عنوان کتاب: ۱۳ راز زندگی که باید قبل از مرگتان بدانید

نویسنده: لیوینگستون ایمونیتی

کتاب ۱۳ راز زندگی که باید قبل از مرگتان بدانید ، با ارائه‌ی راهکارهایی بسیار ساده اما کاربردی به شما کمک خواهد کرد تا در سخت‌ترین شرایط خود محکم بوده و مسیر زندگی‌تان را در جهتی درست پیش ببرید.

شما نه تنها بعد از مطالعه این کتاب با همه مشکلاتی که بر سر راهتان است می‌توانید مبارزه کنید، بلکه مصمم و محکم به زندگی لبخند خواهید زد و به اهدافی که در سر دارید فکر می‌کنید.

چطور در موقعیتهای مختلف رفتار می کنید؟ آیا دیگران را به خاطر رفتاری که داشته اید یا مشکلاتتان سرزنش میکنید یا خودتان مسئولیتش را بر عهده میگیرید؟ مسئولیتپذیری یکی از راه های ورود به محدوده ی اعتماد کردن است. مسئولیت پذیری به مرحله ای گفته می شود که در برابر رفتارهای خود پاسخگو باشید و بتوان روی شما حساب کرد. همانطور که سنتان بالا می رود، در برابر آینده تان مسئول هستید. هیچکس نمی تواند تا جایی که به زندگیتان مربوط می شود برای شما تصمیم گیری کند، توپ در زمین شماست. ما در صورتی باتجربه تر میشویم که به جای تجدید خاطرات و تجارب گذشته، در قبال رفتارهای خود مسئولیت پذیر باشیم. چرا وقتی موفق می شویم به خود می بالیم و وقتی شکست می خوریم دیگران را مقصر می شماریم؟ این زندگی مال ماست و نتیجه ی رفتارهایمان چه خوب باشد چه بد، این ما هستیم که باید مسئولیت آنها را قبول کنیم.

زندگی مجموعه‌ای از انتخاب‌هاست و هر کاری که در زندگی خود انجام می‌دهیم به همین انتخاب‌ها برمی‌گردد. شما هستید که انتخاب می‌کنید کل روز را در تخت بمانید یا اینکه بیدار شوید و به سر کارتان بروید، آنچه که انتخاب می‌کنیم در واقع انعکاسی از شخصیت ماست. آنچه که شخصیت واقعی ما را نشان می‌دهد توانایی‌هایمان نیست بلکه انتخاب‌های ماست. اگر تصمیم اشتباهی بگیرید در موقعیت اشتباهی قرار خواهید گرفت و برعکس.

فهرست مطالب

راز اول: مسئولیت پذیر باشید

راز دوم: هدفمند باشید

راز سوم: از شکست نترسید

راز چهارم: همه چیز به نوع انتخاب های ما برمی گردد

راز پنجم: دوست یابی

راز ششم: همیشه به دنبال یادگیری باشید

راز هفتم:زندگی کنید، سفر کنید

راز هشتم: قبل از خرج کردن، پس انداز کنید

راز نهم: شرافتمند باشید

راز دهم: خانواده از همه چیز مهم تر است

راز یازدهم: بخشنده باشید

راز دوازدهم: همیشه بهترین باشید

راز سیزدهم: وقتی را به دعا اختصاص دهید

 

گردآوری شده در مجله بیستک