عنوان کتاب: قبایل

نویسنده: ست گادین

چه کسی این همه قبیله را رهبری می‌کند؟ اگرچه اینترنت کارهای شگفت‌انگیزی را انجام می‌دهد، اما هرگز نمی‌تواند رهبری این قبایل را به دست بگیرد. این موضوع هنوز وابسته به افراد است. افرادی همانند شما که درباره چیزی شور و اشتیاق دارند. هر کسی که خواهان ایجاد تغییر باشد، ابزارهای زیادی برای این کار در اختیار خواهد داشت. در این کتاب عالی، ست گادین این ‌طور استدلال می کند که امروزه همه فرصت دارند تا جنبشی خلق کنند، یعنی قبیله‌ای از افراد همفکر را گرد هم آورند و کارهای شگفت‌انگیزی انجام بدهند. قبایل را همه باید بخوانند رهبری کردن در دنیای امروز، وظیفه تک تک ماست.

در کتاب قبایل ، ست گادین اینطور استدلال می‌کند که امروزه همه فرصت دارند تا جنبشی خلق کنند، یعنی قبیله‌ای از افراد همفکر را گرد هم آورند و کارهای شگفت انگیزی انجام بدهند.  با این حال، اکثرا فرصت رهبری را نادیده می‌گیرند، زیرا در مسیر زندگی و کارشان «گوسفند داری» را در پیش گرفته‌اند و جرأت نمی‌کنند بپرسند که آیا فرمانبرداری شان برای خودشان یا شرکت شان فایده‌ای دارد؟ کتاب قبایل ست گادین برای کسانی است که نمی‌خواهند گوسفند باشند و در عوض مایل هستند کار تازه و هیجان انگیزی انجام بدهند.

ست گودین کارآفرین و سخنرانی ماهر است؛ وبلاگ شخصی ست گودین، معروف‌ترین وبلاگ دنیا، در زمینه‌ی مارکتینگ می‌باشد. او هم‌چنین پادکستی به نام اکیمبو (Akimbo) تولید می‌کند. او به متفاوت بودن و متفاوت فکر کردن شهرت دارد و قلمی ساده، قابل فهم و صد البته آموزنده دارد.

گردآوری شده در مجله بیستک