عنوان کتاب: زندگی بر محور حقیقت

نویسنده: هانس روسلینگ، اولا روسلینگ و آنا روسلینگ رونلان

کتاب زندگی بر محور حقیقت ، قدرت آن را دارد تا دیدگاه‌تان را نسبت به زندگی کاملا تغییر دهد.

کتاب زندگی بر محور حقیقت، یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز و آمازون، راهنمایی ضروری برای تفکر روشن نسبت به جهان است که شیوه جهان‌بینی شما را تغییر خواهد داد و شما را برای بحران‌ها و فرصت‌های آینده آماده می‌کند.

زندگی بر محور حقیقت (Factfulness)، یعنی عادت به تکیه کردن بر عقایدی که مبتنی بر حقیقت هستند؛ این نوع نگاه از میزان استرس خواهد کاست. در کتاب زندگی بر محور حقیقت، پروفسور هانس روسلینگ (Hans Rosling) در کنار دو همکار همیشگی‌اش، آنا روسلینگ رونلاند (Anna Rosling Ronnlund) و اولا روسلینگ (Ola Rosling)، با طرح سؤالاتی ساده درباره وضعیت جهان، در تلاش هستند به طور بنیادین توضیح دهند که چرا ما مردمان حتی در مورد کوچک‌ترین حقایق دنیا هم آگاهی نداریم. در توضیح این مسئله، پروفسور روسلینگ ده غریزه را در وجود انسان‌ها مطرح می‌کند.

این کتاب بیان می‌کند که دنیا با همه کاستی‌هایش، در شرایطی بهتر از آن چیزیست که تصور می‌کنید. این بدان معنا نیست که دیگر هیچ دغدغه‌ای وجود ندارد، اما وقتی به جای پذیرش یک جهان‌بینی مبتنی بر حقیقت، همواره نگران همه‌چیز باشیم، توانایی‌مان برای تمرکز بر مهم‌ترین و مخاطره‌آمیزترین مسائل از دست می‌رود.

فهرست مطالب

دربارۀ نویسندگان
سپاسگزاری
یادداشت نویسنده
مقدمه
فصل اول: غریزۀ شکاف
فصل دوم: غریزۀ منفی‌گرایی
فصل سوم: غریزۀ خط مستقیم
فصل چهارم: غریزۀ ترس
فصل پنجم: غریزۀ تخمین
فصل ششم: غریزۀ تعمیم
فصل هفتم: غریزۀ تقدیر
فصل هشتم: غریزۀ تفکر تک‌بُعدی
فصل نهم: غریزۀ سرزنش
فصل دهم: غریزۀ اضطرار
فصل یازدهم: حقیقت‌مداری در عمل
سخن پایانی
پیوست
منابع

گردآوری شده در مجله بیستک