مطالعه کتاب قطب نمای مالیات و بیمه به مدیران کسب و کارها و حسابداران و علاقه‌مندان به رشته های مالی توصیه می‌شود. تنها کتابی که موضوع مالیات و بیمه را در کنار هم گنجانده تا با مطالعه آن حداقل اطلاعات لازم را در این دو موضوع بدست آورید و بخش عمده‌ای از دغدغه‌های شما را در مالیات و بیمه حل خواهد کرد. متن ساده و روان آن به درک بهتر و سریع‌تر کمک خواهد کرد و از دیگر ویژگی‌های آن محوریت مطالب کتاب بر حوزه تجربیات شخصی نویسنده با تلفیق آن در قوانین مالیات و بیمه است. در این کتاب به ۱۵۰ پرسش مهم و کلیدی در حوزه مالیات و بیمه پاسخ داده شده است که حتما پاسخ سوالات شما نیز در این دو موضوع خواهد بود. ابراهیم صدرایی نویسنده این کتاب است، که با استفاده از تجربیات اجرایی خود طی سال‌های مدیریت و مشاوره‌های مالی و مالیاتی این کتاب را تدوین و به چاپ رسانیده است.

فهرست مطالب

۱- سوالات عمومی مالیاتی

۲- اظهارنامه مالیات عملکرد

۳- مالیات حقوق و دستمزد

۴- مالیات بر درآمد اجاره

۵- مالیات و عوارض بر ارزش افزوده

۶- صورت معاملات فصلی

۷- صندوق مکانیزه فروشگاهی

۸- بیمه تامین اجتماعی

ویژگی های کتاب قطب نمای مالیات و بیمه:

۱- محوریت آن بر پرسش و پاسخ

چنانچه مخاطب سوالی در ذهنش در رابطه با مالیات و بیمه باشد می‌تواند در فهرست کتاب، سوال را بیابد و مستقیما به صفحه مورد نظر مراجعه نموده و پاسخ سوال خود را مطالعه کند و این فرایند می‌تواند به یادگیری سریع در موارد ضروری کمک بسیاری نماید.

۲- تلفیق تجربیات شخصی با قوانین:

بخش عمده‌ای از آموزه های این کتاب تلفیق تجربیات شخصی من با قوانین و مواد و تبصره های قانونی است و به صورت شیوا و روان این تلفیق صورت گرفته و مخاطب طی نکته هایی که در این کتاب درج شده می تواند مطالب ارزشمند زیادی را دریافت نماید.

۳- ارتباط مستقیم آن با سایت حسابنو:

در این سایت و در بخش کتابیار ویدیویی، آموزش هایی به صورت رایگان در اختیار خوانندگان کتاب قرار خواهد گرفت که میتوانند با ترکیب اطلاعات مکتوب کتاب و آموزش‌های ویدیویی موجود در سایت، مسیر یادگیری خود را هموارتر نمایند.

گردآوری شده در مجله بیستک