عنوان کتاب: چرا ثروتمندان ثروتمندتر می شوند

نویسنده: رابرت کیوساکی

کتاب چرا ثروتمندان ثروتمندتر می شوند به نحوی نسخه کامل‌تر و پیشرفته‌تر کتاب پدر پولدار، پدر بی‌پول است و اگر شما با مفاهیم آن کتاب آشنا باشید با ذهنیت بهتری می‌توانید این کتاب را بخوانید.

البته لازم است اینجا به یک نکته اشاره کنیم. اکثر مفاهیم کتاب پدر پولدار، پدر بی‌پول در این کتاب به صورت خلاصه دوباره بیان شده است و این طور نیست که اگر شما آن کتاب را نخوانده باشید، هیچکدام از مفاهیم این کتاب را متوجه نشوید. اما بهتر است با ذهینت و الگوهای فکری پدر پولدار نیز آشنا باشید.

کتاب چرا ثروتمندان ثروتمندتر می شوند توضیح می‌دهد که آموزش مالی واقعی چیست و چرا ثروتمندان ثروتمندتر می شوند – فرق بین قشر ثروتمند، قشر متوسط و فقیر در چگونگیِ آموزش است؛ اما متاسفانه، نه آن آموزشی که در مدارس جریان دارد.

رابرت کیوساکی بیست سال پیش، کتاب «پدر پولدار، پدر بی‌پول» برترین کتاب در زمینه مالی را برای همه دوران‌ها نوشت. آن کتاب، طرز تفکر و روش زندگی میلیون‌ها نفر را به چالش کشید و تغییر داد. رابرت با داشتن چشم‌اندازهای مالی و سرمایه‌گذاری، که معمولا مغایر با عقاید عمومی و عرفی است برای سخنرانی‌های مستقیم، بی‌پرده و الهام بخشش، شهرتی بین‌المللی کسب کرده و تبدیل به چهره‌ای مطرح در زمینه‌ی آموزش مالی شده است.

کتاب چرا ثروتمندان ثروتمندتر می شوند درباره‌ی آموزش مالی واقعی است نه درباره‌ی قصه‌ی قدیمی: «به مدرسه برو، شغلی پیدا کن، سخت کار کن، پس‌انداز کن، خانه بخر، بدهی‌هایت را تسویه کن و در بازار بورس سرمایه‌گذاری بلندمدت کن.» این کتاب و کتاب پدر پولدار، پدر بی‌پول بر این اساس نوشته شده است که مدرسه و سیستم آموزش و پرورش، دانش‌آموزان را برای زندگی در آینده آماده نمی‌کند. آموزش‌های مدرسه بسیار قدیمی است و کسی با استفاده از آن‌ها نمی‌تواند در دنیای امروز که به سرعت در حال تغییر و تحول است، زندگی سطح بالایی داشته باشد. و مهم‌تر از این مسائل، این کتاب‌ها اشاره می‌کنند که مدرسه هیچ آموزشی در زمینه مالی ندارند. تلاش رابرت کیوساکی پر کردن این خلا است.

کیوساکی در این قوانین کسب و کار را آموزش می‌دهد. یا به عبارت دیگر می‌توان گفت قوانین پول را یاد می‌دهد. اینکه پول چطور می‌تواند برای شما کار کند. اگر برای ادامه‌ی حیات و موفقیت در آینده به دنبال ایده‌های جدید می‌گردید، این کتاب، مناسب و مختص شماست. ، شاید همه‌ی مطالب کتاب برای اجرا مفید نباشد، اما تاثیری که کتاب بر ذهنیت خواننده و نحوه تفکر او در مورد مسائل مالی دارد غیرقابل انکار است. کتاب به ما یاد می‌دهد که می‌شود به طریق دیگری هم فکر کرد.

این کتاب در چهار فصل نوشته شده است:

  1. چرا ثروتمندان ثروتمندتر می شوند
  2. آموزش مالی چه چیزی نیست
  3. آموزش مالی واقعی چیست؟
  4. اقتصاد بی‌روح و ناخوشایند

 

 

گردآوری شده در مجله TFE|TIMES