در آغاز عجیب به نظر می ­رسد. با همه این  ها، شغلی جدید با حقوق بیشتر، به معنای پول بیشتری در جیبتان است. اما به خاطر داشته باشید، هر شغلی هزینه­ های پنهان نیز دارد. رفت و آمد، پوشاک، خوراک، و مزایای آن، تمامی هزینه ­هایی هستند که یک فرد جویای شغل آگاه در معادله نهایی خود در نظر خواهد گرفت.

آیا مجبور به جابجایی خواهید بود؟

اقساط رهن و یا اجاره می ­توانند بخش بسیار بزرگی از درآمد ماهانه شما را در برگیرند. آیا برای شغل جدیدتان نیاز به نقل مکان خواهید داشت؟ هزینه مسکن یا اجاره در آن منطقه را در نظر بگیرید. همچنین در مورد این موضوع که آیا پس انداز شما از هزینه رفت و آمد، ارزش نقل مکان به محلی جدید را دارد، بیاندیشید. هزینه واقعی جابجایی را فراموش نکنید (اجاره یک کامیون یا هزینه یک شرکت جابجایی منزل).

آیا نیاز به اتومبیل دارید؟

چگونه به محل کار خود رفته و از آن باز می ­گردید؟ با وسایل حمل و نقل عمومی؟ با ماشین؟ آیا سرویس رفت و آمد خواهید داشت و هزینه­هایتان تقسیم می­ شوند، یا مجبور خواهید بود خودتان رانندگی کنید؟

هزینه­ های رفت و آمد می ­توانند به سرعت زیاد شوند. کیلومترشمار کامپیوتری ما به شما اجازه محاسبه هزینه ­های ماهانه و یا سالانه رانندگی تا محل کار را می­ دهد. بعلاوه، با استفاده از آن می­توانید میزان اندوخته خود از طریق یک وسیله نقلیه با بازده بیشتری از سوخت را حساب کنید. در نهایت، پیش از اجاره یک خودرو، مسافتی که در طول یک سال در مسیر خود طی می­ کنید را در نظر بگیرید.

هزینه­ های متفرقه شما چه هستند؟

این هزینه شامل پوشاک، خوراک، و هرگونه هزینه مربوط به شغل جدیدتان می ­شود. آیا مجبور به داشتن پوششی خاص در محل کار خود هستید؟ در این صورت، در مورد قیمت پوشاک جدید پرس و جو کنید.

آیا غذای خود را از منزل می ­آورید و یا مجبور خواهید بود از بیرون غذا تهیه کنید؟ اگر هر روز از رستوران غذا سفارش دهید، هزینه خوراک مبلغی قابل توجه خواهد بود.

مزایا چیست؟

در مورد بیمه سلامتی، بیمه دندانپزشکی، و بازنشستگی فکر کنید. متأسفانه، بیشتر افراد جویای کار اغلب این مزایا را نادیده می­ گیرند. اطلاع از ارزش مزایای شغلتان- یا هزینه نداشتن آنها- در تصمیم گیری شغلی کمک شایانی خواهد کرد.

  • بیمه سلامتی: این مورد یکی از مهمترین مزایای شغلی است که به شما تعلق می­ گیرد. داشتن بیمه سلامتی از صرف پول زیاد در هزینه­ های پزشکی جلوگیری می­ کند.
  • بازنشستگی: به یاد داشته باشید که بهتر است حداقل ۱۰ درصد از حقوق ماهانه خود را برای دوران بازنشستگی کنار بگذارید. کارفرمایان زیادی سهم خود را (معمولاً ۵ تا ۱۰ درصد) در حساب پس انداز بازنشستگی شما یا ۴۰۱ (k) خواهند داشت.

تنها با یک دستمزد ساعتی و یا حقوق بالا قانع نشوید. ممکن است شغل­های بسیاری که عالی به نظر می ­رسند، شامل مزایای شغلی نشوند. سایر شغل­ ها ممکن است حقوق معمولی داشته باشند اما مزایای بسیار خوبی را ارائه دهند.

نهایتاً، رضایت شغلی را فراموش نکنید. با همه این صحبت­ها راجع به پول، فراموشی در مورد یافتن شغلی که برایتان رضایت بخش است، امری طبیعی است.

 

 

 

 

 

منبع: GCFLEARNFREE
ترجمه شده در گروه  TFE|TIMES به قلم مریم فقیه عبدالهی