عنوان کتاب: زنانی که کار می کنند

نویسنده:  ایوانکا ترامپ

خانم ترامپ گفته هدف از نوشتن کتاب زنانی که کار می کنند کمک به زنان شاغل نسل هزاره برای کسب موفقیت در زندگی شخصی و حرفه ای است.

کتاب ایوانکا ترامپ که لحن آن خیلی از خصوصیت ها و مشخصه های خانم ترامپ را بیان می کند، شامل داستان ها و نقل قول های تشویق کننده و الهام بخش از ۱۳۰ نفر از افراد مشهور از جمله اپرا وینفری، کالین پاول، میندی کیلینگ، مایا انجلو، شریل سندبرگ، و والت دیسنی است.

این کتاب همینطور شامل نقل قول های انرژی بخش با خطاطی های گوناگون و رنگارنگ است که روی کاغذهای صورتی ملایم چاپ شده و ابتدای هر فصل جدید از کتاب است.

ایوانکا ترامپ این کتاب را پیش از انتخابات نوامبر ۲۰۱۶ نوشت و بعد از پیروزی پدرش دونالد ترامپ پیشگفتار آن را کمی تغییر داد و به روز کرد.

کتاب «زنانی که کار می کنند» معرف خانم ترامپ است که اکنون به عنوان مشاور ارشد پدرش در دفتر ریاست جمهوری آمریکا کار می کند و خودش نمونه یک زن شاغل است.

در اینجا به چند نکته از چیزهایی که خانم ترامپ در مورد خودش و زندگی شخصی اش در این کتاب بروز داده، اشاره می کنیم که شاید هیچکس نمی دانست:

  1. او یک دونده است. خانم ترامپ در این کتاب نوشته: «تلاش می کنم تا به عنوان یک دونده پیشرفت کنم.»
  2. او آدمی سخت کوش و کاری است. او نوشته: «هر کسی که من را می شناسد می داند که من از همه بیشتر کار می کنم.»
  3. او در رشته معاملات ملک تحصیل کرده است. خانم ترامپ اول در دانشگاه جرج تاون واشنگتن تحصیل می کرد که بعد به مدرسه ورتون در دانشگاه پنسیلوانیا منتقل شد. او در رشته معاملات ملکی همینطور رشته اقتصاد و تاریخ هنر تحصیل کرده است.
  4. او اهل مطالعه است. خانم ترامپ نوشته است: «من اطلاعات زیادی را با خواندن کتاب، روزنامه، انتشارات مربوط به تجارت، و مجله به دست می آورم.»
  5. او اهل باغبانی است. خانم ترامپ روز های آخر هفته را با باغبانی در خانه بیرون از شهرشان در نیوجرسی می گذراند که به گفته او فرصت مناسبی برای وقت گذراندن با فرزندانش است. او می گوید در حیاط منزلشان انواع مختلف بوته توت دارند، حتی درخت هلو و انجیر.
  6. او هر روز مدیتیشن می کند. خانم ترامپ می گوید که سالها است که مدیتیشن می کند. او می گوید: «بدون اینکار نیمی از کارهای روزش را نمی تواند انجام دهد.» او میگوید ۲۰ دقیقه مدیتیشن برای باز کردن ذهن عالی است ولی ۵ دقیقه هم بهتر از هیچی است.

بخش هایی از کتاب

  • اکثر مردم فکر می کنند بازی شطرنج کسل کننده و یادگیری آن سخت است، اما هیچ کدام درست نیست و مطالعات نشان داده است شطرنج موجب افزایش بهره هوشی می شود! تفکر راهبردی دو نیمکرده ی مغز را تمرین می دهد و ممکن است به پیشگیری از آلزایمر، افزایش خلاقیت و بهبود حافظه کمک کند.
  • شما نمی توانید هر چیزی را که می خواهید به دست آورید؛ اما می توانید چیزهای واقعاً مهم را داشته باشید. و اندیشیدن به این شیوه به شما قدرت می دهد تا برای مدتی واقعاً طولانی، سخت کار کنید.
  • مایلیم به مردم  آزادی دهیم تا در جایی کار کنند که می خواهند، و مطمئن باشند که از انگیزه و تخصص لازم برای عملکرد عالی برخوردارند؛ چه پشت میزشان باشند چه در آشپزخانه. عبارت ارداتمند شما هرگز خارج از محل کار مؤثر نبوده و هیچ گاه نخواهد بود.

 

 

 

 

گردآوری شده در مجله بیستک