عنوان کتاب: به انجام رساندن کارها

نویسنده: دیوید آلن

کتاب به انجام رساندن کارها  ، سیستم بهره وری را معرفی می کند که برای افرادی است که همزمان روی چند پروژه کار می کنند و می خواهند با اعتماد به نفس، اهداف روشن و حس کنترل، کار را به انجام برسانند.

دیوید آلن (David Allen) نویسنده، بیزینسمن و مشاور آمریکایی است. او کتاب‌های زیادی در زمینه مدیریت خود و بهره‌وری نوشته و یکی از تاثیرگذارترین اندیشمندان این حوزه به حساب می‌آید.

این کتاب متدی با نام GTD را برای انجام کارها به شما آموزش می‌دهد که روش ساده به انجام رساندن کارها (GTD) با تکیه بر مفاهیم ساده ای مثل تفکر نتیجه گرا و تعریف اقدامات بعدی تان به برنامه ریزی همه پروژه ها با هر شکل و اندازه ای کمک می کند. فرقی نمی کند ارائه یک کار را سازماندهی می کنید یا برای اعضای خانواده هدیه می خرید؛ فلسفه GTD وادارتان می کند اول یک هدف روشن تعیین کنید و بعد پیوسته از خود بپرسید: «اقدام بعدی که مرا به هدفم نزدیک تر می کند، چیست؟»

مطالعات زیادی نشان داده که انسان قابلیت انجام همزمان چند کار با یکدیگر را ندارد هیچ، برعکس زمانی که شما تلاش می‌کنید چند کار را به صورت همزمان انجام دهید، بازدهی خود را تحت تاثیر منفی این رویکرد قرار خواهید داد. در این کتاب می‌آموزید چطور ذهن‌تان را از افکار مزاحم رهایی بخشید، و با تمرکز بر روی کارها، آن‌ها را به بهترین نحو و با بالاترین سرعت به سرانجام برسانید.

 

 

 

 

 

گردآوری شده در مجله بیستک