عنوان کتاب: قدرت نرم

نویسنده: هیلاری گالو

هیلاری گالو (Hilary Gallo) سال‌ها به عنوان یک وکیل در مذاکره برای انجام معاملاتی به ارزش میلیون‌ها پوند حضور داشته و در این معاملات نکته‌ی مهمی را متوجه شد؛ رفتارهای زورگویانه و سختگیرانه به ندرت او و موکلینش را به نتایج دلخواه می‌رسانند. ظرف سال‌ها او راه جدیدی برای مذاکره پیدا کرد و آن را قدرت نرم (The Power of Soft) نامید. هیلاری به زودی متوجه شد که با استفاده از این شیوه، در کار و زندگی خانوادگی‌اش به موفقیت بیشتری دست یافته است.

انسان‌ها معمولاً در زندگی و کار، آسیب‌پذیری‌های درونی خود را زیر نقاب سختگیری، تزلزل ناپذیری و نهایتاً رویکردهای ناموثر پنهان می‌کنند تا خود را قدرتمند نشان دهند اما گالو به شما ثابت می‌کند که قدرت درونی شما جای دیگری است و با یافتن آن، دیگر نیازی نیست که این ظاهرسازی‌ها را انجام دهید. گالو به شما می‌آموزد که حقیقت زندگی را واضح‌تر و روشن‌تر ببینید و با کنار گذاشتن همه‌چیز تنها بر هدف خود تمرکز کنید. در ابتدای امر، شاید تصور کنید آنچه از گالو می‌آموزید تنها در مذاکرات کارآیی دارد اما به مرور متوجه می‌شوید که هر آنچه از وی آموخته‌اید، تبدیل به اصلی در زندگی‌تان شده و سبک زندگی‌تان را تغییر داده است. بعد از مدتی دیگر تفاوت ندارد که برای کارتان به دنبال یک مذاکره هستید یا به امور شخصی خود رسیدگی می‌کنید، کتاب قدرت نرم در همه حال به شما یاری خواهد رساند.

البته ناگفته نماند که هیلاری گالو برای نوشتن این کتاب و همچنین دستیابی به قدرت نرم از از افکار و اندیشه‌های فیلسوفی قدیمی به نام لائوتزو الهام گرفته است و همین موضوع به غنا و ارزش روش‌های این کتاب می‌افزاید.

فهرست مطالب

فصل ۱ / کشف تضاد
فصل ۲ / شناخت کوه
فصل ۳ / نیروی مهارکننده
فصل ۴ / هسته‌ی قوی
فصل ۵ / حرکت رو به جلو
فصل ۶ / آگاهی
فصل ۷ / لمس و احساس
فصل ۸ / برقراری ارتباط
یک داستان

گردآوری شده در مجله بیستک