شما ممکن است بخواهید و امیدوار باشید که در کارتان موفق شوید، اما شما همچنین نیاز به انجام دادن کارهایی دارید که به شما کمک کند تا در مسیر درست و حقیقی پیش بروید. در اینجا چندین عادت به خصوص وجود دارد که به شما کمک می کنید و این امکان را می دهد تا از این موضوع اطمینان حاصل کنید که مسیر ها و اثرات مثبت پیشرفت شما توسط دیگران شناسایی خواهد شد. هر آن چه که شما هر روز انجام می دهید و اهمیت آن در چگونگی اثری است که به بهترین نحو بر روی عملکردتان در کارتان خواهد داشت. در جاهای درستی بر روی این مساله تمرکز کنید و احتمال زیاد متوجه خواهید شد که از زمان راه اندازی شرکت تان، شما هیچ زمانی را برای انجام این کار صرف نکرده اید و نامی را برای خودتان در میان جوامع کسب و کارتان ایجاد نکرده اید.

۱- لیست هایی از کارهایی که باید انجام دهید را ایجاد کنید

یکی از کارهای روزانه ای که شما نیاز دارید که آن را تبدیل به یک عادت روزانه تان کنید این است که لیستی از کارهایی که می خواهید انجام دهید را تهیه کنید. این لیست را برای همه ی کارها و برنامه های بلند مدت و کوتاه مدت تان تهیه کنید و مطمئن باشید و دقت کنید که با انجام دادن این کار شما در مدت زمان بسیار سریع تری به اهداف خود دست می یابید. این کار به شما کمک خواهد کرد تا توجه تان را بر روی هر آنچه که می خواهید انجام دهید و بیش تر از همه برای تان مهم است متمرکز کنید و هر آن چه را که می خواهید انجام دهید و کامل کنید را فراموش نمی کنید.

از این سند سازی و برنامه ریزی به عنوان یک نقشه ی راه برای هر آن چه را که شما می خواهید انجام دهید و به عنوان یک رفتار مسولیت پذیرانه ی منطبق بر زمان بهره بگیرید.

۲- از لحاظ مالی مسئول پذیر باشید

یک عادت دیگر که به شما کمک خواهد کرد که در کارتان جلو روید و پیشرفت کنید این است که همیشه از لحاظ مالی مسئولیت پذیر باشید. این شامل هر دو زمینه ی زندگی شخصی و حرفه ای تان می شود و بنابراین شما می توانید به درستی بودجه بندی کنید و نهایتا با درآمد و سرمایه تان به یک روال ثابت و پایدار برسید. یک گزینه انتخاب یک محصول مانند ELFi می باشد که به شما  در دریافت و به کارگیری وام ها و ذخیره کردن پول تان کمک خواهد کرد. همچنین، در ارتباط با این که چه کارهایی را می توانید در اداره تان انجام دهید در این راستا که به شرکت تان کمک کنید تا به موفقیت دست پیدا کند فکر کنید، مانند اینکه هزینه هایتان را به صورت درست بودجه بندی کنید بدون اینکه بدون دانستن هدف واقعی از صرف کردن پول هایتان آن ها را خرج کنید، درواقع شما هزینه ی هر چیز را معین کرده و بی رویه و بی هدف هزینه نمی کنید.

۳- به طور واضح و روشن ارتباط برقرار کنید

شما می توانید به خوبی در حرفه و کارتان پیشرفت کنید و موفق شوید وقتی که شما بر روی ارتباطات درست و واضح با دیگران تمرکز می کنید. در ارتباط با آن چیزی که قرار است بگویید قبل از شروع صحبت کردن تان فکر کنید، و از این امر اطمینان حاصل کنید که کسی که شما با او صحبت می کنید به درستی منظور و حرف شما را متوجه شده است پیش از آن که موضوع بعدی را مطرح کنید و در ارتباط با آن حرف بزنید. به علاوه، مطمئن شوید که مهارت گوش دادن فعال و همزمان را به خوبی تمرین کرده و اجرا می کنید و حتما به دیگران برای حرف زدن و شنیدن حرف های شان پیش از نتیجه گیری و تصمیم گیری زمانی را اختصاص دهید.

۴- زمانی را به شبکه اختصاص دهید

شما به طور قطع یقین زمانی را برای ساختن شبکه ای از ارتباطات و اتصالات تان نیاز دارید تا به شما به کمک کند که در کار و حرفه تان پیشرفت کنید. شما هرگز نمی دانید که چه کسانی را قرار است ملاقات کنید و یا اینکه چه کسی قرار است در آینده به شما در راه اندازی شرکت تان کمک کند و یا اینکه به شما موفقیت ها و قدم های بزرگ بعدی را بدهد. تعداد افراد بیش تری را شما می شناسید و با آن ها ارتباطات تان را می سازید که مسیر شما برای پیشرفت کردن در کار تان را برای تان آسان تر کرده و افراد را در ارتباط با استعداد های شما آگاه می کند.

۵- زمان های آرام و ساکت را ایجاد کنید

اینکه پرمشغله و درگیر باشید و سرتان شلوغ باشد خوب است، اما در کنار این پرمشغله بودن شما همچنین به ساعاتی نیاز دارید که در آرامش و سکوت نشسته و خود را بازسازی کنید و بتوانید در ارتباط با ایده های جدید فکر کنید و برنامه ریزی کنید. به خصوص در زمان کار کردن برای یک استارت آپ، شما نیاز دارید که همیشه بر روی پاهای خودتان بایستید و و به خلاقیت ها و توانایی هایتان اجازه دهید که بدرخشند. این عادت را برای خودتان ایجاد کنید که روزتان را با برنامه ریزی ساعاتی به صورت تنها با خودتان آغاز کنید و به پایان برسانید تا در این زمان تنهایی افکارتان را متمرکز کرده و به بتوانید فکرتان را با هم جمع کنید.

۶- حل کردن مسائل و مشکلات

این اصلا ایده ی عاقلانه ای نیست که همیشه مجبور باشید برای یافتن پاسخ سوالات تان پرسش کننده باشید و هرگز شما آن شخصی نباشید که ایده و راه حلی را برای حل کردن مشکل ارائه دهد. بنابراین، اگر می خواهید در حرفه و کار تان موفق باشید و پیشرفت کنید این موضوع را برای خودتان یک عادت کنید که مهارت حل مشکلات و ارائه ی راه حال را در خود به وجود آورده و تا جای ممکن خودتان حل کننده ی مسائل باشید به جای اینکه از دیگران بپرسید و درخواست راه حل کنید. شما باید جز افرادی باشید که همیشه در اطراف مشکل حضور دارد و با آن درگیر می شود و به دنبال راه هایی برای حل آن است نه کسی که اغلب اوقات نه حرفی می زند و همیشه شاکی است و از مسائل و مشکلات گلایه می کند و شاکی است. یک شرکت استارت آپ نیازمند فردی است پیش رو در همه ی مسائل و فردی که فکر و ایده دارد و ایجاد کننده ی الگوها و مسیرهای شخصی است نه کسی که همیشه یک گوشه نشسته و درانتظار این است که بقیه ی افراد به او راه حل و راه را نشان دهند و مشکلات را حل کنند.

۷- زمان شناس و به موقع باشید

وقت شناس بودن نه تنها به شما در پیشرفت و موفقیت کاری تان کمک می کند، بلکه همچنین به شما این اجازه را خواهد داد در یک چهره و شناخت بهتری از خودتان برای دیگران ایجاد کنید و نشان دهید. شما هرگز نمی خواهید که فردی باشید که همیشه به همه ی جلسه ها دیر می رسد و بقیه ی افراد را به خاطر خودش در انتظار گذاشته و معطل می کند. نشان دهید که به بقیه احترام می گذارید و اینکه شما به اینکه هم اکنون چه کاری دارید و زمان بندی برنامه هایتان به چه صورت است، اهمیت می دهید. یک مثال بسیار خوب برای بقیه ی افراد باشید و اینکه نشان دهید که شما فردی هستید که می خواهد به سختی کار کند و کارش را جدی می گیرد نه کسی که در کارش ضعیف و شل پیش می رود.

در مجموع و در پایان..

شما می توانید به سرعت  با به کارگیری و ایجاد این هفت عادت در کارتان و استارت اپ تان پیشرفت کنید و بیش تر موفق شوید. این موضوع را به یاد داشته باشید که برخی از رفتارهای جدید و به کار گیری ان ها باید زود تر و در همان ابتدای کار شروع شود تا اثر داشته باشند و اینکه نیاز است تا با خودتان صبور باشید. این کار نباید زیاد طولانی شود پیش از آن که توجه دیگران را جلب کند و بخواهند روی آن اثر بگذارند.

 

 

 

 

منبع: TFE Times
ترجمه شده در گروه مجله بیستک به قلم رویا رجایی