شرکت Andersen با ریشه های محلی در Hudson،Wisconsin  و مقر اصلی آن در Bayport، Minnesota تاسیس شده است.

این شرکت با به کار گیری بیش از هشت هزار کارمند، در صنعت در و پنجره سازی با ارائه ی در و پنجره های ویژه و به خصوص به یک پیش رو و رهبر در این مسیر تبدیل شده است. در حالی که بیش تر سایت های تولیدی آن ها در سراسر آمریکای شمالی و اروپا قرار دارند، آن ها به طور عمدی در جوامع کوچکی که آن ها در آن جا کار و زندگی می کنند، سرمایه گذاری می کنند.

وارد شدن Genesys works  ( این شرکت یک موسسه ی غیر انتفاعی است که راه های موفقیت حرفه ای را برای دانش آموزان دبیرستان در جوامع فقیر فراهم می کند، از طریق آموزش مهارت ها، تجربه های معنی دار کاری و روابط تاثیر گذار ).

این همکاری به طور رسمی از سال ۲۰۱۷ آغاز شد، و از همان زمان شروع شدنش، شاهد ورود هشت کار آفرینی به دنیای کسب و کار و تکنولوژی Andersen بوده است. امسال، Andersen تعداد تعهد های خود را از ۳ به ۵ تا افزایش داد. چرا؟ این یک همکاری برد – برد می باشد که نشان دهنده ی ارزش شرکت او می باشد: برای حمایت کردن از سازمان هایی که زندگی ها را بهبود می بخشند و جوامع را تقویت می کنند.

عبور و حرکت کردن از بخش های راحت

در دسامبر ۲۰۱۷، Kevin Murphy، آنالیزور ارشد فن آوری اطلاعات و کسب و کار در شرکت Andersen، نقش سرپرست و سوپروایزر در همکاری با Genesys را به دست آورد و آموزش های لازم نیز بر عهده ی او گذاشته شد. از آن زمان او در کنار Kachai Her ( کلاس کار آموزی ۲۰۱۸ که او هم اکنون برای رفتن به دانشگاه St. Thomas تلاش می کند ) کار می کرده است و اکنون نیز در کنار کارآموز کلاس های سال ۲۰۱۹ با Sumaiya Mohamud کار می کند.

او کاری را که با هم انجام می دادند را تحت عنوان یک کار پیچیده تعریف کرد و متذکر شد که Kachai و Sumaiya هوش بسیار بالایی در یادگیری داشتند و همه چیز را بسیار سریع یاد می گرفتند. ” ما با برخی از محصولات بسیار پیچیده در ارتباط بودیم و سر و کار داشتیم. پنجره ها و درب های پاسیوی ما از بیش از هزاران قطعه و جزء تشکیل شده اند. همچنین سیستمی که ما پشتیبانی آن  را بر عهده داشتیم نیز بسیار پیچیده بود، و آن ها برای وارد شدن به این همه پیچیدگی و سختی کار و شروع کردن به یادگیری این بخش ها هیچ ترسی نداشتند و با تمام وجود وارد کار شدند.

Sumayia ارشد دبیرستانی در شمال Saint Paul، یک آنالیزور تضمین کیفیت است. او یکی از اعضای تیم مرکزی در اداره ی اصلی است که با به کارگیری یک سری از تست ها از محصولات موجود در انبار Andersen نقص های موجود در کاتالوگ های آنلاین را شناسایی می کند. بر اساس گفته های Kevin، او در نهایت شروع به بررسی و کشف و آنالیز نقص های موجود می کند تا به این ترتیب ریشه ی اصلی مشکلات به وجود آمده را ردیابی و کشف کند.

رویکردی که Kevin  در خصوص این کار آموز ها به کار گرفته است بسیار موثر بوده است به این ترتیب که هم آن ها را به چالش می کشید و هرگز نیز آن ها را دست کم نمی گرفت، از این رو این همکاری هم برای شرکت و هم برای کار آموزان سودمند و مفید بود. با پایان یافتن دوره ی کار آموزی Kachai در سال ۲۰۱۸، او با مهندسان ارتباط برقرار کرد تا از این طریق بتواند ابزار لازم و مورد نیاز برای ایراد گیری و رفع نواقص را دریابد و دنبال کند. از دیدگاه Sumaiya چالش های ایجاد شده برای او نه تنها قابل تقدیر بودند بلکه بسیار مطلوب و راضی کننده نیز بودند. او این چنین اذعان داشت که: ” Kevin با هل دادن من از این ناحیه راحتی که بودم و وارد کردن من به چالش ها در جهت دستیابی به دستاورد های جدید و یادگیری چیزی با ارزش تر، به طور واقعی در رشد و پروش من موثر بوده است “.

Mike Clark، مسئول بخش فن آوری اطلاعات و مدیریت تحویل در Andersen، از ابتدای ارتباط بین شرکت با Genesys works با آن ها همکاری داشته است و همکاری او در زمینه ی انجام برنامه های ارائه شده و شناسایی و تشخیص ارزش چالش های موجود بوده است. ” ما به کارها در Andersen به عنوان حرفه نگاه می کنیم، نه صرفا شغل، بنابراین دیدن هر روزه ی اجرای برنامه ها در Genesys works بسیار الهام بخش و انرژی زا می باشد. “

ساختن  گروه های جدید استعداد های درخشان

در مقیاس گسترده تر، هدف اصلی و خواسته ی شرکت سرمایه گذاری برای نیروهای کار آینده می باشد. در حالی که شرکت افراد را از زمان دوران کالج آن ها و دوره ی کارآموزی شان و برنامه های گسترش فن آوری اطلاعات برای فارغ التخصیلان کالج به کار می گیرد و استخدام می کند، او نیاز های شروع هر چه سریع تر و در مراحل اولیه را نیز تشخیص می دهد.

بر اساس گفته های Lance Whitacre، افسر ارشد اطلاعات و معاون ارشد بخش تدارکات لجستیک و آمادها، ” یکی از استراتژی های ضروری و اصلی ما ساختن خطوط قدرت مند و با استعداد های گسترده و متنوع می باشد که به ما این اجازه را خواهد داد تا در آینده بسیار رقابت پذیر شویم و از این موضوع اطمینان حاصل کنیم که نیروهای کاری مان منعکس کننده ی جوامعی هستند که ما در آن زندگی و کار می کنیم “.

Andersen به خوبی و به طور واقعی تعهد های خود را در خصوص موفقیت کاراموزان Genesys works در هر بخش و قسمتی از شرکت انجام می دهد. در حالی که مدیران شرکت از برنامه حمایت می کنند – به منظور موفقیت شرکت شان، کار آموزان و جوامع – سرمایه گذاری های روز به روز توسط سوپروایزر ها و مربیان در Sumaiya ازبین نرفته است. سرمایه گذاری در همه ی جزئیات یافت شده است: از تزئین و دکوراسیون میز کار او در روز تولدش برای تشویق او در خصوص فرایند ها و کار های بخش فن آوری اطلاعات و دستیابی به اهداف کارآموزی او.

Sumaiya برای آینده ی خود نیز در حال سرمایه گذاری کردن می باشد. او تعداد بسیار زیادی از دپارتمان ها را برای بررسی شناسایی کرد، و به جای آماده سازی دو تا سه هدف برای ارائه در پایان سال همان طور که درخواست کرده بود، او سیزده هدف را برای دستیابی در پایان دوره ی کار آموزی اش ارائه داد.

Bethany Drebing که به عنوان قهرمان Genesys works و همکار در جذب استعداد در Andersen در این برنامه همکاری دارد می گوید که ” او از دیدن میزان تغییرات و تحول کار کاراموزان در طول سال بسیار لذت می برد. این بسیار جالب و هیجان انگیز است که چقدر سریع آن ها با اعضای تیم شان ارتباط برقرار می کنند و با آن ها جور می شوند و بدون هیچ ترس و واهمه ای سعی در تجربه ی چیزهای جدید دارند. انرژی آن ها، انگیزه ی آن ها برای یادگیری و دیدگاه ها و چشم اندازهای شان ارزش واقعی را به شرکت Andersen می بخشد، و تماشای آن ها که ایجاد کننده ی یک تفاوت هستند بسیار الهام بخش است “.

ایجاد کردن مسیر هایی برای موفق شدن

به گفته ی Karen Richard معاون ارشد منابع نیروی انسانی می گوید که: ” موفقیت در یک مسیر یک طرفه تا زمانی که همه ی افراد برنامه را نپذیرفته اند و در راستای آن فعالیت نمی کنند، حاصل نمی شود “. چه رهبران برنامه های Genesys works باشد و چه رهبران Andersen که کار آموزان را با آغوش باز می پذیرند و به آن ها آموزش می دهند و منابع را در اختیارشان قرار می دهند و روز به روز به آن ها توصیه هایی را برای رسیدن به موفقیت ارائه می دهند، هر کارآموزی توسط همه ی این افراد احاطه شده است و از آن ها در خصوص رسیدن به اهداف شان و ساختن آینده شان تشویق و حمایت می شوند.

تلاش های Sumaiya تاثیراتی در زمان واقعی را در بر دارد، و کار های او نقش اساسی را در موفقیت تیم و کسب رضایت مشتری در انبار خانه ها دارد. او همچنین در مسیری با اعتماد به نفس بالا جلو می رود و رشد می کند. وقتی از او در ارتباط با ارزش که او برای Andersen در نظر دارد سوال کردند، او این چنین پاسخ داد: ” اصالت، منحصر به فرد بودن و یک دیدگاه تازه “.
برای Sumaiya این همکاری و کار آموزی آغاز موفقیت حرفه ای می باشد. در حالی که دوره ی کارآموزی او در پایان سال ۲۰۱۹ به پایان می رسد، او همزمان با این کار ها و پذیرش کالج ها به دنبال فرصت های شغلی می باشد. همان طور در ارتباط با  سوپروایزر او Kevin، او نیز این طور بیان کرد که: ” من فکر نمی کنم که از موفقیتی که توسط کار آموزان Genesys works به دست می آید، سورپرایز و غافلگیر شوم “.

 

 

منبع: FORBES
ترجمه شده در گروه مجله بیستک به قلم رویا رجایی