عنوان کتاب: دهکده جهانی خوشبختی

نویسنده: لئو بورمنز

در کتاب دهکده جهانی خوشبختی سخنان خردمندانه ی صد تن از دانشمندان سراسر جهان درباره خوشبختی گردآوری شده است. لئو بورمنز تصمیم می گیرد که کتابی در مورد خوشبختی بنویسید و به همین خاطر تحقیقات و بررسی خود را شروع می کند و متوجه می شود که هزاران مطالعه و تحقیق در زمینه خوشبختی تا به حال انجام شده و همچنین بررسی های جدید نیز هم اکنون در حال اجراست. بنابراین بورمنز تصمیم می گیرد که با ۱۰۰ متخصص بسیار معروف در این زمینه تماس بگیرد و از آن ها بخواهد که نتیجه تحقیقاتشان را حداکثر در ۱۰۰۰ کلمه و در یک پیام برای دنیا جمع بندی کنند.  از این کتاب به حال نزدیک به نیم میلیون نسخه به فروش رسیده است. این کتاب به ۱۲ زبان مختلف ترجمه شده است و توسط هرمن آشیل ون رومپری – رئیس اتحادیه اروپا – برای تمام رهبران دنیا فرستاده شده است.  این کتاب خوشبختی را از هر لحاظی بررسی کرده است.

قسمت هایی از کتاب

تصور نکنید که با پول می توانید خوشبختی را بخرید. خوشبختی که با پول ایجاد شود خیلی زود از بین می رود.

خوشبختی در آزادی انتخاب و کنترل انتخاب است. افرادی که در انتخاب آزادترند، احساس خوشحالی بیشتری هم دارند؛ اما این وقتی است که باور داشته باشند می توانند نتیجه انتخاب خود را کنترل کنند.

هرچیزی می تواند مردم را خوشحال کند؛ تنها اگر بخواهند.

افراد خوشحال تر سخاوتمند نیستند. افراد سخاوتمند خوشحال ترند.

بررسی های مداوم من نشان می دهد که یافتن معنی و هدف در زندگی، باعث خوشبختی می شود نه راه دیگری.

پیدا کردن هدف و معنی در زندگی، باعث خوشبختی می شود.

رسیدن به خوشبختی یک چیز و حفظ آن طی دوران بزرگسالی چیز دیگری است.

اولین قدم به سمت خوشبختی خویشتن پذیری است – حقیقتی که باید خودمان را برای آنچه که هستیم، با همه ی توانایی ها و ضعف هایمان دوست داشته باشیم. تنها با برطرف کردن نگرانی ها از کسی که هستیم، قادر خواهیم بود ظرفیت هایمان را افزایش دهیم. تنها پس از آن است که می توانیم رشد کنیم؛ متعهد به هدفی باشیم؛ برای دیگران کار کنیم و خوشحال باشیم.

حسادت، دشمن بسیار نیرومند خوشبختی است.

ما در بیرون به دنبال خوشبختی هستیم، غافل از آنکه خوشبختی درون ماست.

 

 

 

گردآوری شده در مجله TFE|TIMES