عنوان کتاب: کار عمیق

نویسنده: کال نیوپورت

کتاب کار عمیق  پرفروش ترین کتاب نیویورک تایمز، وال استریت ژورنال و سایت آمازون در سال ۲۰۱۷ بوده است.

با وجود اینکه از چاپ این کتاب حدود ۲ سال گذشته است اما همچنان در سایت آمازون صدرنشین است و عنوان برترین کتاب در زمینه بهره وری بالا و مدیریت زمان را به خود اختصاص داده است.

به عقیده کال نیوپرت اگر می‌خواهید تا قطره آخر توانایی‌های ذهنی خود را به کار گیرید، به کار عمیق نیاز دارید. چندین دهه کار تحقیقاتی در روانشناسی و عصب‌شناسی به ما نشان داده است که فشار ذهنی ناشی از کار عمیق برای بهبود توانایی‌ها ضروری است. اگر زندگی شخصیت‌های تأثیرگذار را چه در قدیم و چه در تاریخ معاصر مطالعه کنید، خواهید دید که سرسپردگی به کار عمیق، مضمون مشترک زندگی همه‌شان است.

محتوای این کتاب دربارۀ اختلالات فراوانی است که به کارگیری فناوری‌های اینترنتی در قابلیّت تمرکز انسان‌ها در عصر حاضر به وجود آورده است و رهنمودهایی برای بازیابی تمرکز و گذار از انجام کارهای سطحی و کم‌عمق به کارهای عمیق و هدفمند و در نهایت، رسیدن به زندگی با معنی‌تر و ارزشمندتر.

این کتاب دو هدف دارد که در دو بخش دنبال میشوند:

– هدف اول که در بخش ۱ مطرح میشود، این است که شما را متقاعد کنم که فرضیه کار عمیق درست است.

– هدف دوم در بخش ۲ این است که به شما بیاموزم با آموزش مغز خود و با دگرگون کردن عادتهای کاری از این واقعیت استفادهی بهینهای کرده و کار عمیق را در مرکز زندگی حرفه‌ای خود قرار دهید. 

نویسنده کتاب، کال نیوپورت، استادیار رشته علوم کامپیوتر در دانشگاه جورج تاون است. تخصص نیوپورت در تئوری الگوریتم‌های توزیعی‌ است. چندین ناشر، شامل Inc. Magazine و The Globe and Mail و ۸۰۰-CEO-Read کتاب آخر او را به عنوان «کتابی که آنقدر خوب است که نمی‌توانید نادیده بگیریدش» در لیست ویژهٔ خود در «کتاب‌های تجاری سال» قرار داده‌اند.

گردآوری شده در مجله بیستک