او رابطه ای داشته باشید. ” برای مثال یک کتاب نوشته شده توسط Sheryl Sandberg در زمینه ی Women, Work, and The Will to Lead، یک تاثیر بسیار عمیق بر من داشت. من همیشه به یاد دارم که ذهنیتم این طور بوده است که در انتظار این بودم تا یک شرکت یا جهان اطرافم هر آن چه را که خواهان آن می باشم را به من ارائه نماید. Sandberg در کتابش این طور نوشته است که زنان باید به شغل و حرفه شان به جای نردبان به چشم یک شهربازی نگاه کنند، و من نیز همین کار را انجام دادم. اگر که مساله و مشکل جالبی وجود داشته باشد و من بتوانم برای حل کردن آن کمکی کنم، من این کار را انجام خواهم داد و در ارتباط با قدم های بعدی در ارتباط با آن و این که آیا تاثیر صعودی دارد یا خیر نگران نمی شوم “.

در زمینه ی خرید کردن مرتبط با شغل: Roberts یکسری دیدگاه هایی را برای کسانی که خودشان را در یک گودال و درگیر می یابند ارائه می دهد.

” تنها شما در جریان چیزی هستید که برای ارائه دادن در اختیار دارید، و این شغل شماست که هر چیزی که دارید را به هر آن چیزی که مورد نیاز صنعت حال حاضر می باشد تبدیل کنید. ببینید که یک شرکت خواهان چه چیزی می باشد و بررسی کنید و دریابید که شما در این زمینه چه چیزی می دانید و چه کاری می توانید انجام دهید تا شما را به بهترین کاندیدا برای این مورد تبدیل کند. تجربه های بی نظیر و بی همتای شما نباید تعریف گر و تعیین کننده ی مستقیم  جایگاه شغلی شما باشد؛ این ثروت شما از مهارت ها و تجربه هایی است که نصیب شما شده است.

در خصوص کسب اعتماد به نفس: Adams به قدرت سوال پرسیدن باور دارد.

” به محض اینکه برای شما یک سری سوال پیش بیاید، شما می توانید یک دیالوگ را با افراد دیگر آغاز کنید. در برخی مواقع زنان می توانند در خصوص آزردن دیگران بسیار نگران باشند، اما این جزئی از شغل مدیریت می باشد. من به همه ی افرادی که با آن ها کار می کنم می گویم که من این جا حضور دارم تا به شکایات و نارضایتی های آن ها گوش کنم، در ارتباط با موفقیت های تان با من حرف بزنید و من گوش می کنم، من در این جا هستم تا زمانی که شما احساس ناراحتی و غم دارید شما را خوشحال کنم، و زمانی که در انجام دادن کاری خیلی سریع پیش می روید شما را کنترل کنم و مهار کنم. این شغل من است؛ با من حرف بزنید. من به همین دلیل این جا حضور دارم.

در خصوص چالش ها: Howe بر این باور است که با داشتن یک ذهنیت و تفکر درست کار های بیش تری را می توان انجام داد و تکمیل کرد.

” یک تغییر ذهنیت مثبت زمانی بسیار اهمیت دارد که باعث رفع و بررسی چالش های محیط کار شود. افرادی که به چالش های پیش روی شان به چشم فرصت هایی نگاه می کنند که به آن ها برای رشد شان کمک می کند می توانند در جهت مثبتی رشد کنند و تغییر کنند. آن ها به قله ی کوه نگاه می کنند، یک نفس عمیق می کشند و رو به جلو قدم بر می دارند. به محض این که شما برای یک بار از کوه بالا بروید و قله را فتح کنید، شما می توانید بسیار جلوتر و فراتر از افرادی که در اطراف تان چرخیده اند را دریابید و ببینید. “

در خصوص برقراری ارتباط و شبکه های ارتباطی : یکی از اعضای هیئت داوران به نام دکتر Misty Marian Nodine، یک مشاور فن آوری، افراد درون گرا به سمت ملاقات کردن با دیگر افراد تشویق کرده و سوق می دهد.

” اگر که شما می خواهید یک نفر را به خوبی بشناسید و در ارتباط با او بدانید، شما به چیزی بیش از یک دست دادن ساده با آن ها نیاز دارید. شما باید بنشینید و با آن ها صحبت کنید، به هر آن چه که آن ها می گویند گوش دهید چرا که این امر به شما زمینه ی مناسبی را برای هر چه که در اینده و مکالمات پیش رو نیاز دارید می دهد.

در خصوص کسب اسپانسر: یکی از اعضای هیئت داوران به نام دکتر Monika Kofler، مدیر توسعه ی نرم افزاری در آمازون، افراد به کمی عدم راحتی و زحمت در کار تشویق می کند.

” شما به کسی نیاز دارید تا به شما برای جلو رفتن تان اعتماد کند، حتی اگر که شما خودتان این طور فکر می کنید که به اندازه ی کافی آماده نیستید. شما به اعتبار اجتماعی آن ها نیاز دارید تا برای شما صرف شود و تضمین کند که شما برای این شغل مناسب و سازگار می باشید. جذب اسپانسر همه بر اساس و وابسته به اعتماد می باشد “.

در خصوص ایستادن در نقطه ی راحتی، این کار را انجام ندهید. این را یکی از اعضای هیئت داوران به نام Jennifer Parker، مدیریت مهندسی نرم افزار در Force point اظهار داشت.

” نگاه تان به ایستادگی کردن و مقاومت داشتن باشد. و سخت کار کنید. متمرکز باقی بمانید و تغییرات مثبت فکری را ادامه دهید. “

Barrera و اعضای تیمش در حال حاضر در حال بحث و تبادل نظر در خصوص برنامه ی رویداد بعدی شان می باشند. فیدبک های حاصل شده نشان دهنده ی این مساله بود که زنان به طرز فعالانه ای علاقه به شرکت و همراهی در صنعت همراه با تکنولوژی می باشند. یکی از شرکت کننده ها این طور نوشت ” من به شدت از حضور یافتنم در رویداد مدیریت زنان در عصر تکنولوژی خوشحالم و احساس رضایت می کنم.” این دیدگاهی که در این جا به دست آوردم به من کمک کرد تا مسیر فکر کردن خودم را تغییر دهم، و این را مدیون و متشکر از عقل و درایت همه ی اعضای شرکت کننده در تیم داوری می باشم. و بی صبرانه منتظر آن هستم تا ببینم چه چیز های سودمند دیگری را شما در رویداد های آینده برای ارائه دارید.

 

 

 

 

 

منبع: FORBES
ترجمه شده در گروه مجله بیستک به قلم رویا رجایی