عنوان کتاب: ارائه هر پیشنهادی: روشی مبتکرانه برای ارائه کردن، متقاعد کردن و برنده شدن معامله

نویسنده: اورن کلاف

کتاب ارائه هر پیشنهادی: روشی مبتکرانه برای ارائه کردن، متقاعد کردن و برنده شدن معامله  به بررسی مراحل ارائه هر پیشنهاد تا نهایی کردن قرارداد پرداخته است. بی شک این روند با تنظیم چارچوب برای ارائه‌ی شما آغاز می‌شود، یعنی قرار دادن ایده‌ی بزرگ‌تان در زمینه‌ای که به آسانی فهمیده شود.

به عقیده کلاف در کتاب ارائه هر پیشنهادی (Pitch Anything) پیام شما باید ساده باشد تا پردازش شود. داستان‌تان باید احساس برانگیز باشد تا به خاطر سپرده شود. همچنین باید جایگاه اجتماعی‌تان را ارتقا دهید تا بتوانید بر توجه مخاطب‌هایتان فرمانروایی کنید و در انتها باید عقب‌نشینی کنید تا نیازمند و محتاج به نظر نرسید. بگذارید آن‌ها به سراغ شما بیایند.

هیچکس نمی‌خواهد در یک جلسه‌ی سخنرانی یک ساعته و خسته کننده‌ بنشیند که پر از ارائه‌ی اعداد و ارقام است. دفعه‌ی بعد که مجبورید ایده‌ای را ارائه کنید و مشتری یا مخاطبی را متقاعد کنید، می‌توانید چارچوب اورن کلاف (Oren Klaff) را برای به‌ دست گرفتن کنترل و در خاطر ماندگار شدن انتخاب کنید. باید خطر کنید و از منطقه‌ی امن‌ خود خارج شوید. با تمرین، معامله‌های بیشتری خواهید داشت و به‌ شما بیشتر خوش می‌گذرد.

اورن کلاف سرمایه‌گذار بانکی است که برای گذران زندگی معامله ارائه می‌کند و با استفاده از این روش برای مشتری‌هایش بیشتر از ۴۰۰ میلیون دلار سرمایه جذب کرده، و آن را در طی ۱۰ سال به کمال رسانده است.

اینطور که مشخص است، متقاعد کردن یکی از آن مهارت‌های کسب‌وکار است که به شدت به روشی که به کار می‌بندید وابسته است نه به اینکه چقدر سخت تلاش می‌کنید. روش بهتر، پول بیشتر. روش خیلی بهتر، پول خیلی بیشتر. تفاوتی برای شما ندارد. هر چه در دفاع از موقعیت‌تان بهتر باشید، موفقیت بیشتری خواهید داشت. شاید بخواهید ایده‌ای را به یک سرمایه‌گذار بفروشید، یا یک مشتری را متقاعد کنید تا شما را به دیگران ترجیح دهد، یا بخواهید برای مدیرتان توضیح دهید چرا باید حقوق بیشتری به شما پرداخت شود. من می‌توانم به شما کمک کنم تا با استفاده از پنج روش که در این کتاب توضیح می‌دهم، در این کارها بهتر شوید.

فهرست مطالب

فصل اول: روش
فصل دوم: کنترل چارچوب
فصل سوم: جایگاه
فصل چهارم: ارائه ایده‌ی بزرگ‌تان
فصل پنجم: مرتب کردن چارچوب‌ها و شناختِ داغ
فصل ششم: ریشه کن کردن نیازمندی
فصل هفتم: نمونه‌پژوهشی: معامله‌ی فرودگاه
فصل هشتم: ورود به بازی
درباره‌ی نویسنده

گردآوری شده در مجله بیستک