عنوان کتاب: تافته های جدابافته

نویسنده: ملکوم گلادول

چرا برخی از مردم بیش از دیگران موفق می‌شونند؟ آیا آنها تافته‌های جدابافته‌ای هستند؟ رمز موفقیت آنها چیست؟

نویسنده در کتاب تافته های جدابافته به برسی زندگی افراد مشهور در تجارت، نابغه‌های علمی، ستارگان ورزشی و موسیقی‌دان‌ها می‌پردازد و نشان می‌دهد که آن‌ها چه وجوه اشتراکی باهم دارند. او به فراسوی نتایج چشم‌گیر، اسطوره‌ها و افسانه‌ها می‌نگرد تا معلوم کند چه توضیح درستی برای اشخاص بسیار موفق وجود دارد. این کتاب در نه فصل با عناوین: «اثر متیو»، «راز رزه تو»، «قانون ۱۰۰۰۰ ساعت»، «مشکل نابغه‌ها، بخش اول»، «مشکل نابغه‌ها، بخش دوم»، «سه درس از جو فلوم»، «هارلن، کنتاکی»، «نظریه قومی سقوط هواپیماها»، «شالیزارهای برنج و آزمون‌های ریاضی»، «معامله ماریتا» و «سخن آخر: یک داستان جامائیکایی» تدوین شده است.

ملکوم گلادول یه فراسوی نتایج چشمگیر ، اسطوره‌ها و افسانه‌ها می‌نگرد تا معلوم کند چه توضیح درستی برای اشخاص بسیار موفق وجود دارد.
بیل گیتس چه وجه اشتراکی با گروه بیتلز دارد؟ ضریب هوشی شما چه ربطی به میزان حقوق‌تان درد؟ یک زبانشناس درباره ایمنی خطوط هوایی چه چیزی می‌تواند به ما بگوید؟ طرز صحبت فرزند شما با یک بزرگسال چگونه بر موفقیت آنها در زندگی تأثیر می‌گذارد؟شالیزارها چه ربطی به تبحر ریاضی دارند؟ و شما چگونه می‌توانید یک فرد با استعداد درخشان در ریاضی را بدون گرفتن آزمون شناسایی کنید؟ ملکولم گلادول یه این پرسشها پاسخ می‌دهد.

 

 

 

گردآوری شده در مجله بیستک