عنوان کتاب: وقتی خدا درمانگر تو باشد

نویسنده: دیوید جی. لیبرمن

کتاب وقتی خدا درمانگر تو باشد ، به شما یاد می‌دهد که چطور بر خود تسلط بیابید و افکار و راه‌های زندگیتان را در مسیری مطمئن و بدون اضطراب و استرس جهت دهید.

چگونه در دنیای آشفته و پردغدغه ی امروزی از آرامش و رضایت واقعی برخوردار شویم؟

پیشرفت تکنولوژی موجب راحتی و امنیت روزافزون زندگی همه‌ی انسان‌ها شده و فرصت‌ها و فواید زیادی را برای شما فراهم کرده است.

با توجه به افزایش میزان فرصت‌ها و راحتی، انتظار می‌رود انسان‌ها سعادتمندتر از گذشته و از زندگی‌شان خشنودتر باشند؛ اما واقعیت چیز دیگری است! پیش‌رو داشتن گزینه‌های بیشتر به جای این‌که احساس اختیار، تسلط و سعادت بیشتری به شما ببخشد، شما را درمانده‌تر می‌کند.

بر اساس تحقیقات اخیر از هر چهار شهروند امریکایی یک نفر از بیماری روانی رنج می‌برد. کارخانه‌های داروسازی بی‌وقفه تلاش می‌کنند تا تولیدات خود را با میزان تقاضای داروهای ضد‌ افسردگی، ضد اضطراب و آرام‌بخش هماهنگ سازند. هر ساله ده‌ها میلیون نسخه در این رابطه از سوی پزشکان تجویز می‌شود.

اما از قرار معلوم این‌ها جوابگو نیست! بسیاری از انسان‌ها زندگی را عذاب‌آور می‌دانند. هر روز هشتاد نفر از مردم آمریکا در اثر خودکشی از دنیا می‌روند و بیش از ۱۹۰۰ آمریکایی در اثر خودزنی به سمت بیمارستان‌ها راهی می‌شوند. هم اکنون باید از خود بپرسید چرا دچار درد و اندوه شدید؟

کتاب وقتی خدا ‌درمانگر تو باشد (If god were your therapist)، با استفاده از بینشی اصولی و پایدار و روش‌های روانشناسی، دیدگاهی عمیق درباره‌ی ماهیت بشر به شما ارائه می‌دهد و شما را روشن می‌کند که چگونه برخلاف فرصت‌هایی که امروز در دست دارید، تسلط نداشتن بر خود منجر به انتخاب موارد نادرستی خواهد شد که نتیجه‌ی آن شکل‌گیری احساسات منفی و عادات مخرب می‌شود.

فهرست مطالب

درباره‌ی نویسنده
مقدمه
بخش اول: حقیقتی درباره‌ی واقعیت
فصل اول: نظری اجمالی بر واقعیت
فصل دوم: تغییر دیدگاه
فصل سوم: سنگین کردن کفه‌ی ترازو به نفع اختیار
بخش دوم: فراتر از طبیعت بشری
فصل چهارم: نیروی خودپذیری
فصل پنجم: سرمنشاء
فصل ششم: از زندگی خود بهره ببرید
بخش سوم: کرهایی احساسی
فصل هفتم: از حقیقت نمی‌توان گریخت
فصل هشتم: تأثیر عزت‌نفس
فصل نهم: قدرت اراده
فصل دهم: جبران گناه
بخش چهارم: روابط خود را بازسازی کنیم
فصل یازدهم: چگونه عشق بورزیم و عشق جلب کنیم
فصل دوازدهم: آدم‌های بدقلق و دردسرساز: راه‌حل، نه مشکل
فصل سیزدهم بازگشت به آینده
بخش پنجم: دستیابی به قدرت مطلق
فصل چهاردهم چشمه‌ی خوشبختی
فصل پانزدهم: بگذاریم خدا روزمان را خلق کند
نتیجه

گردآوری شده در مجله بیستک