عنوان کتاب: پنج نقطه قوت برتر خود را بشناسید
نویسنده: تام راث

گردهم آمدن گروه بزرگی از دانشمندان در کنار هم برای تهیه فهرست مشترکی از نقاط قوت توسط پدر علم روانشناسی نقاط قوت, پرفسور دونالود کلیفتون پس از چند دهه تلاش سرانجام به تولید پرسشنامه «استعدادیاب کلیفتون» منتهی شد. پس از اجرای میلیون ها آزمون و بازنگری نتایج آن گالوپ به همراه تام راث توانست اثر شاهکار خود به نام «استعدادیاب کلیفتون: ویرایش دوم» را منتشر کند. تاکنون بیش از ۴ میلیون نسخه از این کتاب در دنیا به فروش رفته, و کتاب به بیش از ۱۷ زبان دنیا ترجمه شده است.
این اثر در حوزه رواشناسی سلامت و نقاط قوت متناظر با اثر کلاسیک DSM-IV اما موجزتر, ساده تر و کاربردی تر از آن به شمار می رود. در حوزه مدیریت و منابع انسانی این کتاب نخستن تقسیم بندی جامع از نقاط قوت فردی, اجتماعی و سازمانی افراد در جهان است.
مخاطبین کتاب تمام افرادی که به دنبال کشف و پرورش استعدادها و برتری ها و نقاط قوت خود هستند, خواهند بود. همچنین شاید بتوان ادعا کرد مطالعه این کتاب برای تمام افرادی که در حوزه روانشناسی و علوم وابسته فعالیت می کنند, و مدیران و افرادی که به نحوی در بخش های مختلف منابع انسانی سازمانها و شرکتها مشغول به فعالیت هستند یک ضرورت باشد. از افتخارات کتاب کسب رتبه اول در فهرست پر فروش ترین های وال استریت جرنال -نیویورک تایمز- یو اس ای تو دی و وبسایت آمازون بوده است.

 

 

 

گردآوری شده در مجله بیستک