عنوان کتاب: خاص بودن یا معمولی ماندن

نویسنده: گرنت کاردون

کتاب خاص بودن یا معمولی ماندن به شما کمک می‌کند تا قدرت وسواس را درک کرده و می‌آموزد که چگونه آن را حفظ و در جهت رسیدن به رویاهایتان استفاده کنید.

شما چه یک کارآفرین، صاحب کسب و کار، پیشرو، آزاداندیش، هنرمند، ورزشکار، مخترع، فروشنده، مبتکر و یا حتی یک مهندس باشید، مطمئنا برای موفقیت تلاش می‌کنید و آرام نمی‌نشینید. این اثر به تقویت میل “دست از کار نکشیدن” در شما می‌پردازد و شما را تشویق می‌کند که پدال گاز را تا آخر فشار دهید!

شک و تردید قاتل رویاهایتان است. اکثر مردم آنقدر غرق شک و تردیدهایشان هستند که نمی‌توانند به خودشان اعتماد کنند و خودشان را درگیر موفقیت سازند. این افراد همواره ترس را به دلشان راه می‌دهند.

من مطمئنم که تعصب و ذهنیت شما در مورد اینکه دیگران باعث شک و تردیدتان شده اند، مشکل اصلی نیست. بلکه خود شک یک مشکل است. شک خطرناکترین و موذی‌ترین شکل تروریسم روانی در جهان است. شک و تردید افراد، سازمان‌ها، ازدواج‌ها و آرزوها را با مشکل روبرو می‌کند. مطمئنا بزرگترین مشکل زندگی من تا به الان، همین شک و تردید بوده است.

در اواخر دهه ۱۹۹۰ جنبش مهمی در آمریکا شکل گرفت که طبق آن می‌توانستند با نگاه به گذشته‌ی طرف علت تمام مشکلات او را تشخیص دهند. یکی از این صد علت این بود که مادر یا پدر این افراد به آن‌ها بیش از حد یا خیلی کم توجه می‌کردند و به همین دلیل فکر آن‌ها درگیر خانواده‌ی به اصطلاح ناکارآمد و جستجو برای “کودک درون”‌شان می‌شد. همه این افراد در مورد احساس ناامیدی شان و اینکه چگونه پدر و مادرشان باعث سردرگمی آن‌ها شده‌اند صحبت می‌کردند.

فهرست مطالب

مقدمه
فصل ۱: وسواس زندگی مرا نجات داد، زندگی شما را هم نجات خواهد داد
فصل ۲: وسواس تنها گزینه شماست
فصل ۳: درگیر چه موضوعاتی شویم (به چه چیزی وسواس داشته باشیم)
فصل ۴: امیال خود را تقویت کنید
فصل ۵: به شک و تردیدهایتان بی‌اعتنا باشید
فصل ۶: تسلط لازمه موفقیت می‌باشد
فصل ۷: خطرناک بمانید
فصل ۸: خودتان را وقف فروش کنید
فصل ۹: زیاد قول بده و در نهایت هم بیشتر از حد انتظار به قولت عمل کن
فصل ۱۰: یک تیم وسواسی تشکیل دهید
فصل ۱۱: وسواس این را داشته باشید که همه چیز تحت کنترلتان باشد
فصل ۱۲: پشتکار خود را زیاد کنید
فصل ۱۳: همیشه وسواسی و خاص بمانید

گردآوری شده در مجله بیستک