عنوان کتاب: نمی گذارم کسی اعصابم را به هم بریزد

نویسنده: آلبرت الیس، آرتور لانگ

در کتاب نمی‌گذارم کسی اعصابم را به هم بریزد، هدف این است که به شما نشان دهیم چطور می‌توانید فعال، سرزنده و با شور و نشاط و حتی متوقع زندگی کنید و قربانی تلاش‌های خودتان نباشید.

ما مجموعه‌ی قدرتمندی از مهارت‌ها را به شما می‌دهیم تا رؤسا، همکاران، ناظران، همسر، بچه‌ها، والدین، همسایه‌ها، دوستان، عزیزان و دیگر کسانی که هر روز با آن‌ها سروکار دارید، نتوانند اعصابتان را به هم بریزند. به ندرت همه‌ی این اشخاص همیشه باعث ناراحتی‌ ما می‌شوند، اما بسیاری از ما گه‌گاهی اجازه داده‌ایم کسی دکمه‌‌ی اعصابمان را فشار دهد.

دنیای امروز می‌تواند تاحدودی گیج‌کننده باشد، نه فقط در سطح جهانی، بلکه در زندگی روزمره‌مان.  تعجبی ندارد که در این دوران اشخاص و مسایلی این چنینی به‌راستی می‌توانند دکمه‌های اعصاب‌ ما را فشار دهند. این ممکن است فردی باشد که دکمه‌ی اعصاب ما را فشار می‌دهد: همکاری”همه‌چیزدان”، رئیسی زیادی منتقد، سرپرست و ناظری با حالت دفاعی، همسری بی‌احساس، بچه‌ای سرسخت، دوستی بهانه‌گیر، تعمیرکاری بی‌اعتنا، قوم و خویشی منفی.

کتاب نمی گذارم کسی اعصابم را به هم بریزد (how to keep people from pushing your buttons) روش‌هایی خاص و واقع‌بینانه‌ در اختیار شما قرار می‌دهد تا اشخاص و موضوعات را از فشار دادن دکمه‌هایتان بازدارید. در این کتاب از حرف و حدیث‌های نظری و روان شناسی ساده‌انگارانه، روش مثبت‌اندیشی سطحی، خبری نیست. در عوض، به مجموعه‌ای از مهارت‌های بسیار خاص اشاره شده است که وقتی اشخاص و موضوعات دکمه‌ی اعصابتان را فشار می‌دهند، طرز واکنش‌ شما را در جهت درست هدایت می‌کند و این روش کارایی دارد!

 

جملات برگزیده کتاب نمی گذارم کسی اعصابم را به هم بریزد

سنجش واقعی موفقیت زناشویی زمانی مشخص می شود که شما باید اختلافات، تعارضات، مشکلات و عدم توافق هایی را که بی بروبرگرد پیش می آیند، بر طرف کنید.

انجام کار هایی فراتر از آنچه اکنون می توانیم انجام دهیم، شامل شکست خودن نیز هست – و این اشکالی ندارد!

شما می توانید به جای وحشتناک انگاری، باید سازی و دلیل تراشی درباره ی آنچه دیگران فکر می کنند، به خودتان آموزش دهید که ترجیحات واقع بینانه را در نظر بگیرید.

ترس از شکست اغلب باعث می شود خطر نکنید، که همین به بی حرکتی و در نهایت به متوسط بودن منجر می شود.

فهرست مطالب

مقدمه
فصل ۱: چطور به اشخاص و موضوعات اجازه می‌دهیم دکمه‌های اعصاب ما را فشار دهند
فصل ۲: باورهای نامعقولی که باعث می‌شود به دیگران اجازه ‌دهیم اعصابمان را به هم بریزند
فصل ۳: ترجیحات واقع‌بینانه: جایگزینی مناسب برای تفکر نامعقولی که باعث ناراحتی ما می‌شود
فصل ۴: ده باور نامعقول که با استفاده از آن‌ها به اشخاص و موضوعات اجازه می‌دهیم بی جهت اعصابمان را به هم بریزند
فصل ۵: چگونه تفکر نامعقولتان را تغییر دهید: چهار گام به‌سوی موفقیت
فصل ۶: چگونه در محل کار اجازه ندهید افراد و موضوعات اعصابتان را به هم بریزند
فصل ۷: همسران: اصلی‌ترین عامل به‌هم ریختن اعصاب
فصل ۸: فرزندپروری: آزمون یکی به آخر
فصل ۹: کثرت عواملی که اعصابتان را به هم می‌ریزد
فصل ۱۰: در مقابل آن‌ها بایستید

 

 

 

 

منبع: گردآوری شده در مجله TFE|TIMES