برای به دست آوردن بیشترین بهره از مجلات مالی، دو یا سه مورد از آن‌ها را انتخاب کنید و به طور منظم آنها را بخوانید. این کار این امکان را به شما می‌دهد تا درک جامعی از  بازار به دست آورید و همچنین اطلاعاتی را در اختیار شما قرار می‎دهد که بتوانید در وضعیت‎های مالی خود از آنها استفاده کنید.

به هر حال، عناوین مجلات متعددی در بازار موجود است که انتخاب درست این مجلات می‌تواند چالشی‌تر از انتخاب درست سهام باشد!

در سایت  (Investor Junkie)، هفت مجله برتر مالی برای سرمایه‌گذاران هوشمند به شرح زیر معرفی شده است:

 ۱. Barron’s

در میان چندین مجله که به تحلیل سرمایه‌گذاری و امور مالی می‌پردازند، Barron’s بسیار مورد توجه است.

Barron’s به صورت هفتگی منتشر می‌شود و بر خلاف مجلات دیگری که از کسب و کار عمومی و اخبار جهانی نیز استفاده می‌کنند، این مجله کاملا به سرمایه‌گذاری اختصاص داده شده است. هر مسئله‌ای که برای سرمایه‎گذاری فردی مطرح است، همراه با تجزیه و تحلیل‌های عمیق، نمودارها و هر چیز دیگری که برای یک تصمیم آگاهانه لازم است در این مجله فراهم شده است.

اگر چه Barron’s با این فرض که شما اصول بازار را درک کرده‌اید و شناخت کامل دارید، نوشته شده است، اما فهم مطالب آن بیش از حد تخصصی نیست و چیزهای زیادی از آن یاد خواهید گرفت.

همچنین شما می‌توانید به وب سایت Barron’s سر بزنید، جایی‌که از طریق لینک‌های آن سریعا به جزئیات مربوط به شرکت‌های مورد علاقه و سهامشان دسترسی پیدا خواهید کرد. در این سایت اطلاعات زیادی به همراه تجزیه و تحلیل‌هایی در مورد آنچه در بازار اتفاق می‌افتد و همچنین چگونگی سود بردن از آنچه که روز به روز اتفاق می افتد، وجود دارد.

هر هفته Barron’s شامل یک خروجی به نام “هفته بازار” می‌باشد. این بخش ویژه بر تحلیل اخبار مبتنی بر اتفاقات هفته گذشته تمرکز دارد و شامل چندین ایده معاملاتی مختلف برای بازارهای بین‌المللی است. “هفته بازار” فهرستی کامل از قیمت‌های پایانی برای فعال‌ترین سهام، ETF ها، صندوق‌های مشترک، صندوق هایی با سرمایه بسته، کالاها، اوراق قرضه و …. از سراسر جهان است.

می‌توان اذعان داشت  مجله Barron’s و “به همراه “هفته بازار” یک منبع حیاتی از اطلاعات برای سرمایه‌گذاران هستند.

۲. The Economist

اگر شما در اقتصاد، به دنبال اینکه چگونه یک الگوی بزرگتر ممکن است الگوی کوچکتر خود را تغییر دهید، هستید، مجله اکونومیست یک انتخاب دقیق است.

این نشریه معتبر به مدت طولانی (از سال ۱۸۴۳ میلادی) منتشر می‌شود، هر هفته یک دیدگاه هوشمندانه از جهان را در آستانه‌ی فکری شما قرار می‌دهد. در صفحات آن می‌توانید مقالات پرمحتوایی در مورد سیاست، اقتصاد، علم و فناوری و همچنین کسب و کار و امور مالی را پیدا کنید.

در حال حاضر، می‌توانید ۱۲ شماره از مجله اکونومیست را با تنها ۱۲ دلار دریافت کنید!

با یک اشتراک در مجله اکونومیست شناخت کافی پیدا می‌کنید که در صورت بروز یک وضعیت، گستردگی تاثیر آن محلی یا جهانی است یا از چه درجه اهمیتی برخوردار است. اگر شما برای نسخه چاپی و دیجیتال آن ثبت نام کنید، می‌توانید  The Economist Espressoرا نیز دریافت کنید که یک گزارش چکیده است که هر روز صبح سردبیران مجله آماده می‌کنند.

هرساله در ماه دسامبر، مجله اکونومیست یک انتشار جهانی درباره‌ی مجموعه‌ای از پیش‌بینی‌ها و بینش‌ها برای سال آینده خواهد داشت.

بازدید از وب سایت اکونومیست سبب می‌شود که واقعا احساس کنید که در رابطه با وضعیت مالی خود مسئولیتی دارید، مهم نیست که سطح آن وضعیت چیست.

۳. Kiplinger’s

اگر به دنبال مشاوره عملی و اطلاعاتی در مورد آنچه که بعدا انجام خواهید داد، هستید Personal‌Finance‌Kiplinger’s بهترین انتخاب است. این مجله به مدت طولانی انتخاب برتر سرمایه‌گذاران و افرادی با ذهن اقتصادی علاقه‌مند به موضوعات مالی شخصی هستند، بوده است.

Kiplinger’s به صورت ماهانه منتشر می شود، اما ناشران آن نیز یک نشریه هفتگی درباره موضوعاتی از مالیاتها گرفته تا موضوعات در مورد برنامه‌ریزی بازنشستگی منتشر می‌کنند. عریضه مالیاتی Kiplinger’s  برای کسانی که می‌خواهند به اطمینان برسند که مالیات‎ها و سرمایه‌گذاری‌های خود را به صورت قانونی درست انجام می‌دهند بسیار عالی است.

یکی دیگر از سرویس‌های Kiplinger، یک سرویس ایمیل به نام  هشدار یا “Kiplinger’s Alerts” است، خلاصه‎ی اطلاعات عملی را به رایانه یا دستگاه همراه شما ارائه می‎دهند.

وب سایت مجله همچنین یک منبع عالی برای اطلاع از موضوعاتی از جمله سرمایه گذاری، بیمه، مالیات‌ها، بازنشستگی و حتی کسب و کار کوچک است.

۴. Investor’s Business Daily

Investor’s Business Daily انتخاب خوبی برای سرمایه‎گذاران جدی است. این یک مجله مالی است که به سرمایه‎گذاران اختصاص دارد و تحقیقات و آموزش‌های سرمایه‎گذاری را ارائه می‎دهد. به طور کلی اطلاعات زیادی در اختیار سرمایه‌گذاران قرار می‌دهد و همانطور که از نام آن مشخص است، روزانه منتشر می‎شود.

تا همین اواخر، مجله Investor’s Business Daily هر روز صبح به خانه‎ها می‎آوردند. اما زمانه تغییر کرده است و هم اکنون مشترکین تنها یک بار در هفته آن را به صورت فیزیکی دریافت می‎کنند. سرمایه‎گذاران می ‏توانند بقیه هفته را به مطالعه موضوعات روزمره که موجود در وب سایت مجله است بپردازند (investors.com).  تجزیه و تحلیل بازار و سایر تفاسیر و اطلاعات مربوط به امور مالی و سرمایه ‏گذاری را بخوانند. این اطلاعات جامع از یک منبع معتبر است، بنابراین می‏ توانید مطمئن باشید که همیشه در جریان رویدادها هستید و دقیق‎ترین اطلاعات ممکن را دارید.

۵. Bloomberg Businessweek

 Businessweek هرچند گاهی اوقات حساس‌گرا است اما هنوز یکی از نشریات تجاری قابل احترام است. شما می‎توانید از طریق آن به بینش عالی درباره‌ی کسب و کار و مدیریت دست یابید، و همچنین مطالعه تفسیرهایی در مورد اینکه چگونه آخرین اخبار اقتصادی و سیاسی  می‌توانند بر پرتفو شما اثر بگذارند.

Bloomberg Businessweek  همچنین دارای یک وبسایت است که شما را با نگاهی جامع به آنچه که در حال حاضر اتفاق می‌افتد مطلع می‌کند و به شما کمک می‌کند تا متوجه چگونگی تاثیر آن بر روی خودتان و پرتفویتان یا امور مالی‌تان باشید.

 سه راه برای اشتراک و دریافت این نشریه ارائه شده است: فقط پرینتی، وب سایت و عضویت در موبایل و یا عضویت رایانه‎ای. یا می‌توانید همه‌ی سه راه را انتخاب کنید و اطمینان حاصل کنید که هرگز اطلاعات مهمی از دست ندهید.

۶. Forbes

مجله Forbes یک منبع عالی اطلاعات برای به روز رسانی اخبار مالی است. این مجله کسب و کار محور مقاله‌هایی را منتشر می‌کند که مربوط به امور مالی، اقتصادی، سرمایه‌گذاری و بازاریابی است. در سال‌های اخیر در ساختار این مجله به طور کامل تجدید نظر شده است تا آن را بسیار به روزتر کند. Forbes دیگر آن مجله مالی مورد استفاده‌ی پدر شما نیست.

در فوربس همچنین درباره‌ی چیزهایی مانند تکنولوژی، علم و قانون و رابطه‌شان با این که چگونه این صنایع بر سرمایه‌گذاری یا کسب و کار شما تأثیر می‌گذارد، گزارش می‌شود. این نشان می‌دهد که کارآفرینان پیشرو، تازه کارها و فناوری‌هایی وجود دارند که انتظار می‌رود آینده فرهنگ ما را تغییر دهند.

این مجله همچنین برای ثروتمندترین افراد و شرکت های آمریکایی مانند Forbes 400 مشهور است.

فوربس خبرنامه‎های سرمایه‌گذاری قابل اجرا که به شما ایمیل می‌شود، را منتشر می‌کند و همچنین یک شبکه دیجیتالی جدید برای کارآفرینان زن در سال‌های دهه ۶۰ طراحی کرده که Women@Forbes نامیده می‌شود.

۷. Money

اشتراکی به نام Money Magazine توجه سرمایه گذاران را به موضوعاتی مانند سرمایه گذاری، پس‌انداز بازنشستگی و مالیات معطوف می‌سازد. همچنین نکاتی ساده و معقول درباره موضوعات سبک زندگی مانند پرداخت هزینه برای کالج، اعتبار شغلی و بهبود اقتصاد خانواده ارائه می‌دهد.

هرچند بهترین بخش این نشریه که شما را علاقه‌مند می‌کند، این است که شما می‌توانید به عنوان یک سرمایه‌گذار مطالبی در مورد سهام، اخبار مربوط به اقتصاد، نرخ‌های بیمه، وام‌ها و موارد دیگر را بخوانید. این مجله اغلب ویژگی‌های مربوط به موضوعات بازنشستگی را با ارائه مطالعات موردی و داستان‌های واقعی زندگی همراه می‌کند.

مهم نیست که در چه مرحله‌ای از زندگی هستید، مجله Money قصد دارد مشاوره‌های مورد نیازتان را به اشتراک بگذارد.

مجله Money به صورت ماهانه منتشر می‌شود. هر ساله این مجله نیز گزارش ویژه‌ای از جمله “بهترین مکان‌ها برای زندگی” و “بهترین شغل‌ها در امریکا” را منتشر می‌کند.

یادداشت سردبیر: اگرچه به طور خاص یک مجله نیست، باید از  “وال استریت ژورنال” به طور خاص یادآوری شود. این روزنامه مالی از سال ۱۸۸۹ برای پایان دادن به تمام روزنامه‌های مالی، به عنوان منبع مهمی برای اخبار مالی بوده است.

 

 

منبع: Investor Junkie
ترجمه شده در کلینیک برنامه ریزی مالی TFE|TIMES  به قلم الهه کمالی