عنوان کتاب: ۱۲۵ اصل موفقیت وارن بافت

نویسنده: ماری بافت، دیوید کلارک

 

کتاب «۱۲۵ اصل موفقیت وارن بافت» نوشته‌ی «ماری بافت» و «دیوید کلارک» و ترجمه‌ی «سارا میرزایی» است. این کتاب راهنمایی مناسب در زمینه‌ی مدیریت و سرمایه‌گذاری در بورس است. در بخشی از متن این کتاب می‌خوانید: «دنبال یک مشاور خوب برای توسعه و موفقیت در کسب‌وکار می‌گردید؟ پس چرا معطلید، خواندن کتاب را فورا آغاز کنید. چه کسی بهتر از وارن بافت نفر اول ثروتمند جهان که در این کتاب مانند یک مشاور، چکیده تکنیک‌های خود را که توانسته به واسطه‌ی آن به موفقیت‌های بزرگ اقتصادی برسد، در اختیار شما قرار داده است. این کتاب با پرفروش‌ شدنش در دنیا موجب شده تا همه به این نکته برسند که برای جا انداختن نکات مهم برای موفقیت در مدیریت کسب‌وکار و سرمایه‌گذاری نیاز به توضیح و تشریح نیست، بلکه می‌توان ماهرانه و در جملاتی کوتاه و کاملا کاربردی، غوغایی به پا کرد.»

در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

«قیمت سهامی که خیلی سریع بالا می‌رود در زمانی که واقعیت اقتصادی مربوط به آن شرکت مشخص شود سقوط خواهد کرد. اگر شرکتی به دلیل اجرا و عملیات ضعیف و نا کار آمد و در مقطعی با سیاست قیمت سهام خود را بالا می‌برد، بالاخره روزی قیمت سهامش سقوط خواهد کرد.

بیشتر شرکت‌هایی که الان خوب هستند ممکن است در آینده خوب عمل نکنند. همه چیز در حال تغییر است. باگی ویپس زمانی یک تجارت بسیار بزرگ در آمریکا بود و محصولات این شرکت برای تمام منشی‌های شرکت‌ها یک ضرورت و نیاز بود اما اکنون در گذشته مانده‌اند و هیچ نوآوری نداشته‌اند و این شرکت به ته خط رسیده است. همه چیز بالاخره به انتها می‌رسد و به این دلیل است که شما همواره باید یک نگاه به توپ و یک نگاه به مسیر حرکت داشته باشید.»

 

 

گردآوری شده در مجله TFE|TIMES