عنوان کتاب: زندگی در صدف خویش گهر ساختن است

نویسنده: دکتر علی صاحبی

اگر به دنبال مسیری برای تعیین اهداف و قدم برداشتن به سوی یک زندگی پویا و کارآمد هستید، این اثر ارزنده و مفید شما را در این امر یاری می‌نماید. کتاب زندگی در صدف خویش گهر ساختن است یکی از کتاب های کاربردی با متنی ساده است.

موفقیت و شکست ما در فرآیند فعالیت های حرفه­‌ای، اقتصادی، تحصیلی و اجتماعی؛ به دلیل توانمندی یا ناتوانمندی و داشتن مهارت و تحصیلات یا نداشتنش نیست. بلکه به دلیل منش و روشی است که برای رسیدن به اهدافمان انتخاب می­‌کنیم. ۹۵ درصد آنچه در زندگی به دست می‌­آوریم، “دانستن” این است که چه می‌­خواهیم؟ کسانی که نمی‌­دانند واقعا چه می‌خواهند یا می‌دانند اما نمی‌دانند از چه راهی وارد شوند، دستاورد شگرفی نخواهند داشت. اگر ندانیم چه می­‌خواهیم، باید در پس چه باشیم و اگر به موقعیتی دست یافتیم، از کجا بدانیم خواسته واقعیمان همان بوده­ است. اگر به دنبال عملکرد خوب و موثرید باید فن و هنر هدف چینی را بدانید. هدف چینی مهم ترین چیزی است که هرکس در تمام عمرش می‌تواند و باید انجام دهد.

ایجاد تغییرات مثبت در خود و اصلاح و بهبود وضعیت زندگی یکی از خواسته های دائمی انسان بوده و هست. همه ی ما در طول زندگی متوجه این امر میشویم که روش‌های قدیمی و یا اهداف تعیین شده ما را درجهت رسیدن به زندگی مطلوبمان هدایت نمی کند. از این جهت تصمیم به تغییر در سبک و سیاق زندگی برای رسیدن به زندگی دلخواه خود می­‌گیریم. در عین حال باید به این نکته توجه کنیم که تغییر وضعیت موجود به مطلوب امری­ بسیار ساده است ولی نه آسان. در واقع تفاوت بسیاری بین ساده بودن کاری و آسان بودن آن وجود دارد؛ هرنوع تغییر در زندگی فردی و خانوادگی امری­ ساده و شدنی می‌باشد ولی این تغییر به آسانی انجام نمی‌شود بلکه نیازمند به کارگیری عوامل درونی بسیاریست. اگر لزوم ایجاد تغییر در زندگی تان را حس کرده‌اید و خواهان رسیدن به نتیجه مطلوب خود هستید، این کتاب را مطالعه و دستوراتش را در زندگی روزمره خود اجرا کنید. این کتاب با ارائه روشهای جدید شما را برای دستیابی به اهداف تازه یاری می‌کند.

گردآوری شده در مجله بیستک