عنوان کتاب: ۷ قدم تا رسیدن به آزادی مالی

نویسنده: آنتونی رابینز

 

کتاب «پول؛ ۷ قدم تا رسیدن به آزادی مالی» که در پایان سال ۲۰۱۴ منتشر شده، کتابی‎ست بسیار متفاوت از آنتونی رابینز. کتابی که در آن، رابینزبرای اولین بار و به شکل تام و تمام به موضوع پول می‎پردازد و تمام احساساتی را بررسی می‎کند که این موضوع در ذهن ما انسان‎ها به وجود می‎آورد. اما این همه‎ی کتاب نیست. رابینز در این کتاب، صرفا در مقام یک آموزگار موفقیت و خودیاری ظاهر نشده. او در این کتاب یک ژورنالیست کامل است که با نابغه‎ترین افراد دنیای مالی مصاحبه می‎کند تا آن‎ها به ما راهکارهایی ارائه دهند که امنیت و آزادی مالی را در زندگی خود جاری سازیم. پیشنهادهای بسیاری از بزرگان اقتصاد جهان که در این کتاب مطرح شده به کار هر کسی می‎آید که می‎خواهد آینده‎ای مطمئن و در عین حال بلندپروازانه از نظر مالی برای خود ایجاد کند. در بخشی از این کتاب یکی از نابغه‎‎های دنیای مالی که میلیاردها دلار پول‎سازی کرده به رابینز می‎گوید آموزه‎هایی که در این کتاب مطرح شده به اندازه‎ی گذراندن صد کلاس سطح بالای مدیریت بازرگانی برای یک فرد ارزش دارد. به نظر می‎رسد این جمله توصیفی دقیق و در عین حال موجز از کتابی باشد که آنتونی رابینز آن را کتاب عمر خود دانسته است.

قسمت هایی از کتاب

پول در معنای اصلی اش یعنی قدرت. همه ما دیده ایم که پول چه جوری می تواند چیزی را ایجاد یا نابود کند. قدرت ش را دارد که رویایی را برآورده سازد یا جنگی را شروع کند. می تواند به عنوان هدیه استفاده اش کنید و یا به شکل اسلحه به کار ببرید.

چیزی که ما در واقع می خواهیم احساسات و عواطف و چیزهایی ست که فکر می کنیم پول می تواند برای مان به وجود آورد. احساس قدرت، آزادی، امنیت و کمک به کسانی ست که دوست شان داریم و کسانی که نیازمند هستند. داشتن حق انتخاب و احساس زنده بودن است.

چیزی که از همان اول می دانستم این بود که موفقیت سرنخ هایی به جا میگذارد. کسانی که در بالاترین سطوح به موفقیت رسیده اند، خوش شانس نبوده اند بلکه کار متفاوتی نسبت به اکثریت مردم کرده اند. به این آدم ها علاقه دارم. همان کسانی که عطش پایان ناپذیری دارند با یادگیری و رشد و به دست آوردن.

مهربانی در گفتار، اعتماد به نفس ایجاد می کند. مهربانی در افکار، بصیرت ایجاد می کند. مهربانی در بخشش، عشق می آفریند.

اگر از محدودیت هایتان باخبر باشید می توانید خودتان را ارتقا دهید و موفق شوید ولی اگر آن ها را نشناسید می خورندتان!!

مردم می گویند آن چه ما دنبال اش هستیم پیدا کردن معنایی برای زندگی ست. بعید می دانم این همان چیزی باشد که واقعا دنبال اش هستیم. به نظرم ما دنبال تجربه ای از زنده بودن می گردیم.

تا وقتی مهم ترین تصمیم زندگی تان را نگرفته اید، روشن نمی شوید. چه تصمیمی؟ چه نسبتی از حقوق تان را قبل از آنکه  یک قران برای هزینه های روزمره زندگی خرج کنید، می خواهید پس انداز کنید و به خودتان اختصاص دهید؟

 

 

 

گردآوری شده در مجله TFE|TIMES