عنوان کتاب: اتوبوس انرژی ؛ده قانون برای بالا بردن انرژی مثبت در زندگی، شغل و کار گروهی

نویسنده: جان گوردون

کتاب اتوبوس انرژی  یکی از پرفروش‌ترین و محبوب‌ترین کتاب‌های انگیزشی در سراسر جهان است که در سال ۲۰۱۵ منتشر شد. این کتاب خواننده را با انرژی مثبت و تاثیر آن در زندگی آشنا می‌کند. جان گوردون با روایتی الهام‌بخش ۱۰ قانون مورد نیاز را برای موفقیت‌های فردی و گروهی ارائه می‌کند.

 اتوبوس انرژی برای کسانی است که می‌خواهند در روابط، شغل و زندگی حرفه‌ای خود با انرژی مثبت پیش بروند. خواننده می‌تواند با به کارگیری اصول این کتاب با شادی و افکار مثبت روی اهداف خود تمرکز کند.

  کتاب اتوبوس انرژی، کتاب کوتاهی است و شکل داستانی آن باعث ارتباط نزدیک‌تر خواننده با مطالب می‌شود. جان گوردون این کتاب را به زبانی ساده و روان نوشته است. کتاب اتوبوس انرژی در عین شکل داستانی که دارد نکات ریز و مهمی را به خواننده آموزش می‌دهد.

نویسنده بدون استفاده از کلمات سنگین و تخصصی افکار خواننده را در جهت مثبت هدایت می‌کند.  به طوری که خواننده در انتهای کتاب شاهد قدرت خارق العاده‌ی انرژی مثبت آن بر روی خود خواهد بود.

برای بیش‌تر افراد، اصطلاح «انرژی مثبت» به معنی این است که همیشه لبخندی بر چهره‌ی خود داشته باشید. باید گفت که انرژی مثبت مفهومی  بسیار عمیق‌تر است. گاهی انرژی مثبت به این معنی است که با خوش‌بینی و اشتیاق واقعی زندگی کنید تا بتوانید اعتماد، میل و محبت را درون خود پرورش دهید. همه‌ی ما می دانیم تمرکز روی انرژی‌های مثبت به نوعی کار دشواری است آن هم در زمانی که اوضاع زندگی به‌هم ریخته شده است اما تغییر در نگرش و چشم انداز انسان از زندگی می تواند تفاوت بزرگی برای او ایجاد کند. جان گوردون در کتاب اتوبوس انرژی می‌گوید که نحوه درک رویدادها کاملاً تحت کنترل شماست. البته حفظ انرژی موضوع بسیار مهمی است. به عنوان مثال قانون شماره سه کتاب این است که: انرژی مثبت برای سفر زندگی شما سوخت است. اما چطور می‌توان مخزن سوخت را پر کرد؟

گاهی اوقات، تنها چیزی که انسان به آن نیاز دارد این است که از زاویه‌ای دیگر به مسائل نگاه کند. به عنوان مثال، اگر احساس می‌کنید که بیش از حد کار کرده‌اید. در وهله اول نگاه احساس رضایت و شکرگزاری داشته باشید، چرا که بسیاری دیگر از افراد هستند که مدت‌هاست به دنبال یک شغل هستند.

گردآوری شده در مجله بیستک