عنوان کتاب: چرا شنیده نمی‌شویم؟

نویسنده: جین هاردی جونز، روت. جی شرمن

کتاب چرا شنیده نمی‌شویم؟ یکی از بهترین کتاب‌های راهنمایی و مشاوره برای شخصیت‌شناسی است و اگر می‌خواهید به درک عمیق‌تری نسبت به شخصیت خود دست پیدا کنید و نقاط قوت و ضعف‌تان را بدانید، این اثر چنین فرصتی را در اختیار شما قرار می‌دهد.

شخصیت به معنای روش اندیشه و الگوهای رفتاری است که چگونگی سازگاری دیگران را با محیط مشخص می‌کند. بنابراین، هنگامی که درباره‌ی شخصیت یک فرد صحبت می‌شود، در خصوص واکنش‌ها، رفتارها و صحبت‌های او نسبت به محیط پیرامون و اطرافیانش صحبت می‌کنیم. هر فرد هم شخصیت منحصر به فرد خود را دارد که مجموعه‌ای از افکار، احساسات و اندیشه‌ها را شامل می‌شود. انسان‌ها در برخوردهای اولیه افکار و احساسات خود را بروز نمی‌دهند و ما با استفاده از علم شخصیت‌شناسی و دنبال کردن نشانه‌های موجود در هر فرد به ماهیت آن شخص می‌توانیم پی ببریم.

در این کتاب با تکیه بر ابزار شخصیت‌شناسی MBTI افراد را به گروه‌های مختلفی تقسیم می‌کنند و بر اساس الگوهای موجود اگر افرادی که شخصیت‌های متفاوتی دارند این تمایزها را نپذیرند، ممکن است با مشکلات زیادی مواجه شوند. بنابراین، مطالعه‌ی راهنمایی‌های کتاب چرا شنیده نمی‌شویم؟ (Intimacy and type) به زوج‌های در شرف ازدواج و یا کسانی که در زندگی مشترک خود به بن‌بست رسیده‌اند هم توصیه می‌شود.

شما با کمک کتاب چرا شنیده نمی‌شویم؟ می‌توانید تیپ شخصیتی خود و همسرتان را پیدا کنید و از طریق توضیحاتی که در این کتاب وجود دارد ریشه‌های اختلافات خود را پیدا کنید. جین هاردی جونز و روت. جی شرمن به دنبال این هستند که ما را در یافتن پاسخ این سؤال یاری کنند:

«چگونه با درک تیپ شخصیتی همسرمان به جای قضاوت او، وی را درک کنیم؟»

گردآوری شده در مجله بیستک