دانشمندان خوک های مهندسی ژنتیکی شده ای را ایجاد کردند که آلودگی کمتری را ایجاد می کنند، بیماری ها را کاهش می دهند و گوشت بیشتری را تولید می کنند. اما شما این نمونه ها را خارج از محیط آزمایشگاهی و در مزارع نمی بینید.

چندین سال قبل در چین محققان در آزمایشگاه هایی در نزدیکی مزارع آزمایشگاهی در استان گوانگدونگ یک سری از آزمایش ها را برای تولید یک سری از خوک های اصلاح ژن شده انجام دادند و توانستند ۱۶ سویه ی تغییر یافته را ایجاد کنند. بسیاری از این خوک ها زنده نمی ماندند و نمی توانستند باقی بمانند. در این مسیر ها بهبود شرایط زندگی و غذایی باید در نظر گرفته شود تا بهترین مسیر ها برای داشتن سویه های برتر انتخاب شوند. در نتیجه بهترین سویه های اصلاح ژنتیکی شده به دست می آیند.

به طور نرمال هر خوک از هر ۱۵ تا ۲۰ تخم بارورش ۱۰ خوک به دست می آورد، این را Jinzeng Yang از دانشگاه هاوایی در مانوا بیان کرده است. زمانی که ما انتقال ژنی هسته ای را انجام می دهیم شما به ۲۰۰ تخم نیاز دارید. شما نمی دانید که چه تعداد از آن ها زنده باقی می مانند و چه تعداد از آن ها می میرند. اگر شما خوش شانس باشید ۲ تا ۳ تا به دست می آورید و در غیر اینصورت هیچی به دست نمی آورید. یانگ به عنوان یک عضو از تیم که در حال پرورش و توسعه ی این خوک ها بود انگشتان آن ها را از هم جدا کرد. حدود هفت سال قبل او به چین سفر کرد و به گروه تحقیقاتی برای انتقال هسته ی سلول های سوماتیک به کمک میکروکنترلر ها کمک کرد و به این ترتیب یک هسته ی دستکاری شده ی ژنتیکی را در یک تخمک غوطه ور ساختند. تولید تعداد زیادی خوک ترانس ژنیک فرایند بسیار انرژی بری است اما چین سرمایه گذاری روی این تولیدات و فرایند را قابل تصور و امکان پذیر ساخت و تکنولوژی ها را گسترش داد و هم اکنون نیز یکی از موفق ترین و بیشترین امکانات پیشرفته را در جهان دارد. در حالی که این امکانات در آمریکا ۲۰ تا ۳۰ تا خوک می دهد، مزارع چین بیش از ۱۰۰ تا خوک را تولید می کنند. و به همین دلیل خوب برای این پروژه یانگ و همکارانش به دنبال دستیابی های بلند پروازنه بودند. که به دنبال آن ژن هایی را مربوط به سه آنزیم میکروبی به درون ژنوم خوک فرستادند که در نتیجه به حیوان این امکان را می دهد که به طور موثر تری متابولیسم غذاهای خود را انجام دهد در حالی که میزان تولید ضایعات نیتروژن و فسفر کمتری را دارند. همه ی آنزیم ها بتا گلوکاناز، زایلاناز و فیتاز تمام موادی را که خوک قادر به هضم آن ها نیست را می شکند و تجزیه می کند. محققان این آنزیم ها را به گونه ای مهندسی کرده اند که در بزاق این خوک های اصلاح شده تولید شوند. تلاش تیم تحقیقاتی با موفقیت همراه شد و بعد از چند ماه پس از تخمک گذاری حدود سی و سه توله زنده ماندند و به دنیا آمدند که از بین آن ها حدود هشت تا به بلوغ جنسی رسیدند.

خوک های تغییر یافته ژنتیکی

در صفحه ای که چند ماه قبل در eLife منتشر شد، محققان اذعان کردند که خوک های دستکاری شده ی تولید شده توسط آن ها متابولیسم بهتری دارند و نیتروژن و فسفر کمتری تولید می کنند، سریع تر رشد می کنند و در نتیجه تبدیل غذای بهتری دارند که نتیجه ی آن تولید گوشت بیشتر در خوک ها می باشد.

بر اساس تحقیقات مهندسی ژنتیکی که بر روی حیوانات انجام شده و توسط کریستین تیت از دانشگاه ادین برگ منتشر شده است، این فرایند مهندسی ژنتیک روی خوک ها در واقع در راستای کاهش آلودگی در آن ها می شود. به گفته ی او اگر ما بتوانیم این تغییرات را در ویرایش ژنی و پرورش و تولد آن ها انجام دهیم این امر به نفع طبیعت است. اما شاید یکی از سختی ها و موانع ایجاد شده در این فرایند بروز مشکلاتی نظیر سختی در پرورش ان ها در تعداد بالا و همچنین ویروس نقص تنفسی است که منجر به از بین رفتن تعداد زیادی در صنعت اروپا، آمریکا و آسیا می شود و در واقع می تواند همه ی خوک ها را در طول یک هفته در مزرعه بکشد. در نتیجه تیم تحقیقاتی بر روی رسپتور های یک ماکروفاژ در خوک کار کردند که ویروس برای ایجاد عفونت به آن متصل می شد. و در نتیجه با تلاش های تیم تحقیاتی با کمک یکسری از آنزیم اتصال ویروس به این رسپتور را مهار کرده و در نتیجه طی این مطالعات مشکل پرورش خوک ها نیز مرتفع گردید. تیم تحقیقاتی در آمریکا و همه ی کشور های پیشرفته در تلاش هستند تا تمام هر آن چه برای تولید حیوانات با کارایی بیشتر و بهتر نیاز است را فراهم کنند.

 

 

 

 

 

 

 

منبع: THE-SCIENTIST
ترجمه شده در گروه مجله بیستک به قلم رویا رجایی