عنوان کتاب: کتاب‌فروشی کوچک بروکن ویل

نویسنده: کاتارینا بیوالد

“کتاب‌فروشی کوچک بروکن ویل”، کتابی‌ست درباره کتاب‌ها. همه‌جور کتابی؛ از زنان کوچک و هری پاتر گرفته تا جودی پیکولت و جین آستین، از استیگ لارسن و جویس کارول اوتس گرفته تا مارسل پروست. کتابی‌ست درباره لذت و شعف کتاب خواندن، درباره آموختن از کتاب‌ها و گریختن به آنها، و حتی شاید پنهان شدن پشت آنها. درباره این سؤال که کتاب‌ها بهترند یا زندگی واقعی.

سارا دخترى منزوى و کتابخوان است که بزرگترین دستاورخصوصیاتدش را کار در یک کتابفروشى در سوئد مى‌داند. او که فرزند بزرگ خانواده است از طرف والدینش مورد سرزنش قرار مى‌گیرد. مقایسه مدام او با خواهر کوچکترش که تحصیلات آکادمیک دارد و در زمینه خود موفق است بسیار تلخ و گزنده است. او (کم و بیش همانند هر کتابخوان دیگر) کتاب‌ها را به معاشرت با آدم‌ها ترجیح مى‌دهد و شاید به همین دلیل است که دوست چندانى در زندگیش ندارد، به جز کسانى که زمانى در جایگاه همکار با آنها حشر و نشر داشته است.
اولین تصویرى که کتاب از او ارائه مى‌دهد زنى با سر و وضع نه چندان مرتب، کمین کرده پشت جلد کتابى است. دنیاى جدید و ناشناخته امریکا براى او ترسناک است و حالا که دایره امنش را ترک کرده، دیگر مامنى ندارد به غیر از کتاب.

گردآوری شده در مجله بیستک