نام کتاب: سه کار برای موفقیت

نویسنده: جان سی. ماکسول

مترجم: دکتر شهلا برجعلی لو

رسیدن به موفقیت در زندگی، خیلی پیچیده نیست. لازم نیست برای موفقیت فرمول عجیبی را حفظ کنید یا شب ها فقط سه ساعت بخوابید. تنها کار لازم، تمرکز بر روی چند نکته کلیدی است. برای دستیابی به موفقیتی که در زندگی مشتاق آن هستید، باید هدف خود را بشناسید، تا حداکثر ظرفیت وجودی خود رشد کنید و دانه هایی بکارید که به دیگران سود می رساند. هدفمندی، رشد و بخشندگی؛ موفقیت واقعا به همین سادگی است.

مربی افسانه ای حوزه موفقیت، جان سی. ماکسول، در کتاب “سه کار برای موفقیت” ، این سه اصل اساسی برای موفق شدن را با جزئیات کامل شرح داده و با ارائه داستانهایی واقعی و نمونه هایی مناسب در مورد هریک از این اصول، به جذابیت کتاب افزوده است. در سرتاسر کتاب، او به ما یادآوری می کند که موفقیت برای همه است نه فقط برای افراد خوش شانس یا خاص. از زنان خانه دار گرفته تا مردان کسب و کار، از دانش آموزان و دانشجویان گرفته تا افرادی که به زودی بازنشسته می شوند، از قهرمانان ورزشی گرفته تا روحانیون مذهبی و از کارگران کارخانه گرفته تا کارآفرینان، همه می توانند موفق باشند.

به اعتقاد او کسب ثروت، رسیدن به احساسی خاص، داشتن داراییهایی ویژه و گرانبها، کسب قدرت و داشتن دستاوردهای گوناگون تصاویری نادرست از موفقیت هستند و معنای واقعی موفقیت:

شناسایی هدف در زندگی،

رشد کردن تا حداکثر ظرفیت وجودی و

کاشتن دانه‌هایی است که به دیگران سود می‌رساند.

بخشهایی از کتاب

 «من آموخته‌ام که موفقیت نباید با جایگاهی که افراد در زندگی به آن رسیده‌اند تعریف ‌شود. بلکه باید از طریق موانعی که افراد برای رسیدن به آن جایگاه بر آن غلبه کرده‌اند، مورد ارزیابی قرار گیرد.»

«همه افراد می‌توانند زیر دوش برای خود رویاپردازی کنند. اما افراد موفق آن‌هایی هستند که از حمام خارج می‌شوند، خودشان را خشک می‌کنند و برای رسیدن به آن رویا کاری انجام می‌دهند.»

«بین حرف زدن و عمل کردن، کفش‌های بسیاری فرسوده می‌شوند.»

«کارها برای افرادی که به بهترین شکل کار می کنند، به بهترین شکل از کار درمی‌آیند.»

«بسیاری از افراد در حالی که دیگران به آن‌ها باور ندارند، به موفقیت می‌رسند. اما به‌ندرت فردی که خودش به خودش باور ندارد، ‌به موفقیت دست پیدا می‌کند.»

«کسی که این توانایی را دارد که به‌طور کامل بر ذهن خود مسلط شود، بر هر چیز دیگری که مستحق آن باشد نیز مسلط خواهد شد.»

«شما چه فکر کنید که می‌توانید، چه فکر کنید که نمی‌توانید، در هر صورت درست فکر می‌کنید.»

«برای موفقیت این مهم نیست که شما قصد دارید چه کاری را انجام دهید، این مهم است که شما اکنون در حال چه کاری هستید.»

«بزرگ‌ترین دشمن موفقیت فردا، موفقیت امروز است.»

«این واقعیت که شما ممکن است به زمین بخورید، پذیرفتنی است، اما مدت زمانی که روی زمین می‌مانید، اهمیت دارد.»

«متوسط بودن، اساسا یک مشکل ملی، سازمانی، نهادی یا بخشی نیست. متوسط بودن، در ابتدا یک عادت فردی است، یک رویه فردی برای بهترین نبودن. متوسط بودن جامعه همواره از متوسط بودن افراد آغاز می‌شود.»

«هیچ جایگزینی برای شخصیت نیست. شما می‌توانید مغز بخرید، اما نمی‌توانید شخصیت بخرید.»

«اگر شما به آن‌چه می‌‌خواهید دست نیافته‌اید، نشان‌دهنده این است که یا به‌طور جدی آن را نخواسته‌اید یا بر سر قیمت آن چانه زده‌اید.»

«هرچه سن من بیش‌تر شود، به آن‌چه افراد می‌گویند توجه کم‌تری می‌کنم. من تنها به این توجه می‌کنم که آن‌ها چگونه عمل می‌کنند.»

«برای اکثر افراد معنای موفقیت، به‌دست آوردن است. در حالی که معنای واقعی موفقیت، دادن و بخشیدن است.»

«آن‌چه به‌طور حقیقی ارزش شما را مشخص می‌کند، منفعت‌هایی است که دیگران از موفقیت شما کسب کرده‌اند.»

 

 

دانلود کتاب

 

 

تهیه شده در خانه موفقیت | TFETIMES