عنوان کتاب: قوانین خلاقیت

نویسنده: تینا سیلیگ

نویسنده در این کتاب برای حرکت از تخیل به کارآفرینی، چارچوبی را تدوین کرده است که در قالب آن تعاریف، مفاهیم و روابط موجود در فرایند کارآفرینی را تشریح می‌کند ، در این چارچوب که “چرخه‌ی ابتکار” نامیده می‌شود، توضیح می‌دهد که در هر یک از مراحل چهارگانه فرایند کارآفرینی، یعنی تخیل، خلاقیت، نوآوری و کارآفرینی به چه مهارت‌ها، نگرش‌ها و اقداماتی نیاز است و چگونه می‌توان از آنها در کار و زندگی بهره برد. وی افزود : به عبارت دیگر، دکتر سیلیگ در این کتاب نقشه‌ راهی شفاف برای مسیر پر پیچ و خم کارآفرینی، از الهام تا اجرا، فراهم می‌آورد و خوانندگان را برای شناسایی و بهره‌برداری از فرصت‌های کسب و کار مهیا می‌سازد.

در انتهای هر بخش از این ، پروژه‌هایی ارائه شده که شما می‌توانید با انجام دادن آن‌ها مفاهیم را تقویت کنید. این پروژه‌ها بخش مهمی از تجربه هستند: آن‌ها اولین مرحله برای حرکت کردن از ایده به سمت عمل را فراهم می‌کنند. بعضی از آن‌ها به چند دقیقه تفکر شخصی نیاز دارند و برای بعضی دیگر لازم است، کار خاصی انجام دهید.

تینا سیلیگ نویسنده‌ کتاب‌های پرفروش خلاقیت و کارآفرینی و یکی از مدیران برنامه‌ی فناوری کسب‌کارهای جدید استنفورد است. او مدرک دکترای خود را از دانشکده‌ی پزشکی دانشگاه استنفورد در رشته‌ی علوم اعصاب دریافت کرده و استاد تدریس در دانشکده‌ی مدیریت علوم و مهندسی در دانشگاه استنفورد است. آثار پرفروش و بین‌المللی او عبارت‌اند از: کاش وقتی ۲۰ ساله بودم می‌دانستم و در نبوغ: دوره‌ی فشرده‌ی خلاقیت.

فهرست مطالب

سخنی با خوانندگان
مقدمه
بخش اول: تخیل
فصل اول: تعهد
فصل دوم: در رویا دیدن
بخش دوم: خلاقیت
فصل سوم: ایجاد انگیزه
فصل چهارم: آزمایش
بخش سوم: نوآوری
فصل پنجم: تمرکز
فصل ششم: تغییر چارچوب
بخش چهار: کارآفرینی
فصل هفتم: سرسختی
فصل هشتم: الهام‌بخشی
نتیجه‌گیری
خلاصه‌ی پروژه‌ها
سپاس‌گزاری
درباره‌ی نویسنده

 

 
گردآوری شده در مجله بیستک