عنوان کتاب: آیین دوست یابی

نویسنده:  دیل کارنگی

کتاب آیین دوست‌یابی  نخستین بار در سال ۱۹۳۷ و در شمارگان ۵۰۰۰ نسخه منتشر شد. نه دیل کارنگی و نه ناشران این کتاب، سیمون و شوستر، پیش‌بینی آن را هم نمی‌کردند که فروش کتاب بیشتر از میزانی باشد که برای آن در نظر گرفته بودند؛ اما در کمال حیرت، یک شبه غلغله‌ای به راه انداخت و بارها تجدید چاپ شد. این کتاب یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌ها در تاریخ نشر بین‌المللی است. دیل کارنگی می‌گوید: «یک میلیون دلار پول درآوردن، آسان‌تر از افزودن یک عبارت درست و حسابی به ادبیات انگلیسی است؛ آیین دوست‌یابی  همان عبارتی است که روی فنون مختلف سیاسی و ادبی تأثیر گذاشت؛ عبارتی که تا الان به تمام زبان‌های نوشتاری معروف دنیا ترجمه شده است و هر نسلی پاسخ مناسب مربوط به نیازهای خود را از آن دریافت کرده است» با استفاده از فنون آیین دوست‌یابی، می‌توانیم به شیوه‌های بهتر زندگی دست یابیم.

کتاب آیین دوست یابی در مورد نحوه ی برخورد و سلوک با دیگران است. راز نفوذ به قلب دیگران و رفتار درست را نشان می دهد.

اطلاعات آیین دوست یابی برای زمان و مکان خاصی نیستند و چون با انسان ها سر و کار داریم می توان این اصول را در همه جای زمین به کار برد.

کتاب آیین دوست یابی در ۶ بخش ارائه شده است که هر کدام از این بخش ها شامل نکات مفیدی می باشد که مطمئناً با استفاده از این راه ها می توانید به بهبود روابط خود با دوستان خود و همچنین پیدا کردن دوستانی سازگار با اخلاق خود کمک کنید .