عنوان کتاب: نقشه ی ذهن

نویسنده: فلورین راسلر

کلید گشایش قدرت ذهن ترسیم نقشه‌ ی ذهن یک تکنیک تصویرسازی قدرتمند و ساختاریافته است که به طرز شگفت‌انگیزی می‌تواند نظم‌ و ترتیب، تمرکز حافظه، بهره‌وری و خلاقیت را در تمام عرصه‌های زندگی شخصی و حرفه‌ای شما بهبود ببخشد. در کتاب حاضر نویسنده به شما توضیح می‌دهد که این سیستم چگونه کار می‌کند و تکنیک‌های آزمایش‌شده‌ی نقشه‌کشی ذهن را برای استفاده در هر موقعیتی از مدیریت پروژه گرفته تا افزایش خلاقیت، بهبود حافظه و مطالعه برای امتحان آموزش می‌دهد. آشفتگی‌های ذهنی‌تان را برطرف کنید- یاد بگیرید که با استفاده از قلم و کاغذ و تکنیک‌های ساده اطلاعات را سازمان‌دهی کنید؛ از مطالب کتاب‌ها گرفته تا متن سخنرانی‌ها و قرار ملاقات‌ها. از رایانه‌ها در ترسیم نقشه‌ها‌ی ذهن بهره بگیرید- بهترین نرم‌افزارهای نقشه‌کشی ذهن را پیدا کنید و ببینید که رایانه‌ها چگونه می‌توانند توانایی‌های شما را در ترسیم نقشه‌ی ذهن افزایش دهند. به اهداف علمی خود دست یابید- ببینید که نقشه‌ی ذهن چگونه می‌تواند از طریق بالابردن درک مطلب، فراخوانی اطلاعات و کمک به آمادگی برای امتحانات، عملکرد تحصیلی شما را بهبود دهد.

فلورین راسلر مربی مبتکری است که در سطح بین‌المللی فعالیت دارد و واژه‌ی Creaffective (واژه‌ای نو برای نشان‌دادن خلاقیت و تأثیرگذاری) ابداع کرده است.
او در آلمان، انگلستان و مناطق شمال و جنوب غربی چین کارگاه‌های آموزشی با موضوع استراتژی و نوآوری برگزار می‌کند تا در طراحی محصولات یا خدمات نو به مشتریانش کمک کند.
همچنین به‌عنوان مدرس، فرایند‌ها و فنون حل خلاقانه‌ی مسائل را در سازمان‌ها تدریس و در ایجاد فرهنگ نوآوری به آن‌ها کمک می‌کند.
وی ترسیم نقشه‌ی ذهن را هنگامی‌که به مدرسه می‌رفت، یاد گرفت. یکی از معلمانش در یکی از کلاس‌ها او را فقط در ده دقیقه با این تکنیک آشنا کرد، اما چیز بیشتری به او یاد نداد. بااین‌حال، فلورین نگذاشت آن ده دقیقه به هدر برود. وی کتاب تــونی بــــوزان درباره‌ی ترسیم نقشه‌ی ذهن را که تنها کتاب نوشته‌شده درباره‌ی این مطلب در آن زمان بود، خرید و بعد از آن، از این تکنیک در کارهایش استفاده کرد. بعدها کارشناس مربیگری ترسیم نقشه‌ی ذهن شد و از آن زمان تاکنون، صدها کلاس ترسیم نقشه‌ی ذهن و یک دوره‌ی آنلاین هم برگزار کرده است.

 

 

 

 

 

گردآوری شده در مجله بیستک