عینک های کامپیوتری آبی روشن عبور نور را محدود کرده و آن را فیلتر می کند. به این ترتیب اشعه های نامطلوب به چشم تان کمتر می رسد و امکان استفاده ی بیشتری از کامپیوترها را با هر گونه از صفحه نمایش در مدت زمان دلخواهتان را فراهم می کند، بی آنکه به چشمان و بینایی و سلامت تان آسیب برساند. در حالی که شاید عینک های کامپیوتری آبی رنگ برای پوشیدن و به چشم زدن زیاد جذاب نباشد، در اینجا چندین مدل از عینک های طبی ولی مدرن است که شما می توانید از آن ها به راحتی و دور از شرمندگی جلوی دیگران استفاده کنید و از چشمانتان مراقبت کنید. این شرکت ها گروهی از عینک ها را تولید کرده که هم جلوی نور آبی کامپیوتر را گرفته و هم تابش زیاد نور صفحه را کم می کند، در حالی که شما حتی نمی توانید حدس بزنید که این ها عینک هایی برای محافظت از چشم ها در برابر کامپیوتر هستند. در نتیجه شما می توانید در عین اینکه روی مد هستید با این عینک ها از چشمانتان نیز محافظت کنید.

شرکت Felix Gray برای اولین بار در سال ۲۰۱۶ در زمینه ی عینک های کامپیوتری وارد بازار شدند و گسترش فعالیت شان و علاقه در این زمینه اکنون یکی از بزرگترین و مشهورترین برندها در زمینه ساخت عینک های ضد نور آبی کامپیوتری در جهان است.( البته اخیرا خط تولید عینک های آفتابی را نیز راه اندازی کرده است).

آن ها از فریم هایی استفاده می کنند که هم برای زنان و هم مردان مشترکا مناسب است که منبع آن ها از ایتالیا است و قیمت آن ۹۵ دلار است و در دو فرم همراه لنزهای طبی و تجویزی و بدون لنز های طبی در دسترس هستند. شرکت نهایت تلاش خود را جهت اینکه به شما در گرفتن تصمیم صحیح کمک کند و اطلاعات مفید را تا حد امکان در اختیارتان بگذارد انجام می دهد تا اینکه به شما دقیقا فریم مناسب تان را نشان دهد و شما عینک مناسب تان را برای محافظت از چشمانتان تهیه کنید.

شرکت بعدی شرکت  MVMT است. این شرکت نیز قبل از گسترش عینک های آفتابی اش، عینک های طبی زنانه و مردانه اش را ساخت و اکنون نیز در حال ارائه ی عینک های شیشه ای کامپیوتری خود است.  که در این زمینه با ارائه ی بیش از ۶ مدل عینک کامپیوتری که در عین سادگی و ظاهری عادی مانند دیگر عینک ها، بسیار مدرن نیز می باشند؛ بسیار نیز موفق بوده اند. قیمت آن ها از ۵۵ دلار تا ۸۵ دلار برای هر جفت از این عینک های فوق العاده سبک است.

اگر شما نمی خواهید تا ۱۰۰ دلار برای عینک های کامپیوتری هزینه کنید تنها با پرداخت ۱۰ دلار می توانید عینک های برند Eye kepper را تهیه کنید. این مدل یکی از موفق ترین و کارامد ترین عینک ها است که می توان با آن ساعت ها به صفحه ی نمایش گوشی تلفن همراه و یا کامپیوتر خیره شد. لنز های آن شیشه هایی باریک با رنگ زرد هستند اما فریم های آن جذابیت جهانی داشته است و با توجه به قیمت بسیار کمی که پرداخت می کنیم نمی توانیم زیاد از این مدل شکایت داشته باشیم.

Eye Buy Direct یک برند که در آن می توانید یک مدل کاملا مدرن همراه با لنز استاندارد و تجویزی را پیدا کنید. حتی گاهی عینک ها را با دو مدل از شیشه های محافظ صفحه های دیجیتالی ارائه می کند؛ یکی از آن ها EBDBlue و Sight Relax. که هر دو قابلیت محافظتی بالا و جلوگیری از تابش نور خوبی دارند. هم نور آبی را فیلتر کرده و هم اشعه ی UV را مهار می کنند. اما Sight Relax یک ویژگی منحصر به فرد دیگر نیز دارد که آن هم وجود یک بخش در پایین لنز است که به چشمانتان کمک می کند که در هنگام خواندن از روی صفحه نمایش بتواند ریلکس کند. شما همچنین می توانید لنز طبی را نیز به هر فرم اضافه کنید. مزیت خرید از این شرکت امکان انتخاب بین رنج وسیعی از مدل هاست. اگر شما گزینه هایی برای انتخاب مدل دارید این برند بهترین انتخاب است. قیمت عینک هایی با شیشه های EBDBlue از ۲۵ دلار شروع می شود در حالی که قیمت شیشه های Sight Relax از ۳۵ دلار شروع می شود.

یکی از دیگر مدل هایی که به راحتی در سایت آمازون قابل خریداری است برند Cyxus است که با قاب عینک نیمه و یا کامل همراه با شیشه های کامپیوتری از قیمت ۲۰ دلار تا ۳۰ دلار به فروش می رسد. این برند دارای گارانتی طولانی مدت برای محصولاتش است، پس شما می توانید به راحتی مدت زمان زیادی از این محصولات برای محافظت از چشمانتان استفاده کنید.

پرطرفدارترین مدل آن مدل کلاسیک مشکی اش است که دانش آموزان استقبال زیادی از آن کرده اند و استفاده می کنند.

شاید شما تازه در حال شروع جوانی باشید یا فقط بخواهید با پررنگ کردن بخشی از شخصیت تان خودتان را بیان کنید. شما عاشق مجموعه ی آبی روشن از عینک های دودی برند Quey استرالیا خواهید شد که یکسری از عینک هایی را ارائه نموده که با الهام از سبک سرخوش جشنواره ی موسیقی طراحی جالب و فراتر از انتظار را عرضه نموده است. یک مدل چشم گربه ای و براق را امتحان کنید یا اینکه با استفاده از مدل قاب دار و پیشرو ریسک کنید. قیمت همه ی مدل ها بین ۵۰ دلار تا ۶۰ دلار است.

 

 

منبع: businessinsider
ترجمه شده در گروه مجله بیستک به قلم رویا رجایی