عنوان کتاب: مهار ناشدنی

نویسنده: نیک وی آچیچ

در  کتاب مهار ناشدنی هم مانند کتاب زندگی بی حد و مرز، می توانید تصاویری از لحظات مختلف زندگی نیک وی آچیچ را ببینید. این تصاویر بسیار الهام بخش هستند و مهار ناشدنی بودن نیک را نشان می دهند.

این کتاب که نام فرعی آن قدرت باورنکردی ایمان در عمل است، برخلاف کتاب قبلی کمتر در مورد زندگی شخصی نویسنده است و در آن بیشتر به مسائل انگیزشی و  مسائلی مثل ایمان داشتن به خدا و خود می باشد.

اما برش هایی از زندگی خود نویسنده را نیز شامل می شود که شاید جالب ترین آن ها ماجرای عاشق شدن نیک باشد. او ماجرای ازدواج خود را به شیوه ای جالب و هیجان انگیز در این کتاب تعریف می کند.

کتاب مهار ناشدنی در ۱۰ فصل به شرح زیر نوشته شده است:

  1. ایمان در عمل
  2. صعودی از دره به قله
  3. خدا دل ما را از عشق سرشته است
  4. شور زندگی
  5. بدنی ضعیف، روحی قوی
  6. قانون توفیق الهی
  7. قدرت ایمان
  8. عشق، ینیاد است
  9. اثر بال پروانه
  10. تاملات

قسمت هایی از کتاب

اگر کوششی نباشد، رشدی هم در کار نخواهد بود. شخصیت تو به واسطه روبه رو شدن با دشواری های زندگی ساخته می شود. شجاعت تو هنگامی بیشتر می شود که تو با ترس های خود روبه رو می شوی. توان تو و نیز ایمان تو با تجربه های زندگی تو آزموده می شوند.

از میکل آنژ پرسیدند که مجسمه داود را چگونه تراشیدی؟ میکل آنژ پاسخ داد: ابتدا مجسمه را در آن صخره دیدم، آنگاه زواید را از روی آن برداشتم تا مجسمه پدیدار شود! آن مجسمه پیش از آن که من آن را کشف کنم در همان صخره بود. من فقط آن را نشان دادم.

ایمان، یک اصل کلامی صرف نیست، بلکه قدرت ذهنی و عاطفی ما نیز محسوب می شود.

بالاخره، کین مرا دید. لبخند زدم. مستر خونسرد! ارواح عمه ام! در آن شرایط چطور می توانستم خونسرد باشم؟ پس از احوال پرسی مختصر، نه گذاشتم و نه برداشتم، و یکسره رفتم سر اصل مطلب: خوب، پس شما نامزد کرده اید؟ کین مکثی کرد. سپس گفت: بله…

من به خدا ایمان دارم. من به چیزهایی باور دارم که شاید نتوان آن ها را با چشم سر دید، یا با گوش ها شنید، و یا با دست ها لمس کرد. من با چشمان دلم می بینم، با گوش های دلم می شنوم، با دستان دلم لمس می کنم. هنگامی که ایمانم را در عمل می گذارم، از یاری خداوند بهره مند می شوم. خدا با کسانی ست که ایمان دارند و ایمان خویش را در عمل خویش می گذارند.

حقیقت آن است که راه موفقیت همواره در حال ساخته شدن است. یعنی تو تا جایی که راه ساخته ای، پیش می روی. برای پیشرفت بیشتر، باید راه بیشتری بسازی.

 

 

 

 

گردآوری شده در مجله TFE|TIMES