هزینه‌ ۶ هزار میلیارد دلاری جرائم سایبری تا سه سال دیگر

هزینه‌ ۶ هزار میلیارد دلاری جرائم سایبری تا سه سال دیگر
 پیش‌بینی‌ها و مشاهدات از صنعت امنیت سایبری نشان می‌دهد هزینه‌های خسارت جهانی در سال ۲۰۱۷ به بیش از ۵ میلیارد دلار برسد. این رقم نسبت به رقم ۳۲۵ میلیون دلار در سال ۲۰۱۵ افزایش یافته و حملات سایبری تا سال ۲۰۲۰ به میزان چهار برابر افزایش می‌یابند. موارد زیر خلاصه‌ای از وضعیت صنعت امنیت سایبری در یک‌سال اخیر بوده و پیش‌بینی‌ها برای پنج سال آینده را نشان می‌دهد. هزینه‌های جرائم سایبری تا سال ۲۰۲۱ به ۶ تریلیون دلار می‌رسد، جوامع سایبری و رسانه‌های بزرگ تا حد زیادی بر این پیش‌بینی واقفند که آسیب‌ها و جرائم سایبری از ۳ تریلیون دلار در سال ۲۰۱۵ به سالانه ۶ تریلیون دلار در سال ۲۰۲۱ خواهد رسید. این نشان‌دهنده بزرگ‌ترین انتقال ثروت اقتصادی در تاریخ است که انگیزه‌های نوآوری و سرمایه‌گذاری را به مخاطره می‌اندازد و از تجارت جهانی مواد مخدر سودآورتر خواهد بود.
هزینه‌های امنیت سایبری بیش از یک تریلیون دلار از سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۱ بوده و طبق گفته گارتنر، جریان رو به افزایش جرم و جنایات سایبری، هزینه‌های امنیت اطلاعات (زیر مجموعه امنیت سایبری) را به بیش از ۴/ ۸۶ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۷ رسانده است. به این نکته توجه کنید که حال این مقدار هزینه شامل بررسی اینترنت اشیا، IoT صنعتی، سیستم‌های کنترل صنعتی، امنیت خودرو و دیگر دسته‌های امنیتی سایبری نیست.  از این رو پیش‌بینی می‌شود که هزینه‌های جهانی در زمینه محصولات و خدمات امنیت سایبری بیش از یک تریلیون دلار در طول پنج سال تا ۲۰۲۱ باشد. جرائم سایبری بیش از سه برابر شغل‌های فعلی امنیت سایبری است که پیش‌بینی می‌شود تا سال ۲۰۲۱ به ۵/ ۳ میلیون برسد. هر موقعیت فناوری در حال حاضر یک موقعیت امنیت سایبری محسوب می‌شود.

هر کارمند فناوری اطلاعات با حفاظت، دفاع از برنامه‌ها، داده‌ها، دستگاه‌ها، زیرساخت‌ها و افراد درگیر است. کمبود نیروی کار در حوزه امنیت سایبری حتی بدتر از آن چیزی است که تعداد پیشنهادهای کار نشان می‌دهد. در نتیجه امروز نرخ بیکاری در زمینه امنیت سایبری به صفر درصد کاهش یافته است. سطح حملات انسانی تا سال ۲۰۲۲ به ۶ میلیارد نفر می‌رسد. همان طور که جهانبه سمت دیجیتالی شدن پیش می‌رود، انسان‌ها به‌عنوان هدف اصلی مجرمان اینترنتی جایگزین ماشین‌ها شدند. در سال ۲۰۱۷، ۸/ ۳ میلیارد کاربر اینترنت وجود داشت (۵۱ درصد از جمعیت ۷ میلیارد نفری جهان)، که نسبت به ۲ میلیارد نفر در سال ۲۰۱۵ افزایش یافته است. بخش امنیت شبکه شرکت Ventures پیش‌بینی می‌کند تا سال ۲۰۲۲، ۶ میلیارد کاربر اینترنت (۷۵ درصد از جمعیت جهان از ۸میلیارد نفر پیش‌بینی شده) و بیش از ۵/ ۷ میلیارد کاربر اینترنت تا سال ۲۰۳۰ (۹۰ درصد از جمعیت پیش‌بینی شده جهان در سال ۲۰۳۰) وجود دارند.

 

 

منبع: دنیای اقتصاد

درباره نویسنده

مجله علم و فناوری ایرانیان

مجله علم و فناوری ایرانیان وابسته به موسسه آموزش عالی ایرانیان، رسانه الکترونیکی برخط به زبان فارسی‌ در حوزه‌ی فناوری است که از سال ۱۳۹۵ شروع به کار کرده است.

پاسخی بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × سه =

نظر سنجی

نظر شما در مورد طراحی این سایت چیست؟

مشاهده نظرسنجی

بارگذاری ... بارگذاری ...

آرشیو نظرسنجی ها

اینفوگرافی