عنوان کتاب: زندگی در کار

نویسنده: تامس مور

تامس مور متولد ۸ اکتبر ۱۹۴۰، در شهر دیترویت ایالت میشیگان آمریکا، نویسنده‌ی کتاب پرفروش “مراقبت از روح” (۱۹۹۲) و بیست کتاب دیگر، در کتاب حاضر تحت عنوان “زندگی با کار” عمیقاً به مساله‌ی معنویت و بارآوری روح و جان انسان‌ها در زندگی پرداخته است. او خودش یک کشیش، نوازنده، استاد دانشگاه و همچنین  روان‌درمانگر بوده و تأثیر تفکرات و نوشته‌های کارل یونگ و جیمز هیلمن در آثار او به وضوح به چشم می‌خورند.

کتاب زندگی در کار از دوازده فصل تشکیل شده و برخی عنوان‌های آن از این قرار است: «دستاورد جان»، «رسیدن به ناکجا»، «آشتی با گذشته»، «خداوندگار کار»، «زندگی یکپارچه» و… . این کتاب عمیقا به مسئله‌ی معنویت و بارآوری روح و جان انسان‌ها در زندگی پرداخته است. نویسنده‌ی کتاب یک کشیش، نوازنده، استاد دانشگاه و همچنین روان‌درمانگر بوده و تأثیر تفکرات و نوشته‌های کارل یونگ و جیمز هیلمن در آثار او به‌وضوح به چشم می‌خورد. راز بزرگی که مور در این کتاب از آن پرده برداشته، این است که موفقیت و خوشبختی شخصی ما در گرو موفقیت و خوشبختی دیگران و در کل، جهان است. اما مور این راز را به‌قدری ماهرانه و ظریف به مخاطب خود می‌آموزد که می‌توان آن را به‌عنوان سرمشق زندگی خود قرار داد. در توضیحات پشت جلد کتاب آمده است: «”حرفه” فقط یک شغل نیست، هر کار یا فعالیتی که زندگی شما را سرشار از شور و شوق کند و به آن معنا و هدف ببخشد حرفه‌ی زندگی شماست. این کتاب همچنین درباره‌ی روح و جان کار هم بحث می‌کند و به شما ایده‌هایی برای شنیدن ندای فراخوان حرفه‌ی زندگی، یعنی کاری که برای انجام‌دادنش به دنیا آمده‌اید ارائه می‌کند.»

شاید اصلی‌ترین هدف مور از تالیف این کتاب این بوده است که به ما کمک کند تا زندگی بهتری به ویژه در حیطه شغلی داشته باشیم. هر انسان بالغ تقریباً نیمی از زندگی‌اش را صرف شغلش می‌کند. افراد زیادی هستند که موفقند، اما احساس خوشبختی نمی‌کنند. تعداد بیشتری از افراد هم اصلاً احساس موفقیتی ندارند و مدام در جستجوی آن هستند. مور به صورت پایه‌ای، عملی، و کاملاً موثر به ما می‌آموزد که برای خود یک زندگی پرمعنا و سرشار از موفقیت و خوشبختی بسازیم.

گردآوری شده در مجله بیستک