عنوان کتاب: قله‌ها و دره‌ها

نویسنده: اسپنسر جانسون

دنیایی که در آن زندگی می‌کنیم دنیای واقعیت‌هاست نه ایده‌آل‌ها. دنیای واقعیت‌ها سراسر حرکت است، چالش است، موفقیت است و گاهی شکست، دنیای نشاط‌ها و غم‌ها، دنیای دوستی‌ها و دشمنی‌ها، دنیای صلح‌ها و جنگ‌ها، دنیای لبخندها و اشک‌ها و خلاصه دنیای قله‌ها و دره‌ها.

اسپنسر جانسون (Spencer Johnson) یکی پرطرفدارترین نویسندگان جهان است که عمده شهرت وی به دلیل کتابهایی است که درباره نحوهی لذت بردن از زندگی، آموزش هنر زندگی کردن و راههایی که منجر به موفقیت و پیروزی در محیط کار و زندگی میشود، نوشته است. دکترجانسون به این معروف است که میتواند مسائل بسیار پیچیده را به راحتی و با زبان ساده بیان کند و راهحلهای مناسب و راهگشا ارائه کند.

نویسنده در مقدمه‌ی این کتاب می‌نویسد: « من معتقدم که این مسائل و مشکلات نیستند که بزرگ و یا کوچک‌اند بلکه این انسان‌ها هستند که بزرگ و یا کوچک‌اند. گاهی گفته می‌شود که در دنیای بیرون انسان‌ها مشکلی وجود ندارد. این انسان‌های ناکام هستند که در ذهن خود همه چیز را مشکل می‌بینند و احساس ناتوانی ‌می‌کنند. اگر این اصل را به‌عنوان یک پدیده‌ی نسبی بپذیریم در آن صورت قله‌ها و دره‌ها در زندگی انسان‌ها معنای دیگری پیدا می‌کند و به نظر می‌رسد در بسیاری از مواقع قله‌ها و دره‌ها در ذهن آدمیان شکل می‌گیرند و در دنیای واقعیت‌ها مصداق پیدا می‌کنند.»

فهرست مطالب

پیش داستان
داستان قله‌ها و دره‌ها
فصل ۱: احساس ناخوشایند در یک دره
فصل ۲: یافتن پاسخ‌ها
فصل ۳: فراموش کردن
فصل ۴: استراحت
فصل ۵: یادگیری
فصل۶: کشف کردن
فصل ۷: سهیم کردن
فصل ۸: به کار بردن روش قله‌ها و دره‌ها
فصل ۹: لذت بردن از یک قله
پایان داستان
درباره‌ی نویسنده

گردآوری شده در مجله بیستک