عنوان کتاب: هوشمندانه کار کنید؛ سخت کار نکنید

نویسندگان: جک کالیس، مایکل لوبایف

«جک کالیس» (۱۹۲۳-۱۹۹۸) و «مایکل لبوف» (۱۹۴۲- ) نویسندگان کتاب «هوشمندانه کار کنید، سخت کار نکنید»، در کتاب حاضر، سعی داشته‌اند تا چند تکنیک ساده و عملی به مخاطب معرفی و آموزش دهند، تا مخاطبان بتواند از وقت و انرژی خود بهترین استفاده را برند.
برنامه‌ریزی اثرگذار؛ سازمان‌دهی؛ تغییر نگرش؛ سود بردن از تغییر محل کار و… از موضوعاتی است که در راستای رسیدن به تکنیک‌های مورد بحث، بررسی شده‌اند. در این بررسی مخاطبان خواهند آموخت که اعتماد به نفس خود را حفظ کنند و تغییرات عمده‌ای را که در مشاغل و زندگی‌شان شکل می‌گیرد بپذیرند و از آن‌ها به بهترین نحو ممکن برای رسیدن به موفقیت بهره گیرند.

در بخشی از  این کتاب می‌خوانید:

«توماس کارلایل، نویسنده اسکالتندی قرن نوزدهم، گفته است: انسان، حیوانی ابزارساز است… بدون ابزار او هیچ است و با ابزار همه‌چیز است. باید این سخنان ارزشمند را به خاطر سپرد. چند بار در جریان یک تلاش ناموفق متوجه شده‌اید که داشتن ابزار ویژه می‌تواند موجب صرفه‌جویی زیاد در وقت و انرژی شما شود و از خستگی‌تان جلوگیری کند؟ در صورتی که بخواهیم اتومبیل یا وسایل منزل را تعمیر کنیم، این تجربه برای ما بسیار پرمعنا است. علت این است که ما در این حال ابزار را لمس می‌کنیم. بسیاری از ابزارها واقعاً چنین هستند، اما برای بهترین استفاده از این راهنمایی باید درباره «ابزار» وسیع‌تر صحبت کنیم. ابزار هر چیزی است که برای رسیدن به هدف به ما کمک می‌کند. صرف‌نظر از هدف یا فعالیتی که انجام می‌دهیم. همه‌جا به ابزار نیاز داریم…»

هوشمندانه کار کنید؛ سخت کار نکنید. کتابی درباره‌ی گشودن در بر روی توانایی‌های بالقوه شماهاست. کتابی درباره ساده کردن زندگی و افزایش شانس ما برای دست‌یابی به اهدافی است که برای ما اهمیت دارند…

 

 

 

 

گردآوری شده در مجله بیستک