فیشینگ به‌عنوان خطرناک‌ترین حمله معرفی شد

فیشینگ به‌عنوان خطرناک‌ترین حمله معرفی شد
 نتایج یک نظرسنجی نشان داد که کسب‌وکارهای کوچک و متوسط فناوری اطلاعات در حال انجام آموزش برای آگاهی‌رسانی کارکنان خود درباره امنیت سایبری به‌ویژه فیشینگ هستند. فیشینگ نوعی از حملات مهندسی ‌اجتماعی است که بر پایه فریب افراد به منظور کلاهبرداری اقتصادی استوار است. در روش فیشینگ (Phishing) معمولا نفوذگران در مرحله اول با اسپم‌کردن ایمیل‌هایی با تعداد بالا، ده‌ها هزار یا حتی چندین میلیون ایمیل را برای تعداد زیادی از کاربران ارسال می‌کنند که حاوی مطالب فریبنده از طرف سایت‌های آشنا مانند بانک، فروشگاه، شرکت‌های معتبر و… هستند که البته در مواردی نیز افراد خاصی با تعداد کمی ایمیل مورد هدف قرار می‌گیرند.

در حالی که در سال ۲۰۱۷، فیشینگ رتبه سوم خطرناک‌ترین خطر محسوب می‌شد، این موضوع برای سال ۲۰۱۸ تغییر کرد. تقریبا نیمی (۴۸ درصد) پاسخ‌دهندگان حملات فیشینگ را به‌عنوان تهدید شناخته و ۴۵ درصد گفته‌اند که کسب و کارشان حساس به حملات DNS است. به‌طور کلی، نوع جدیدی از نرم‌افزارهای مخرب به رتبه شش رسیده و فیشینگ رتبه اول است، پس از آن انکار سرویس توزیع شده (DDoS) و حملات تلفن همراه کاهش یافت. باج‌افزار از جایگاه پنجم در سال ۲۰۱۷ تا سوم در سال ۲۰۱۸ رشدکرد؛ با این حال، این موضوع در حوزه‌های جغرافیایی متفاوت است. اکثریت بزرگی از تصمیم‌گیرندگان فناوری‌اطلاعات، در انگلیس(۶۹درصد) گزارش دادند که کسب‌وکارشان تقریبا به‌طور کامل برای مدیریت امنیت‌ فناوری‌اطلاعات و حفاظت از تهدیدات آماده است؛ در حالی که تنها ۵۴ درصد از تصمیم گیرنده فناوری‌اطلاعات، در ایالات‌متحده و استرالیا گزارش مشابهی داده‌اند.

 

 

 

منبع: دنیای اقتصاد

درباره نویسنده

مجله علم و فناوری ایرانیان

مجله علم و فناوری ایرانیان وابسته به موسسه آموزش عالی ایرانیان، رسانه الکترونیکی برخط به زبان فارسی‌ در حوزه‌ی فناوری است که از سال ۱۳۹۵ شروع به کار کرده است.

پاسخی بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 10 =

نظر سنجی

نظر شما در مورد طراحی این سایت چیست؟

مشاهده نظرسنجی

بارگذاری ... بارگذاری ...

آرشیو نظرسنجی ها

اینفوگرافی