امروزه فناوری های پوشیدنی با سرعت بسیار زیادی در حال گسترش هستند و محبوبیت زیادی را بین مردم پیدا کرده‌اند. این فناوری‌ها شامل محصولاتی مانند دستبندهای تناسب اندام، ساعت های هوشمند، دستگاه تصفیه هوا، لباس‌های هوشمند، هدست واقعیت مجازی و محصولات متنوع دیگر می‌شود.

پوشیدنی‌ها بزرگ‌ترین ابداع در حوزه فناوری پس از گوشی‌های هوشمند هستند – و فرصت‌هایی که ارائه می‌کنند نامحدود است. در طول سال‌های گذشته فناوری‌های پوشیدنی وارد عرصه عمومی شده‌اند و محبوب‌ترین دستگاه‌ها در دنیا آن‌هایی هستند که می‌توانید روی مچ، باز و یا صورت خود قرار دهید.

پژوهشگران دائما در حال تلاش برای توسعه فناوری‌های نوین هستند و اغلب فناوری‌هایی که آنها توسعه می‌دهند به طور قابل توجهی کیفیت زندگی افراد را ارتقا می‌دهد.

ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی از تکنولوژی پوشیدنی برای بهبود نتایج بالینی بیماران مبتلا به بیماری مزمن و بهبود فرآیندهای تعامل پزشکان / بیمار استفاده می کنند. با ظهور اینترنت اشیا (I0T)، دستگاه های پوشیدنی و متصل می توانند برای بیماران و ارائه دهندگان خدمات بهداشتی امکان استفاده از فناوری را برای دریافت پاسخ به مشکلات پیچیده پزشکی، ساده سازی سیستم های اطلاعات بالینی و تصمیم گیری های آگاهانه در ارائه مراقبت های بهداشتی استفاده نمایند.

پیشرفت در فن آوری های مراقبت سلامتی باعث می شود که مراقبت از راه دور موثر باشد. علاوه بر این، تکنولوژی های پوشیدنی هوشمند، بیماران و پزشکان را قادر می سازد تا بیماری ها را در اوایل تشخیص دهند.

در نهایت، پزشکان با استفاده از تکنولوژی های پوشیدنی مانند ساعت های هوشمند و عینک هایی که می توانند برای تحقیقات و تشخیص فوری استفاده شوند، به اطلاعات بیشتری از قبل دسترسی پیدا می کنند. از طریق دسترسی به سیستم های ابر، هزینه های سیستم های در حال اجرا از طریق ادغام موثر و مدیریت داده ها کاهش می یابد. در اینفوگرافی زیر به مزیت های فناوری های پوشیدنی در بهداشت و درمان می پردازیم.

فناوری های پوشیدنی