عنوان کتاب: تاخت از ایده تا عمل بتازید

نویسنده: جیک نپ، جان زراتسکی و بریدن کوویتز

اگر می‌خواهید در دنیای پرشتاب کنونی از رقبای خود سبقت بگیرید و هر چه سریع‌تر، به نتیجه‌ی ایده‌های‌تان پی ببرید، یادگیری این فرآیند دقیقاً همان چیزی است که به آن نیاز دارید. به ادعای نویسندگان کتاب، که ادعای بی‌جایی هم نیست، با خواندن این کتاب و بدون هیچ تجربه‌ای می‌توانید اولین تاخت‌تان را به‌صورت آزمایشی در سازمان خود اجرا کنید و نتایج آن را ببینید چرا که نویسندگان حاصل مهم‌ترین تجربیات موفق و ناموفق خود را در کمال صداقت و با جزئیات کامل آورده‌اند.

یکی از معانی تاخت دویدن با سرعت است و با یادگیری این فرآیند، قرار است در عرصه‌ی کسب‌وکار و رقابت بتازید. نویسندگان این اثر بیش از صد بار این فرآیند را برای انواع و اقسام شرکت‌ها، از شرکت‌های نوپا گرفته تا غول‌های صنعتی، در کلیه‌ی حوزه‌های خدماتی و غیرخدماتی به کار گرفته‌اند و حال، حاصل تجربیات گران‌سنگ خود را با زبانی ساده و روان در اختیار ما قرار داده‌اند.
یادگیری از طریق تجربه بهای گزافی دارد، ولی با استفاده از این فرآیند، بدون آنکه برای‌تان «گران تمام شود»، تجربه می‌کنید و یاد می‌گیرید. در واقع، فرآیند تاخت طی پنج روز این امکان را به شما می‌دهد تا از مرحله‌ی ایده به مرحله‌ی عمل برسید و با آزمایش ایده‌ی خود روی مشتریان واقعی، از میزان موفقیت یا شکست ایده‌تان اطلاع پیدا کنید.

فهرست مطالب

پیشگفتار نویسنده
مقدمه
بخش اول: آماده‌سازی شرایط
فصل ۱: مشکل
فصل ۲: تیم
فصل ۳: زمان و فضا

بخش دوم: دوشنبه
فصل ۴: شروع از پایان
فصل ۵: نقشه
فصل ۶: پرسش از کارشناسان
فصل ۷: هدف

بخش سوم: سه‌شنبه
فصل ۸: بازترکیب و بهبود
فصل ۹: رسم

بخش چهارم: چهارشنبه
فصل ۱۰: تصمیم بگیرید
فصل ۱۱: غرش
فصل ۱۲: طرح داستانی مصور

بخش پنجم: پنج‌شنبه
فصل ۱۳: نسخه‌ی ساختگی
فصل ۱۴: نمونه‌ی اولیه

بخش ششم: جمعه
فصل ۱۵: داده‌های کوچک
فصل ۱۶: مصاحبه
فصل ۱۷: یاد بگیرید

بخش هفتم: لحظه‌‌ی پرتاب

بخش هشتم: فهرست‌های بررسی

سؤالات متداول

تقدیر و تشکر

درباره‌ی نویسندگان